Pocit dusenia

Príspevok v téme: Pocit dusenia
Jarka77

Mam vyse mesiaca problemy ze nemozem poriadne dychat,v noci sa zobudim s tym akoby som sa nemohla nadychnut.Lekarka mi dala lieky na stres ktore mi nezabrali pritom necitim sa ze by som bola v strese.Absolvovala som vysetrenie na krcnom,na ortopedii aj na endokrinologii a ani jedna z moznosti.Este ma caka alergologia a potom uz neviem.Chcem sa opytat ci nemal niekto z vas taketo problemy, tlak v krku pocit ze nemozte dychat.Ten tlak v krku citim stale.

ja128

ahojte, to co opisujete sa vola Panicka porucha. Sposobuje to malo dopaminu a serotoninu. Je to choroba a nie je az taka sranda s tym zit. Skuste zadat v google.com "panicka porucha" a hladajte fora. Je dobre to vediet aby sa vcas zacalo s liecbou. Drzim vam palce.

kika2

Dakujem baby za rady.Mam 40 tak neviem či je to infarktovy vek?!V rodine je to tak, že otec zomrel na infarkt a matka ho prekonala.Ja sa toho proste bojim, je to tak.Stačí aby ma niekde niečo zabolelo, pichlo a ja uz nad tym rozmyšlam a potom ked idem spať dostanem panicku uzkosť a strach,bojim sa rovnako o svoje deti, o svoju rodinu.Najradšej by som ich mala stale na očiach aby som ich mala pod kontrolou, ked maju niekam odisť som z toho paf?Som kus blba, že a taka by som mohla byť šťastna!!!

Jarka77

kika22 ja som na pohotovosti mala zvyseny tlak asi 140/90 inac mam tiez tak max. 120. Ale to je zo strachu ze sa ti nieco stane ja som sa tiez hrozne bala ze umriem. Ze tiez srdce. Chod radsej na to vysetrenie ku psychiatricke a opytaj sa na tu panicku poruchu zbytocne sa budes trapit ja som si tiez nedala povedat a zbytocne som to natahovala teraz sa citim velmi fajn. Vravia sice ze som este smutna ale nie som. Je to super ked uz teraz nemam tie zachvaty. Vies ako mi to aj myslim damaxy vysvetlovala aj psychiatricka proste nieco sa hromadi v tebe ani nevies psychika a tak ako pracuje u kazdeho inac ale ze nemam hladat pricinu proste stresy ktore si myslime ze stale zvladneme jedneho dna prekrocia hranicu ako je to u mna a zrejme aj u teba a stane sa toto.Teraz beriem lieky sama lekarka hovorila ze sama by som si nepomohla len sa trapila a ak mas take trapenie ako som ja mala len pred par tyzdnami viem si predstavit ake to je hrozne este si zivo pamatam ako ma to chytilo na ulici a chodila som hore dole ukludnovala sa bolo to strasne uz nikdy viac. Alebo bola som v MHD-cke v autobuse normalne som mala pocit ze sa udusim proste som chcela cim skor vystupit.Alebo v kine plno ludi ja panika pritom nikdy som s tym predtym nemala problemy ze s davom a tak ale teraz vidis.Mne je teraz omnoho lepsie len som proste unavena.Ja beriem lieky aj na stitnu zlazu lebo medzitym kym som chodila hore dole po vselijakych vysetreniach tak mi aj toto zistili. Povedzme si pravdu nikto nechce ist na psychiatrii ma predsudky aj ja som mala ale je to uplne v pohode vobec nemas pocit ze si blazon alebo nieco take.Tolko mladych ludi tam chodi.Proste zijeme stresovu dobu a niekde sa to prejavi.dufam ze budes mat stastie ako som aj ja mala na dobru lekarku idem na kontrolu na druhy tyzden celkom sa tesim ze jej poviem ze je to uz opat o dost lepsie. A fakt aj damaxy mi povedala pravdupovediac som tomu vtedy velmi neverila ze ked ti povedia ano je to panicka porucha odlahne ti ze sa nezadusis ze neumries.A presne odlahlo mi uplne.Ja som mala velky strach ze umriem uz som nedokazala normalne existovat aj v praci ma to zatazovalo. Teraz len mam pocit taky zvlastny niekedy ze mi busi srdce ale zmeram si tep a je to OK a poviem si ze pohoda nic sa nedeje. Tak sa drz drzim ti palce nech cim skor zistis ze co to je. Skus ist fakt ku psychiatricke uvidis velmi ti pomoze. Ked ti nepotvrdi aspon vyluci ale mas velmi podobne problemy ako som mala aj ja.

