Pozicali by ste?

Príspevok v téme: Pozicali by ste?
kakalinkaka

Oslovila ma blizka osoba(nie rodina), aby som jej pozicala 9tisic na kupu bytu na nejake 3 mesiace, ze potom by mi ich vratila, ked sa jej manzelovi uvolnia peniaze z firmy. Ponukla som jej moznost, ze si moze zobrat na mna uver(za predcasne splatenie sa zo zakona uz nic neplati), s tym, ze poplatky-urok by si platila ona, aj ked viem, ze je nespolahliva. Lenze ona ho nechce, len hotovost, ze staci kolko mam a spytala sa ma, kolko mam k dispozicii. Som v neprijemnej situacii, lebo mam zeleznu rezervu a tu nechcem rozpustat. Mamina po dlhom zvazovani meni miesto a slubila som rodicom, ze im budem istit hypoteku, keby jej to nevyslo. Navyse, ked sa ma pyta, kolko mam k dispozicii, tak to jej mam povedat akoze presnu sumu bez "vaty", co mam na minanie(stravu, byvanie, dopravu)? Mam hroznu dilemu, nemam problem pozicat peniaze(uz som tak urobila v minulosti, ale boli to male sumy tak do 1000eur a dokonca mam zlu skusenost, ze mi ich kolegyna z prace dodnes nevratila, lebo ju vyhodili a padla na dno). Na druhej strane by som jej rada pomohla. Snubenec ma tiez nejaku rezervu, ale on by jej tie peniaze nepozical, lebo tiez sa v minulosti popalil

kabel

kakalinkaka, ty si rozum potratila, ked vobec uvazujes o niecom takom a este s tym uverom, to fakt nenapadne hocikoho.

pozicka

takto som pozical(a) znamemu 80tisic eur a do dnes to z neho neviem dostat, pouc sa z chyb inych, a daj si tam zalozne pravo, budes lepsie spat.

Prezývka55

veronka.v zalezi od doktora alebo od toho ako vies simulovat.
Ale kto by dneska ostaval na PN ked za to nie su skoro ziadne peniaze. Dovolenku mas platenu na 100%. Pri PNke zbankrotujes.

veronka.v

ja mam este taku otazku, po operacii ste dostali PN? ci si to treba vypytat u obvodneho? alebo treba zobrat dovolenku?

Prezývka55

nie, ani 100eur. Ved su istitucie ako napr banka kde sa da vybavit pozicka, pozicat mame otcovi 10 000eur nie je problem a cudzej osobe co nie je ani v rodine? nie v ziadnom pripade. Ved nech pocka tie 3 mesiace a nech kupuje potom ked sa manzelovi uvolnia peniaze z firmy.