Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.

Príspevok v téme: Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.
Andrea,15

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu.Už nemám nervy sa pozerať na to ako ma moji premilený rodiča držia doma na reťazi..Mám 15 rokov všetci moji spolužiaci kamaráti a rovesníci si užívajú sú vonku aj do 00:00 a žúrujú..Ja musím byť doma o 19:30 vždy keď sa pýtam okolo 21:00 von s partiou povedia nie.Ich dôvod je že nechcú mať so mňa kur*u pritom som s nikým ešte nespala!Vždy mi ešte s ironiou a nervami povedia keď budeš mať 18 zbaľ si veci a choď kde len chceš..Je mi to trápne pred kamarátmi doslova sa mi zato vysmievajú a ja po nociach plakávam zato akých mám rodičov..Proste myslím že by mali byť trochu povoľný voči mojim požiadavkám aj keď chápem že sa o mňa boja ale tak trochu dôvery by im nezaškodilo či?..Ja to už takto nedokážem trpieť ďalej veď to už nieje normálne keď ma 9 ročné decko večierku neskôr ako ja?! ..Prosím poradte mi čo mám robiť? Ako im mám vysvetliť že aj ja chcem byť dlhšie ako všetci kamaráti?...Vopred za všetky rady Ďakujem!

lenna

ahoj..chapem tvoju situaciu a pocity.
Ja ked som mala 15 mala som za sebou prvy 2dnovy festival a nejake koncerty rodicia ma pustavali aj do 00:00 jasne iba tu v dedine a mobil musel byt vždy nabity ale nevedela by som si predstavit keby som tieto veci nezažila naozaj sa musis porospravat s rodicmi aby ti doverovali lebo prichadzas o najlepsie roky života.
ale musim poznamenat ze ja s maminou mam velmi dobry vstah ako ona vravi"sme najlepsie kamaratky ale aj matka a dcera"ona ma dokonale pozna nemyslim len tym ked som doma ona vie naozaj čo kde s kym robim aku hudbu pocuvam jednoducho všetko.Nikdy som jej neklamala a to ona vie a preto mi dava volnost.Teraz mam 17rokov byvam v dedine pri Žiline a chodim pravidelne do Bratislavy na koncerty:) ..preto ti radim sadni si s nou pozri sa jej do oci a povec jej že si budeš davat pozor nepodlahnes alkoholu ani inym hnusnym veciam.. lebo dovera je zaklad dobreho vstahu s rodičom:)

hanka9

ovecka

ty zas nevies, co pises

vies kto je chlap?

chlap je symbol sily, zasad, charakteru

takze ti dakujem

mrzi ma ale ja o tebe nemozem povedat ze si chlap, kedze si este chlapec

no a z tohoto poznania ti uz napisali viaceri ze tvoje konglomeraty maju pre citatela nulovu informacnu a vypovednu hodnotu

0vecka

2 hanka9 tvoje prispevky neberiem vazne kedze si v skutocnosti chlap a ani si to nepriznas a celkovo sisi uz predtym vymyslal.

2 Prezyvka v 21rokoch vies hovno a boli tu reakcie dvoch mamiciek ktore s tym takisto ako ja nemaju problem. Okrem toho si nikdy nezil standardny spolocensky zivot aspontak usudzujem podla toho co si myslis ze deti v jej veku vonku robia.

2 oui 15 rocne deti chlastali aj z akomancov. Cital som asi pred rokom clanok na sme kde hovoril vycapnik ze co do poctu ozratych pubertakov sa za nejakych 30 rokov nic nezmenilo. Co sa drog tyka vecsinou ak v partiach nieco je tak je to trava ktora je neskodnejsia ako alkohol cize sme tak kde sme boli pred tymi 30timi rokmi. Inak podobne reci mali uz babylonania ze to ide dole vodou, ale to je skor psychologickeho razu.

2 bukvica som si isty ze ja zijem vo vecsom meste ako ty.

oui..

decko potrebuje rezim, ale v prvom rade potrebuje aj travit cas s rodinou a citit v rodicoch oporu a doveru, marne mu nacapete 30 kruzkov, vyplnite cas, ked nebude mat potom poriadne cas ani na vlastne sukromie a ani na spolocne rodinne prezivanie. kde si ma potom dieta hladat oporu, ked ju nevnima doma? ono si v tej svojej pubertalnej hlave neuvedomi, ze vy mu chcete dobre a samozrejme, ze sa bude citit v opozicii. o to viac bude prave vyhladavat oporu a blizkost inych ludi, v horsom pripade sa navazovat na kadejake pofiderne partie a individua. netvrdim, ze ma clovek decku vsetko dovolit, ale aspon mu dat najavo, ze ho beriete ako cloveka, aj ked este mladeho a nie rovnocenne skuseneho, ale ze mate v neho doveru. naucit ho, ze tu doveru si ziskava a upevnuje prave tym, ze si plni povinnosti, dodrzuje dohody a vie prijat aj to, ze niektore veci ho skratka este musia pockat, no vojenskym rezimom podla mna len z malo koho vychovate vyrovnaneho cloveka, ja ked netvrdim, ze na niektorych jedincov to nemoze fungovat. proste, decko musi mat doveru v rodicov a musia si byt blizky, aby sa potom na nich dokazalo aj obratit s pripadnym pruserom, alebo pochybnostami.

viem, ze niekto sa bude ohanat tym, ze ved aj z nas vyrastli normalni ludia a rodicia sa s tym tak nesrali, ale treba brat do uvahy, ze sa neda porovnavat dnesna doba a doba pred 20-30 rokmi, kedy to decko nebolo vystavene tolkym potencialne negativnym vplyvom tak skoro. dnes ci chcete, alebo nie, decko velmi skoro bude pocut o drogach, chlaste, sexe a do toho bude na neho obrovsky tlak toho byt cool, mat skvele vykony, byt oblubeny, vyzerat tip top... to su vestko veci, ktore vacsina z vas pocitila az vo vyssom veku, kedy uz mala relative sformovany svetonazor, no dnes uz naozaj od zaciatku druheho stupna zacina byt decko bombardovane vsetkym moznym. mozno aj skor, to uz ja neviem. ale preto si myslim, ze je dolezitejsie naucit dieta rozoznavat riziko a vediet, ze sa na vas moze obratit v akejkolvek krize, ako sa ho snazit neustale pred vsetkym rizikom ochranovat a riskovat tym uplnu stratu jeho dovery. ono do kontaktu s nim aj tak jedneho dna pride, potom uz bude zalezat na vychove a aj jeho osobnostnych danostiach, ako s tym nalozi

bukvica

podla mna pan ovecka nezije v meste a nema deti ak nevie ako to v mestach chodi medzi mladymi a aky bordel robia v uliciach a pred panelakmi vecer a po nociach. vsetko len zlahcuje a kazdemu dava volnost a poriadok musi byt ovecka lebo inak tu nastane anarchia a rodicia nebudu mat ziadne slovo co uz teraz vela nema decko si piskne a rodic skace. ziaden respekt ziadne ucta nic. decko potrebuje rezim inak sa odtrhne z retaze najma dnesnej dobe a uz sa tazko uviaze.

hanka9

Ovecka

"chlapec" nepojedol vsetku mudrost, ale pise k veci,charakterne, zmysluplne a opisuje realny stav

ty ale zijes v stade, neustale posluchas prikazy, rozkazy co degeneruje rozum a vlastne rozmyslanie a tvorivost

potom citame od teba konglomeraty.