damaxy

Ja som na pohotovosti mala tlak v poriadku,no možno keby som ho merala vtedy mohol byt vyšší.To neviem.Ak máš interné vyšetrenie a dopadlo dobre,nemáš nejaký infarktový vek a v rodine nie sú srdcové ochorenia,može to byt duševný stres a ten sa takto pýta von.Magnézium maj pri ruke.V čase núdze zober a po hodine si možeš vziat ešte jedno ak by ti nebolo lepšie.Mne to odobrila lekárka internistka.

kika22

Mali ste baby aj tlak zvýšený, ja mám vtedy aj 170/100 inak mávam uplne normalny 115/75.Ja sa vtedy nalakam a stale si meriam tlak, že kedy uz ma klepne.Ja som sa trochu ukludnila ked mi doktor povedal, že so srdcom to nič nie je, ale potom som si spomenula, že aj moja mama mala stale všetko v poriadku a po 2 tyzdoch vyšetreni jej diagnostikovali infarkt a to bola pri tom na pohotovosti kde jej robili ekg a nič tam nenmala, vtedy som aj dostala prvy zachvat bola som na pohotovosti dali mi magnezium neurol a povedali mi že si mam oddychnut od vtedy sa stale bojim, ze aj mne hrozzi infarkt.

Jarka77

kika 22 ja sa liecim momentalne na poanicku poruchu, zacalo to tak jedneho dna som to mala podobne ako damaxy najprv ze sa nemozem nadychnut ze odpadnem akoby hrca v krku ze nemozem dychat potom mi strasne rychlo bilo srdce prisla so strachom na pohotovost a nic pichli mi len magnezium ci som sa nerozculila a pod. Po tyzdni opat bola som na krcnom ortopedii neurologii vsetko ok. este medzi tym som bola 2x na pohotovosti mala som pocit ze mam infarkt pichalo ma aj na hrudi aj prsty na lavej ruke mi trpli hroza myslela som ze umriem. Potom aj na radu dievcat tu na nete som isla za psychiatrickou asi dve vety som povedala a ta hned ze to je panicka porucha. Teraz beriem lieky rano aj na obed remood sa to vola po polovicke a vecer neurol0,5 jednu tabletku. Ale mozem ti povedat odkedy viem ze je to toto je mi ovela lepsie zachvaty uz nemavam ani hrcu v krku len sem tam taky zvlastny pocit ani to neviem vysvetlit taka vlna vo vnutri a potom dobre citim sa ovela lepsie liecim sa asi 3 tyzden je to asi tak podla toho v akom si stadiu pol roka dlhsie alebo kratsie. Bola som na kontrole a vravela ze asi do konca leta budem v uplnom poriadku. Tak sa tesim. Urcite to vyhladaj je to hnusne tie zachvaty aby si netrpela tak dlho ja viem ze ake to je hnusne velmi hnusne.Musis bojovat ako aj ja s tym bojujem uz len pocitujem unavu vecer ale som rada ze konecne mozem spokojne spat lebo ja som ani spavat uz nevedela.

damaxy

ja už nemám nič s touto chorobou,ale ked bola u mna zabývaná prislo to takto začala som mat pocit mala vzduchu,nemohla som sa akože nadýchnut,potom tz toho taká hrča akoby mi narástla v krku,dalej nasledovala tiaška ako pri horúčke,zuby mi drkotali a zle do odpadnutia,bledost,strach,že prišla posledná hodina alebo že mi v hlave preskočí a niečo vyvediem zlé.Ja si myslím,že sa to može u každého prejavit inak.Len ostáva pocit,že dostávaš asi infarkt a posledná hodina bije.Zájdi za psychiatrom oni sú v tom orientovaní,netráp sa ,lebo ked pustíš uzdu dlho potrvá kým ti bude lepšie.Pri tejto chorebe je doležitá istota,že skutočne je to len strach a jeho prejavy.Dá sa to lahko zvládnut,ked vieš o čo ide.

kika 22

Ahojte,chcela bysom sa vas spýtat, mavate aj vy zachvaty takého štýlu, že vas začne paliť na hrudi, trpnut ruka, bolieť pri srdci proste nepríjemný pocit?Aj viac krat za noc?Na internom vyšetrení lekar tvrdí, že je to v najlepšom poriadku a mne sa zdá, že to je tak ako vy opisujete panickú poruchu.