Trhanie zubu - skutočne nutné?

Príspevok v téme: Trhanie zubu - skutočne nutné?
daenerys

dobrý deň, už rok odkladám trhanie zubu, lebo sa toho bojím..zubárka mi povedala, že mám nad zubom hnis a je potrebné to vytrhnúť, ale mňa absolútne nebolí ani nikdy nebolel. nechce sa mi veriť, že keby som s nim skutočne mala nejaký problém, tak by ma aspoň trochu nebolel..skôr mi to pripadá tak, akoby sa zubárke už nechcelo stále mi ten zub plombovať, lebo mi tam plomba nikdy dlho nevydržala a po čase vypadávala..neviem čo si mám o tom myslieť, či radšej nemám skúsiť iného zubára, nechcem si dať vytrhnúť stoličku ak nemusím..čo si o tom myslíte?

daenerys

nedá sa to potom riešiť nejak inak v takom prípade aby to nebolelo? nikdy som sa zubára nebála, ale ešte mi zub netrhali a neviem sa odhodlať

ebi77

ak ti dajú injekciu, nemalo by ťa to bolieť

jedine vtedy neúčinkuje injekcia, ak máš toho hnisu okolo koreňa veľmi veľa,,, nedostane sa tam účinná látka z injekcie kvôli hnisu, a potom sakramentsky bolí zub pri trhaní :)

--

prezyvka,aka lacna,vies porovnat kolko sa da vytrhnut zubov za hodinu?
a ziadny material/injekcia sa plati zvlast/,uhrada poistovne + uhrada pacienta
na opravu zuba plati zaruka,trhanie je hotovy kseft
preco myslis,ze trhanie zubov je take oblubene,myslim u zubarov?

ebi77

ani mňa nebolel zub, keďže už som zrejme tam nemala nervy, bol odumretý, práve kvôli tomu hnisu pod koreňom

mne čistila tak, že na tú vŕtačku si dala tak veľmi tenký nástavec, vyzeralo to skôr ako ihla,,, a s tým mi išla do tých kanalíkov,,,,, potom s tým istým nástavcom, mi tam do tých kanálikov zaviedla takú bielu pastu, bolo to niečo liečivé, antibiotiká (neviem, čo to presne bolo, proste to čo má liečiť),,,, potom mi tam dala vatu, a na to tú sádru,,,, apotom o pár týždnov som sa zas ukázala a znuvy mi otvorila ten zub a zas od začiatku tento proces,,, po prá mesiacoch ma poslala zas na snímok, a povedala že ten zápal sa zmenšuje,,tak sme pokračovali v liečení....

Prezývka55

Vobec nie, trhanie je lacna zalezitost, ovela lepsi biznis je opravovat stale jeden ten istu zub dokola a 50 krat na to lepit blobmy po 20eur ako jedno vytrhnutie.

ebi77

mne liečila stoličku zubárka tuším aj pol roka, každé tri týždne som chodila na čistenie,,,, po vyčistení kanalíkov mi tam dala do tých korenov nejaké antibiotiká,,, na to vatu a potom nejakú provizornú plombu (niečo takú ako sádru)
zachránila mi nakoniec ten zub