Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?

Príspevok v téme: Baby, brali by ste HAK v takomto prípade?
gabika234

Chcela by som vás poprosiť o názor, aj keď viem že rozhodnutie je na mne.

Mám 18 rokov, začala som brať HAK Diane 35 - dala som si ju predpísať hlavne kvôli antikoncepčnému účinku, ale padla mi dobre aj na ťažké akné, s ktorým som sa trápila 5 rokov - mne totiž na akné nič nezaberalo a ani nemohlo, pretože som ho mala kvôli zvýšenému testosterónu. Taktiež menzes som mala 3x do roka a veľmi silný a bolestivý, koľkokrát som aj zvracala a odpadla.

Problémoom ale je , že teraz už nemám sex. život a teda už nemám legitímny dôvod brať HAK. Ale ja som si už na tú pohodlnosť strašne zvykla, nechcem aby sa mi vrátilo aj akné. Viem že toto všetko by sa dalo riešiť aj prírodnými prostriedkami ... ale ďalším faktom prečo nechcem prestať brat HAK je to že mi narástli prsia.... isto si poviete, aká ďalšia tupá čupka ktorej je krása prednejšia než zdravie, ale ja som mala predtým prsia nulky, košík AA!!! Fakt takmer nič... a teraz mám pekné plné jednotky, ja viem že to nie je nič moc ale pre mňa je to úplne úžasné, som absolútne spokojná :) A teda predpokladám , že po vysadení by mi to všetko odišlo, aj keď som čítala aj o prípadoch keď babám prsia zostali, ale to len vtedy keď mali v dôsledku niakych porúch nedostatok estrogénu v mladosti a prsia im teda iba dorástli... ale to asi nebude môj prípad :(

Ešte chcem uviesť, že mám nízku zrážanlivosť krvi, teda trombózy mi nehrozia, takisto nemáme v rodine problémy ani len s kŕčovými žilami, nie to ešte infarkty. Premýšľala som nad zmenou HAK, že si dám niaku z menším obsahom estrogénu, aby to nebola taká záťaž... táto sa aj tak nemôže brať dlhodobo. Dúfam, že sa tu nájde niaka baba čo ma pochopí a neodsúdi ako sprostú husu :(

slnovrat

Agnes, skús si prečítať nejaku tému.o vysadeni Diane. Čo sa.týka trombozy, tak zlahcujes, okrem toho ohladne nej tu nebola reč. Počas užívania som tiež nemala problémy, to je ale individuálne, a neznamená to, že to nemá skryté vedľajšie účinky. Veľa žien napr po vysadeni zistí, že ma problém otehotnieť.

Agnes998

No rozhodnut sa musis sama, ale
HAK vobec nema nejake neziaduce ucinky. Ja som to brala dlhe roky, konkretne aj tento diane a som tu, zijem, nemam ani ziadne zdravotne problemy ci nasledky. To, ze jedna zena z miliona z toho dostane trombozu skutocne nie je dovod na takuto paniku a hysteriu. Vacsine ludi co maju v puberte akne to po rokoch samo prejde, cize sa moze stat, ze ked to budes brat trebars 5 rokov a vysadis, ze akne sa uz nevrati, alebo uz nie take hrozne ako bolo.

slnovrat

presne mesiac po tom ako som skoncila s uzivanim. predtym som si musela umyvat tvar dvakrat trikrat denne, s Diane mastenie ustupilo, asi o polovicu. po vysadeni to bolo horsie ako predtym. ale netrvalo to dlho, tri mesiace, potom to slablo. po polroku uz normalne. mam mastnu plet, musim sa s tym zmierit. zmatnujuci krem je fajn.

gabika234

ja osm brala len 3 mesiace, takže dúfam že až také strašné to u mňa nebude :( ale inak čo sa týka tvorby mazu tak je to riadny rozdiel, teraz mám tvár úplne vysušenú, nemusím si ju ani umývať, a pred tým som po hodinke mala čelo mastné... po koľkých týždňoch sa ti začala vracať akné?

slnovrat

gabika, ja ked som vysadila Diane, zacala som sa strasne mastit, tvar aj vlasy, vyslovene som mala pocit ze zo mna tecie mast, a to pol roka. vlasy mi rapidne zacali padat asi mesiac po vysadeni a trvalo to asi mesiac. vyhadzala som sa na tvari, dekolte, a chrbte, kde som nikdy vyhadzana nebola. s chrbtom mam problem doteraz. aj tak som rada ze to uz neuzivam. a prestala som kvoli krcovym zilam. takze ja sa budem radsej trapit takto a hladat, ako brat Diane s tym ze si davam do seba ktovieco.

slnovrat

a dalsia vec, co pomaha, pitie cistej vody, lenze naozaj vela, u mna som si vsimla ze plet je lepsia pri cca troch litroch vody denne a viac, co je problem vypit ak nie su horucavy

gabika234

aj u mňa by sa samozrejme dalo aj zdravšie, ale s čistím svedomím môžem povedať že sa snažím... mäso nejem z morálnych dôvodov od 13, teraz sa snažím vylúčiť mlieko a syry, ale raz za čas si mliečny výrobok doprajem, ale iba jogurt a tak .. ale aj tak mám 100x lepšiu stavu ako veľa ludí čo problémy s akné nikdy nemalo, a dosť ma to štve :(
Biodermu sebium som mala tiež, bola celkom dobrá, ale tiež iba dočasný účinok u mňa ... teraz som si objednala konopnú kozmetiku od Cutishelp, vraj je dosť silná, čo je presne to čo budem potrebovať ak vysadím :D
... a teraz ma napadla najväčšia sranda... o 2 týždne nastupujem na VŠ, takže s novými spolužiakmi sa pravdepodobne budem zoznamovať s čerstvo vyhádzanou tvárou :D len prosím ozaj všetku vyššiu moc, nech mi aspoň tie prsia zostanú :D