Pozicali by ste?

Príspevok v téme: Pozicali by ste?
kakalinkaka

Oslovila ma blizka osoba(nie rodina), aby som jej pozicala 9tisic na kupu bytu na nejake 3 mesiace, ze potom by mi ich vratila, ked sa jej manzelovi uvolnia peniaze z firmy. Ponukla som jej moznost, ze si moze zobrat na mna uver(za predcasne splatenie sa zo zakona uz nic neplati), s tym, ze poplatky-urok by si platila ona, aj ked viem, ze je nespolahliva. Lenze ona ho nechce, len hotovost, ze staci kolko mam a spytala sa ma, kolko mam k dispozicii. Som v neprijemnej situacii, lebo mam zeleznu rezervu a tu nechcem rozpustat. Mamina po dlhom zvazovani meni miesto a slubila som rodicom, ze im budem istit hypoteku, keby jej to nevyslo. Navyse, ked sa ma pyta, kolko mam k dispozicii, tak to jej mam povedat akoze presnu sumu bez "vaty", co mam na minanie(stravu, byvanie, dopravu)? Mam hroznu dilemu, nemam problem pozicat peniaze(uz som tak urobila v minulosti, ale boli to male sumy tak do 1000eur a dokonca mam zlu skusenost, ze mi ich kolegyna z prace dodnes nevratila, lebo ju vyhodili a padla na dno). Na druhej strane by som jej rada pomohla. Snubenec ma tiez nejaku rezervu, ale on by jej tie peniaze nepozical, lebo tiez sa v minulosti popalil

jedulka

Já taky ne!
Prostě proto,že si má každý kupovat jen to na co má.
Že ti je nevrátí tak na to dám svojí ruku do ohně!
Přednost má tvoje matka.Ta tě nikdy nepodvede!Ta tady byla a je stále pro tebe!

Agnes998

Ty chces niekomu pozicast 9 tisic eur alebo aspon par tisic? Pises, ze je nespolahliva? A co si uplne osprostela? Este sa ta uplne na drzovku pyta ze kolko mas penazi? A co je jej preboha do toho kolko ty mas penazi? Nesetrila si to pre nu ci hej? Uz len z tohto co pises z toho vychadza, ze je to podvodnicka ktora ti to nebude chciet vratit! Slusny clovek by sa ta nikdy nepytal kolko mas penazi a nech mu to das! A to s tou pozickou na teba, ze ty si vezmes pozicku a jej pojdu peniaze, ako ty fakt nemas vsetkych pat pohromade. Co chces na to vlastne pocut?

JessicaI

Peniaze by sa mali poziciavat len naozaj blizkej osobe a aj to len do takej vysky ktoru sme schopny v pripade nevratenia ozeliet. Treba pritom poyerat aj na to ci to neohrozi nasu existenciu ak by sme napriklad prisli o pracu alebo potrebovali surne peniaze napr. na nejaku operaciu.

Osobe, ktora bola opisana by som urcite nic nepozicala a nepodpisala by som sa ani pod uver.

............

Jednoznačne nie. Ako môžeš byť taká hlúpa po tom všetkom čo si napísala.
Si to prečítaj a zamysli sa.Ĺudská hlúposť nemá hraníc.