Nemilujem - povedat to, ci nie?

Príspevok v téme: Nemilujem - povedat to, ci nie?
Brazel

Zeny predstavte si (ak nemate) dlhorocne stastne manzelstvo, 2 dospele deti, neskutocne dobry verny manzel, mily, pozorny, kazda vam ho zavidi, mate pravidelny sex.
Manzel vsak prestal manzelku mat rad (nie je za tym ina) a nema odvahu jej to povedat, lebo vie, ze by ju tym neskutocne ranil. Co by ste poradili? Ma sa obetovat, klamat ju, ze ju miluje a hrat to, aby bola stastna alebo jej to ma povedat a rozbit tym dokonale manzelstvo?
Manzelska poradna a pod. su uplne zbytocne, manzel v tom ma uplne jasno, ze to nepomoze.
Prosim skuste si predstavit, ze sa to stalo vam, aby tie odpovede vychadzali akoby priamo z vas. Potrebujem vediet vasu citovu stranku, ktorej nerozumiem.

slnovrat

Neni mi jasné či to písala žena či muž, zacinas že ženy predstavte si....ale vlastne chces názor muža , ako by to riešil. Pokiaľ spolu dvaja nevedia vydržať, je lepšie ked nie su spolu, ale pises o šťastnom manželstve a pravidelnom sexe...chýba ti vášeň? To je niečo, čo vyprcha, ale to čo máš, už neziskas.

september

neviem, nemohlo by pomôct, ak by si si skusal predstavit taku situaciu, a snazil sa naplno do nej vzit, ak by ti velmi vazne ochorela manzelka, tak vazne, ze by jej malo ist az o zivot, alebo ak by sa stala velmi vazna nehoda... Nedokazal by si takto k nej znovu precitit? Ak by si sa fakt do toho vzil, naozaj by ti bolo jedno ze umiera? Alebo keby dostala taku chorobu, pri ktorej by uz len cakala na smrt a pritom prezivala velke bolesti, naozaj by ti to bolo fuk? Stale by si jej nedokazal vyjadrt uprimnu lasku?

Teraz to otocim. Skus sa vzit ty do situacie, kde ty by si manzelku uprimne miloval, ale ona by prestala milovat teba. Co by si chcel, aby ona spravila?
Klamat nieje dobrre, to rozhodne nie, ale tak mohol by si si nejak uvedomit, ze si prezil zrejme krasny plnohodnotny zivot, no za ten zivot vdacis svojej manzelke...

kafe

Brazel, a čo chceš ty? Máš okolo 50 rokov, ešte poriadne málo na to, aby si život len dožíval. Sú chlapi, čo sú pohodlní a nechcelo by sa im starať sa sami o seba, prať, variť, zadĺžiť sa kvôli bytu.. a nejaké hlboké city.. proste stačilo im to zažiť raz. Starnúť popri partnerke s ktorou máš deti, veľa krásneho odžitého a poznáš ju, ste zladení.. podľa mňa to je krásne. Aby si nezahodil niečo, čo je viac ako môžeš získať. Chceš sa večer vracať do prázdneho bytu a robiť si čo chceš, vlastný program, iba ty a kámoši? Chceš spoznávať nových ľudí? Čo ti chýba?

Agnes998

Ja som za uprimnost vo vztahu a urcite by som nechcela, aby partner so mnou ostaval len z lutosti, ci z vlastnej neschopnosti ukoncit vztah. Ono ked to ten jeden hra, pritom nemiluje, ale ten druhy mu skor lezie na nervy, ten vztah nemoze byt dobry a ta manzelka to musi citit. Sama neurobi razny koniec, lebo si mozno mysli, ze je to len kriza a ze to mozno prejde. Ale ak si si isty, ze je to trvale a nechces ju, tak ju zbytocne netrap.

kafe

Nuž, pretože ja viem, že nič netrvá večne, hrať milujúceho muža by mi od partnera veľmi vadilo.
Načo potrebuješ pochopiť citovú stránku ženy? Ide predsa o tvoje prežívanie, či chceš žiť radšej prázdne ale ako tak "pekne", alebo vykročiť do neistoty a zase začínať od nuly a hľadať niečo.
O tej citovej stránke sa radšej porozprávaj so svojou ženou - povedz, že si sa stretol so spolužiakom zo základky (strednej) a predostri jej to isté čo si tu napísal.
Môj skromný názor - hrať milujúceho manžela, aj úprimnosť k manželke sú rovnako smutné veci. Ani jedna možnosť neni o kus lepšia. Krásne by bolo, keby si sa dokázal opäť zamilovať.. viem, rozprávka.

ebi777

ty si teraz ten manžel? alebo píše manželka? :)

ja síce som ešte zalúbená, ale dobre viem, že zalubnosť u mna trvá tri roky :) a myslím, že u drvivej väčšine ľudí je to tak

a potom ľudia žijú a budujú svoj vzťah na dôvere, na tolerovaní, ohľaduplnosti, na vážení toho druhého, atď. pravda aj na zvyklosti,,,samozrejme spolupatričnosti (spoločné deti, atď.)

preto ako partnera si vyberáme s podobnými záujmami, názormi a postojmi,,, aby keď opadne zamilovanosť, opadne clola ružových okuliarov,,,,,aby sme mohli fungovať naďalej ako pár.. ale už na inej kvalitatívnej úrovni