Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.

Príspevok v téme: Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.
Andrea,15

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu.Už nemám nervy sa pozerať na to ako ma moji premilený rodiča držia doma na reťazi..Mám 15 rokov všetci moji spolužiaci kamaráti a rovesníci si užívajú sú vonku aj do 00:00 a žúrujú..Ja musím byť doma o 19:30 vždy keď sa pýtam okolo 21:00 von s partiou povedia nie.Ich dôvod je že nechcú mať so mňa kur*u pritom som s nikým ešte nespala!Vždy mi ešte s ironiou a nervami povedia keď budeš mať 18 zbaľ si veci a choď kde len chceš..Je mi to trápne pred kamarátmi doslova sa mi zato vysmievajú a ja po nociach plakávam zato akých mám rodičov..Proste myslím že by mali byť trochu povoľný voči mojim požiadavkám aj keď chápem že sa o mňa boja ale tak trochu dôvery by im nezaškodilo či?..Ja to už takto nedokážem trpieť ďalej veď to už nieje normálne keď ma 9 ročné decko večierku neskôr ako ja?! ..Prosím poradte mi čo mám robiť? Ako im mám vysvetliť že aj ja chcem byť dlhšie ako všetci kamaráti?...Vopred za všetky rady Ďakujem!

Prezývka55

Aja02 vobec nejde o to pustat ci nepustat von.
Ale nepocul som ziaden rozumny argument ze co MUSI dieta robit V NOCI von ze sa to neda robit cez den.

Aja02

0vecka, ja sa ti naozaj aj cudujem, ze tu este s nimi diskutujes. Zjavne si deti poplietli so psom a najradsej by ich priviazali do 18 retazou o radiator. Tazko im vysvetlis, ze tie zakazy su na nic a ked dieta pustis von, tak sa nemusi hned naucit fajcit, pit akebo drogovat. Ja tvrdim tak, ludia ktori nevedia deti vychovavat vsetko zakazuju a ti, co vychovavat vedia a veria svojim detom, nemaju problem decko pustit von. Ak su dietatu od detstva vstepovane iste zasady, tak sa s prepacenim nesk*rvi.
A na tu schizofrenicku by som naozaj na tvojom mieste nereagovala. :D

0vecka

2 bukvica vidis a ja si myslim ze zalezi na tom ci je leto alebo zima. Kym nieje tma tak je uplne ok ze si aj 15tka vide von. Ty si myslis ze 15 rocne dieta ma zaujem chodit s rodicmi na dovolenky? jasne ze nie potrebuje byt obcas s kamaratmi same a prave o tom to je ze ak nebude moct nikam ist vycleni sa s kolektivu a takisto hrozi ze bude mat neskor problemy s nadvezovani kamratstiev alebo sexualnych vztahov. Jasne ze by malo travit aj cas s rodicmi ale je ovela lepsie ked zacne brat trosku zodpovednosti za svoj zivot.

inak mozem sa spytat koko mas rokov? ja mam 28.

Prezývka55

0vecka vidim ze si tu "najmudrejsi".

V kazdom pripade ak je dieta zivene rodicmi nie je samostatne, byva u rodicov tak sa jeho rezim prisposobuje na zaklade poziadavok rodicov.

Dieta sa ma prisposobit rodicom a ich pravidlam a nie naopak.

Ked bude mat vlastne byvanie a pracu vtedy si moze robit co chce.

bukvica

ovecka/ mylis sa nieje to jeho ci jej vec ale starost jeho rodicov. do 18 ma rodic pravo a myslim ze aj povinnost starat sa a rozhodovat ako jeho decko travi volny cas a s kym. nechat decka same na sebe je nezodpovedne a riskantne. decky rozum nieje natolko este dostatocne vyspely aby vedel zhodnotit rizika svojho spravania najma ked je v spolocnosti svojich rovesnikov.
ja som zato ze dieta nechat vonku do 22hodiny najneskor zalezi od veku mladsi 11 12 rocni do 21 hodiny. taki sopliak sa nema co potulovat povonku o desiatej vecer.

0vecka

2 hanka tazko s tebou diskutovat ked ty uz nazor mas by som povedal az fanaticky a kazdy muz co s tebou nesuhlasi automaticky nieje chlap :) akoze ftipne ale odkedy sa to ci je niekto chlap urcuje tym ci suhlasi s hankou inym chlapom z nejakej diskuje so zenskym nickom.

2 bukvica aj ty si pojedol vsetku mudrost sveta. Ja ti to iste mozem povedat ze ked ty budes otec tak pochopis mudrost mojich slov. Absolutne chaby argument z tvojej strany.

Od tych co s tym aby decko ostalo dlhsie ako do 19:30 vonku s kamaratmi som tu cital len velmi pokrivene nazory na to co deti v takom veku vonku robia. Ano zopar robi aj podobne veci ako ste popisovali ale to je mizive percento a z vlastnej skusenosti viem ze ide skor o ludi co to maju zakazane a maju prisnu vychovu. U nas tiez najvecsi fetak so strednej musel byt o 22:00 doma.

Skratka zatvarat dieta doma ako vo vezeni podla mna nieje riesenie. Kazdy ma nejake povinnosti ktore si musi plnit ale co robi vo volnom case je uz fakt jeho alebo jej vec.

bukvica

hanka/ ja sam este niesom otcom ale tak vidim co stvaraju tie decka a preto si stojim za svojim. ci mesto mensie ci vacsie velkost velmi nehra rolu lebo media su vsade

hanka9

bukvica
jednoznacne suhlas

Harlekynom tazko vysvetlovat, co je zodpovednost, starostlivost, spravna vychova, laska, uvedomelost.