Anorexia, bulímia, diéta, šport - nič nepomáha

Príspevok v téme: Anorexia, bulímia, diéta, šport - nič nepomáha
liien

Ahojte, mám 13 rokov, 53 kg, 166cm ale pripadám si stále väčšia a tlstejšia váhu mám pomerne dobrú ale stehná a brucho obrovské kamošky mi vravia že sa mi to zdá, ale ja som si tým istá máme fotky v plavkách a tam som sa o tom presvedčila... Pochytila som anorexia keďže ešte nebola v štádiu \"mentálnom\" dalo a ju zastaviť. To nefungovalo, potom som skúšala zvraciať po každom jedle po týždni som ale mala stále tú istú váhu a aj stehná a bruško.Začala teda diéta so športom.Schudla som 3 kg a stehná sa troška zmenšili, ale brucho stále nafúknuté. Potom som si pri behu poranila nohu a tak som cca 2 týždne nebehala, neplávala, nebicyklovala a nabrala som 4 kg a opäť dokonca ešte väčšie stehná... Ja mám pocit že mi už nič nepomôže. No vonok krásna tvárička bez akné, pekné zuby, oči, pery,... Ale čo z toho mám keď sa ukážem v plavkách hneď má každý iný dojem... :! prosím pomôžte...

Ema Violet

Ahojte baby,

ja osobne som to mala tak ze napriek mojmu zufalstvu z toho, ze priberam som sa nedokazala prestat prejedat. Hrozne som sa neznasala a bola kruto nestastna kvoli svojej postave a svojmu skrachovanemu zivotu.
Mne osobne zafungoval 12 krokovy program OA, dodnes ho robim a mne nic ine nefungovalo. Dnes tento problem nemam svoju postavu omnoho lahsie prijmam.
Pomohlo mi to v kombinacii s odbornou pomocou. Odbornici su rovnako napomocni a nevzhnutni, no ja som potrebovala kombinaciu pomoci. Stretka OA byvaju kazdy pondelok 19:30 na Cukrovej 14, treba zvonit na zvoncek kancelaria. Vitany je kazdy kto ma tuzbu prestat nutkavo jest/hladovat.

Papa

Ema

niki.

no holky ja mam 55kg 168cm a 22 rokov..stale si pripadam tucna..jednnodenne rozmyslam nad tym ako schudnut..tiez neviem co s tym ide ma to zozrat

lili99

ver mi ked si s tym uz zacala, mikdy sa z toho uplne nedostanes, budes starsia a pridu ovela vacsie zivotne skusky a nedostanes sa z toho. Je to marne , bohuzial:( vlastna skusenost tiez som sa snazia, ale ono T a to vzdy dobehne... Potom uz len zivot prezit naj ako sa da , no neskor uz aj s patricnymi zdrav problemami az invaliditou na zaver ktoru Ti nakoniec nemusia odklepnut az ked budes total skapinat a To ti uz bude tak na 2 veci takze tolko realita. Mas to v hlave a tam sa to krasne zivi, a aj bude, ver mi poznam to bohuzial:(

Nikola123

si normálna? a na co chces chudnút?

Ja mám sice uz 20 rokov ale mám presne takú istú výsku ako ty a tiez vazim 53 kg

teda sme si velmi podobné :) co sa tyka tej postavy :) a ver mi nie sme tucné

a teda ked píses ze mas velké stehná...no skús si ich odmerat nech mame lepsiu predstavu

Patinka

Pozri ja viem ako sa cítiš tiež mám 13 výšku 169 a vážim 58 kg pred pol rokom som mala 53 kg a hovorila som si že som tučná, az som sa na váhu nepostavila týžden a nabrala 5 kg ktoré neviem schudnut.. A teraz chcem svoju váhu 53 kg spät..

Mne pomohla jedna veta ktorá mi pomohla byt spokojná sama so sebou.. Len psi idu po kostiach, muži idu po krivkách.. Správne ženy maju byť také aby ich bolo za čo chytiť.. Bud spokojná so svojou postavou Máš ju akurát

Chlapci v 12-18 rokov maju predstavu o žene aby bola štihla ko barbie a aby mala veľke cecky.. Niektorý maju taku predstavu o idealnej žene dlhšie a niektorý kratšie.. a Ak ti niekto hovori že si tučna, tak ich maj nie v.. ty vieš kde

A ak môžme chudnut spoločne :)

oui..

do riti dievca, doseries si dnes metabolizmus a v 20 sa uz nezbavis velkeho zadku, alebo ineho neduhu. mas 13 rokov, vyvyjas sa, mas uplne normalnu vahu na svoju vysku a aj keby si hned naozaj nemala brusko uplne ako modelka. a co??? realne zeny aj tak nevyzeraju tak, ako to co vidime v casopisoch.

a co tam ze si doseries metabolizmus, ale ako si dodrbes dusu a dlhodobe vyhliadky do zivota ...

predstav si vsetky tie baby, ktore nemaju ani pekne zuby, ani pekne oci, ani pekna tvaricka, co z toho, ze sa ukazu v plavkach a su pekne, ked je tu aj tak pol roka zima a tie bruska im nik nevidi... a co tie, ktore nemaju pekne ani jedno? tie by sa podla dnesnych kriterii mali rovno obesit? ty by si mala radsej dat cas do stavania si sebavedomia a pochopenia, preco tak nevyhnutne potrebujes mat dokonalu postavu na to, aby si mala pocit, ze mas narok byt so sebou spokojna ...

domiiinička

liien, ja som sa v tvojom veku tiež začala zaoberať viac svojou postavou, ale poviem ti, že pri výške 166 cm nie je váha 53 kg vôbec nič hrozné. Ale predsa ak chceš schudnúť, jediná cesta je cvicit, cvicit, cvicit ... Pri prílišnom obmedzovaní jedla si len zbytočne rozhádžeš metabolizmus, ktorý sa nenapravuje až tak ľahko ... Dôležité aby si nikdy nebola hladná, jedla veľa ovocia a zeleniny, ovocie najlepsie doobeda a zeleninku kludne aj vecer, a pri cvicení treba dodávať bielkoviny v mlieku a mäsku. Jedna velmi doležitá vec, na ktoru nemozes zabudnut su RAŇAJKY!!! ak sa nenaranajkujes, telo sa ti odplatí tym ze budeš večer omnoho viac hladná a zješ nejakú kalorickú blbosť ... takže jesť zdravo, pravidelne a cvičiť!!