Pocit dusenia

Príspevok v téme: Pocit dusenia
Jarka77

Mam vyse mesiaca problemy ze nemozem poriadne dychat,v noci sa zobudim s tym akoby som sa nemohla nadychnut.Lekarka mi dala lieky na stres ktore mi nezabrali pritom necitim sa ze by som bola v strese.Absolvovala som vysetrenie na krcnom,na ortopedii aj na endokrinologii a ani jedna z moznosti.Este ma caka alergologia a potom uz neviem.Chcem sa opytat ci nemal niekto z vas taketo problemy, tlak v krku pocit ze nemozte dychat.Ten tlak v krku citim stale.

damaxy

vieš jarka,ked budeš otalat moze to vyustit do depresie a to je už tažká cesta spat,viem o čom to je.Daj vediet ako dalej a hlavne jedna sa o teba a ked sa vieme pobit za druhých prečo nie aj za seba?

Jarka77

to mas pravdu ze dnes este sa niektore bojime priznat ze mame choru dusu.Pride to necakane a clovek je vystraseny.Jasne ze nechcem trpiet a chcem sa vyliecit.Chcem bojovat proti uzkosti a mozno podvedomemu strachu.Kupila som si caj na ukludnenie z medovky vcera som to prvy krat vypila bolo to lepsie.Dnes idem cvicit proste nechcem necinne cakat ze to zmizne.Damaxy dakujem ti za vsetky prispevky.Dnes som volala lekarke rano som zas mala taky stav.Zajtra pojdem k lekarke a porozpravam sa s nou este raz lebo ja som nechcela pripustit ze to moze byt psychickeho povodu.

damaxy

tie lieky ma neutlmovali,mala som predpísaný aj xanax ale ten som nebrala lebo som to chcela vlastnými silami.varila som si medovku,protistresové caje.Ja som mala aj nízke hladiny magnezia a draslika tak este aj to k tomu a z magne som bola taka ospalejsia,kým som si nezvykla a občas si ho teraz hodím na spanie.snažte sa vítazit nad svojim strachom a tlakmi to musím stihnut,to musím spravit neobvinute sa že ste to nepostihali.Snažte sa obhajit sama pred sebou a najst iné riešenie,nepretažujte sa povinnostami.Doma je nas viac roboru rozdelit,čo nemožemja nech urobí druhý.Aspon kým neprejde toto obdobie.

damaxy

dievčatá nelakajte sa.Ja som to dostala z ničoho nič,ale kedže si občas niečo prečitam,v podstate som sa odhadla.Aj na tejto nasej stránke je popísaná panická porucha.Dá sa to vyliečit.Ja som brala na to asentra je to spetný vychytavač serotonínu,serotonin sa pri strese vyplavuje z mozgu.Liek zaberá tak po mesiaci.Jeho učinky som ja ani na sebe necitila ako napr. pri antibiotikách,že citis zo dna na den ulavu.Neviem prečo sa ludia doteraz boja a hanbia rozprávat,že mali choru dušu.Ale azda je lepšie trpiet?Trapime potom aj svoje rodiny.Ved ked ma moja dcera videla pri poslednom záchvate bola vystrašenejšia ako ja myslela si že umieram.Načo jej bol taký zážitok.Je pravda,že niektorý lekari ti to ironicky povedia ,ked uz nič iné tak len psychiatria vam pomože.A naše reakcie -čo som blázon.Ale ja si myslim že vo vašich prípadoch by vystačil aj psycholog.Pomoze vam bojovat proti strachu.

Jarka77

sarka na alergologiu idem o dva tyzdne az vtedy ma objednala.Fakt neviem ja mam skor to co damaxy popisala akoby som sa mala zadusit taka hrca a tlak v krku.Normalne som z toho zufala.Vcera som bola u lekarky tak neviem ci zas jej nebudem volat.

sarka

ja to mavam ale hlavne cez den a v uzavretych miestnostiach.U mna je to alergia na plesen/prach.Akoby mi niekto stlačil pluca a ja sa mozem nadychnut len tak do tretinky.Hrozny pocit!Cudujem sa,ze v noci ma to ešte nezobudilo.ty mozeš mat aj alergiu na perie alebo prach,pleseň ked s ti to stava v miestnosti.

Jarka77

damaxy chcem sa ta opytat si spominala ze 2,5 roka si sa liecila a je to OK.To je aspon nadej pre mna ze ak mam take nieco podobne ze sa z toho dostanem.Chcela som sa opytat ci si brala aj lieky (nemusis mi napisat ake)aleo si chodila aj na sedenia a ze ci ta to utlmovalo alebo nie.Chodim do skoly popri praci a potrebujem este rok dostudovat.Ja viem zdravie je prvorade len sa pytam.

Jarka77

damaxy presne to co si opisala mam aj ja najprv to bolo 1 den potom tyzden pokoj potom zrazu skoro kazdy vecer.Tiez som bola 2x na pohotovosti zmocnovala sa ma panika.Jasne pichli mi magnezium.Ako som ti hovorila lekarka mi dala lieky oxazepan na pocit uzkosti ale nejak som sa proti tomu branila.Na endokrinologii mi povedala ze to je asi psychicke ako prislo odide.No neviem.Vcera som zasla vecer do lekarne a kupila som si caj proti stresu na ukludnenie.Vecer som ho vypila a bolo mi trochu lepsie nepotrebovala som vziat tabletky.Dnes som sa rozhodla ze idem cvicit odburat stres kedze ja mam sedave zamestnanie.Uvidime.No naposledy v pondelok co som bola na pohotovosti bolo to hrozne mala som pocit ze sa zadusim tlak mi stupol nohy sa mi podlamovali.Hrozny pocit zrejme to poznas.Ja to uz nechcem mat :-(

damaxy

kika a čo robíš, okrem toho že to tak dlho znášaš.Toto su veci kde si mozeme pomoct aj navzajom.Aspon poradit,čo kto vtedy robí,ked to nanho dolahne,ako sa proti tomu da bojovat,čo komu pomáha.