Zápcha a keď to príde..

mimi321

tiez som mala tieto problemy, skoro vzdy mi pomohla horuca voda, lekarka mi odporucala rozne lieky, ale som dost proti nim, fakt iba v nevyhnutnom pripade, potom mi znamy poradil aloe vera kapsule -odkaz odstránený- ... som maximalne spokojna, travenie sa mi zlepsilo, hlavne aj tie stresove situacie zvladam s prehladom. aloe obsahuje vela vitaminov, ma vela pozitivnych ucinkoch pre zdravie,

samozrejme ze nestaci zjest 3 kapsule a je po problemoch, uzivam ich pravidelne

mimi321

tiez som mala tieto problemy, skoro vzdy mi pomohla horuca voda, lekarka mi odporucala rozne lieky, ale som dost proti nim, fakt iba v nevyhnutnom pripade, potom mi znamy poradil aloe vera kapsule -odkaz odstránený- ... som maximalne spokojna, travenie sa mi zlepsilo, hlavne aj tie stresove situacie zvladam s prehladom. aloe obsahuje vela vitaminov, ma vela pozitivnych ucinkoch pre zdravie,
samozrejme ze nestaci zjest 3 kapsule a je po problemoch, uzivam ich pravidelne

Lenka FITFIT

Ahoj, ja som mala takyto problem vyse dvoch rokov, co vsetkym ja odporucam je Herbalife, hned po tretom dni sa to upravilo a odvtedy UZ 9mesiacov nemam vobec problem, k tomu mi prestali silne migreny, pokial chces blizsie info tak pavlanska.lenka@gmail.com

pe84

Moj syn ma velke problemy s travenim, tiez mal zapchy a pomahaju mu probiotika od firmy valosun, co obsahuju laktobacily, ked ich berie, nema ziadne problemy

kloda

Daj si zovrieť vodu, to je jedno či do konvice alebo na pec. Napríklad pol litra vody nechaj zovrieť dolej si tam vlažnú vodu trocha napr 2deci (aby sa to dalo piť a aby si sa nepopálila) a vypi to.
Mne horúca voda vždy zabrala.
Ak nepomôže opakuj to a na raňajky si dávaj ovsené vločky zaliate horúcou vodou a ktomu OTRUBY (1 čajová lyžička) a môžeš pridať ľanové semiačka ( aj tie podporujú trávanie).
Ak ani toto nepomôže, skús do jedla prídavať KARI korenie alebo KURKUMU. Tie podporujú trávanie. Vyskúšaj to!

NEnormalna

Ja idem každý deň, no mám kus inú výživu ako bežne:) nejem pečivo, iba vločky (ovsené a pohánkové), strúhaný kokos, biele jogurty, mak, ľanové, sezamové a iné semiačka, namiesto sladkostí ovocie. Inak všetko ostatné-zeleninu, mäso, ryžu, zemiaky, cottage, tvaorhy a tak.. pijem čistú vodu a čaje, sladím stéviou :) +dôležitý je pravidelný pohyb a posilňovanie
lieky ale majú dosť vplyv na črevnú flóru, a aj tá ovplyvňuje konzistenciu a postup stolice

adaaa90

Pri všetkých druhoch zápchy lekári odporúčajú osvojiť si pravidelný ranný rituál - po prebudení nalačno vypite pohár čistej vody, počkajte dvadsať minút a pokúste sa o stolicu, či už cítite potrebu, alebo nie. Pri pravidelnom opakovaní by sa mal úspech dostaviť. Niektoré potraviny či nápoje môžu vyvolávať zápchu. Patrí medzi ne napríklad cukrárenské výrobky alebo silný čierny čaj. Niektoré potraviny a nápoje majú naopak mierne laxatívne účinky. Jedná sa predovšetkým o slivky, jablká, figy, jahody alebo sušené marhule. Ja osobne namiesto obyčajnej kávy pijem red reishi kávu a aj reishi kapsule, potom som našla eshop, v ktorom majú v ponuke túto kávu a ešte aj kapsule, čiže ušetrené na poštovnom :-) Uz nemam problemy s travením, so zápchou ...