Prieskum. V čom vidite hlavne nedostatky pri uplatnovani priamej demokracie?

0vecka

2 Mimulus Bill Gates ma rozhlad a nebude davat rozhodnutia typu zvysit davky v hmotnej nudzi o 100%. Za to nejake politicke rozhodnutia nedokaze taky duro ani pochopit atd. Zase je pravda ze takto by sa mohli podnikatelia zvyhodnovat atd. Podla mna by to bolo naj ako v Utopii kebyze deti nededia majetok po rodicoch.

Podla mna to diktator moze mysliet dobre ono je to ale tazke lebo v politike je vela rozhodnuti nejasnych a tazko povedat ci islo o dobre alebo o zle rozhodnutie.

Mimulus

0vecka - myslíš si, že taký Ďuro z krčmy by rozhodol horšie ako napr.Bill Gates?

Čo ak by bolo práve rozhodnutie Gatesa to nesprávne a mal by celkovú moc?

Aja02

0vecka, diktator to s ludmi nemoze mysliet dobre uz len z principu. Uz len z toho slova "diktator" je jasne, ze taky clovek to nemoze mysliet dobre. Uprednostnoval by v prvom rade len svoje zaujmy tak ako kazdy.

0vecka

2 hepta nabuduce precitaj cely prispevok. Ak raz niekto do spolocnosti vela prinesie tak ma podla mna aj pravo o nej viac rozhodovat. NApr taky Bill Gates ma podla mna vecsie moralne pravo rozhodovat co sa bude robit ako Duro z krcmy ktory zije cely zivot na socialke.

Naj je podla mna vlada diktatora ktory to s ludmi mysli dobre.

hepta

"Najspravodlivejsie by bolo ak by ludia hlasovali na zaklade toho kolko dani odvadzaju."

tak to je riadna sprostost.. ak si teraz vdaka politickym konexiam a korupcii zariadim miliardovy monopolny biznis a budem vdaka tomu odvadzat na daniach viac penazi nez 99% ludi tak pri volbach moj hlas nadobudne vacsiu hodnotu ako ma 99% ludi? to by dopadlo..

k teme: ty tu mozes mat *kraciu aku chces. ak su ludia sprosti tak bude system aj spolocnost sprosta aj tak a zivot v nej bude stat za houby. proste kopu hnoja sa mozes snazit preusporiadat ako len chces, ale aj tak z toho nakoniec ostane vzdy len hnoj. preto tu nikdy nemame ani len sancu dobehnut germanske narody, pretoze ich mentalita je uplne niekde inde. my sa tu po nich len mozeme opicit, ale vidis sam ako nam to ide. my tu potrebujeme este aspon pol tisicrocia evolucie aby sme sa dostali tam, kde su oni teraz.. no to uz oni budu zase niekde inde, teda aspon pokial sa nestane nic mimoriadne

0vecka

Priama demokracia by podla mna tiez nefungovala. Problem je ze 90% ludi nema o politike sajnu (ja tiez nemam ale aspon si to priznam) ale su najmudrejsi a vedia co treba. Teda v priamej demokracii by sa diali populisticke kroky a nikdo by neniesol zodpovednost.

Najspravodlivejsie by bolo ak by ludia hlasovali na zaklade toho kolko dani odvadzaju. Ale to iba v pripade ze by ziskavali peniaze cestnym sposobom co je tiez nerealne.

Podla mna mozeme byt radi ze mame co mame.