Neviem, ci to mam respektovat. .

Príspevok v téme: Neviem, ci to mam respektovat. .
Laguna21

Ahojte. Mam 21r. a 2rocny vztah. . . A neviem uz, co si mam mysliet. . . Nedavno sa mi stala situacia, ze mi napisal cez net byvali k sviatku. Bola som vtedy akorat u frajera(on chce vediet taketo veci, ak mi napise nejaky chalan, pripadne aj ex, alebo ak ma niekto chce. . ), tak som mu to normalne povedala, ze mi byvali iba poprial, a ze ako sa mam, co nove. . Frajer ale hned hotovy, ze co mi pise, preco mi pise. ., ci mu idem odpisovat, ak hej, co mu idem odpisovat. . .. . Ja ex nechcem, ako to skoncilo. To sme boli este pubertiaci. . . Mame celkom dobry vztah. . .a tak som len chcela popisat . . Ze ako zije, . Normalne. . Mne by to nevadilo, keby frajer s ex dakedy pisal, ze co nove a tak(nemaju vsak dobry vztah). . . A aj som mu to povedala. . A on len. :mne je jedno, ze tebe to nevadi, mne to vadi, a povazujem to za take a take, a nechcem aby si si s nim pisala, .a hotovo. Nazor nezmenim. . Mozme sa rozist a potom si pis kolko chces. . . Taktiez som prisla o dlhorocneho dobreho kamarata, zistila som, ze ma chce/l, takze sa s nim uz nemozem bavit. . Mne by (opät) nevadilo, keby mal tuto situaciu frajer, ze ma dobru kamaratku, a nejako by zistil, ze ho chce. . Tak pokial a ak by sa jasne s kamaratkou dohodli ze budu len kamarati, a ona respektovala, ze ma vztah, tak by som mu to nebrala. . Bala by som sa trochu, ale verila by som mu. . . On mi ale na to ze:, mne je jedno, ze by to tebe nevadilo, to si ty, ale mne by to urcite vadilo a urcite by som nechcel, aby si sa stretavala s niekym kto ta chce. Tak to bud respektuj alebo. . . . .zacina mi to trochu vadit. . A ked som sa aj snazila to vysvetlit, ked sme sa o tom zhovarali, nic z toho nakoniec nebolo. . . Iba hadky. . . A to, ze ja mam debilne nazory, a ze keby sa hocijakeho jeho kamarata opytal na to, tak ze ma vysmeju. . . A ze mam blbe nazory. .ze kde na ne chodim a tak. . . Dakujem. .

Hrac

to ze sa raz za cas niekomu ozves (a tym duplom na jeho sviatok) neznamena, ze mas otvoreny vztah... skus sa menej upinat na svoju priatelku

Laara

tak ja osobne ziadne kontakty so svojimi ex neudrziavam..nemam o to najmensi zaujem, nejako ma vyrazne netrapi ako ziju a ako sa maju..a nepisem im ani k sviatkom..a uz vonkoncom sa s nimi nestretavam umyselne a ucelovo na kave, aby sme pokecali..o com? svoj vzacny volny cas viem vyuzit aj efektivnejsie a radsej ho venujem svojmu priatelovi..ako sa stretavat a udrzovat kontakt s niekym, kto je pre mna uzavretou kapitolou..tak to mam ja..

Prezývka55

Emily opat najpodstatnejsi fakt na celej veci si napisala v tejto vete.

Mojmu priatelovi nevadilo, ze som bola v kontakte s byvalym.

Pokial sa dohodnete nevidim v tom ziaden problem.

Ak sa dohodnete ze budete mat okrem seba este niekoho ineho tj otvoreny vztah tiez v tom nevidim problem.

Dolezite je sa dohodnut.
Popripade nieco dat za obet pre partnera lebo ho lubim.
Toto je science fiction pre niektorych ludi.

Emily opat

"Emily opat potom si sa naco rozchadzala ked je s nimi tak dobre :D ze s nimi musis nutne travit cas aj ked to tvojmu partnerovi ktoreho mas mimochodom asi tiez rada nevies spravit ustupok?"

Rozisli sme sa, lebo kazdy isiel inou cestou. Nie preto, ze by sme sa zacali nenavidiet, podvadzat a pod.
To ze sa s nikeym rozides, aspon v mojom pripade neznamena, ze toho cloveka prestanem mat rada. vztah je uz na inej urovni, ale stale je to pre mna blizky clovek.

Mojmu priatelovi nevadilo, ze som bola v kontakte s byvalym. Nikdy odo mna neziadal, aby som s tym prestala. Naco by to robil? Vedel, ze chcem len jeho, veril mi. Science fiction pre teba co?
keby to aj ziadal, neposluchla by som. Nemam rada vydierania, ultimata, vyhrazky.

Prezývka55

Laguna21 tak vidis u mna a priatelky to funguje inac, vsetci vedia ze sme spolu a musia akceptovat fakt ze odteraz sme ako 1 a ze pred sebou nemame tajnosti tak ked chce niekto povedat mne ale nechce aby to vedela moja priatelka tak nech mi to radsej ani nehovori.

Prezývka55

kafik nepoznam toho jej ex aby som vedel co tym sleduje zo svojej skusenosti vsak viem posudit ze ak by sa mi ozvala ex tak by nieco chcela. Napriklad pre mna je take popriate sviatku od ex dobry zaciatok ako znovu nadviazat vztah alebo minimalne rozhovor, ak by som chcel zacat komunikaciu s ex tak urcite takto.

Nevravim ze sa tak stane a ze zakonite z toho nieco bude.

Faktom vsak je ze ma pri sebe cloveka s ktorym je vo vtahu a tomu clovekovi to vadi, tak mi moze byt nejaky ex ukradnuty, hodil by som si do blocklistu aj 100ex priatelok ak by to vadilo mojej terajsej.
A nemusel by som ani celit vysluchom kedze by som odpovedal ze zablokoval som si ho uz mi nenapise. A bol by pokoj aj na jednej aj na druhej strane.

Napokon komunikacia s ex mi nic nedava. Ved som sa s nimi rozisiel. Kebyze s nimi chcem zdielat svoje zivotne radosti starosti a diskutovat s nimi tak sa s nimi asi nerozchadzam.

Laguna21

Zeby si sadli nemozem povedat . . . Frajer sa tiez predomnou nebavi s kamosmi o vsetkom. . O dakych ich problemoch a tak. Ja tiez nebudem riesit rozvod kamosovych fotrovcov pred frajerom. Ked viem ze kamos je to moj dlhorocny a vo mne ma tu doveru. . . Proste neda sa vsetko riesit. . Ale vravim boli sme vsetci parkrat spolu von a nebolo to bohvieco. .

kafe

Prezývka, ale takýmto činom (blahoželaním k sviatku a zopár viet k tomu) sa minulosť nijako neotvára, nič sa tam nerieši, nič neplánuje. Ale uznávam, že niekto to môže robiť s tým úmyslom, alebo to tak vnímať od bývalého. To máš ako s úsmevom - pre niekoho je to už flirt, pre niekoho obyčajný úsmev - neutrálne niečo.