Vlčiak súrne hladá domov

Príspevok v téme: Vlčiak súrne hladá domov
drew

Dobrý deň. Možno to tu nepatrí ale jedna rodina má dvoch vlčiakov ktorý sa navzájom nenávidia. Voláju sa Bax a Nero. Bax Nera tak pohrýzol že mal Nero v hlave veľkú dieru a v poslednom čase sa strašne bijú (striekala aj krv nebolo to len také CVAK )Bax potrebuje rodinu kde je chlap s pevnou rukou a z cvičiteľskými zručnosťami pretože ten pes je dosť agresívny a veľmi sa bojí burky ale žije na dvore. Je krásne stavaný nádhernú tvár má ale už sa to nedá vydržať. Dneska bude možno utratený. Ale ak by sa našiel záujemca pošlem aj foto a tel.číslo

ag

ja by som zakazal dovoz vsetkych domacich zvierat, hlavne papagajov, ubohych vtakov.
jatka su tiez ludska hlupost, clovek nema pravo zotrocit zviera, tyrat ho v ohrade, vysavat a zabit.
v niektorych velmi vynimocnych pripadoch, ako strazny pes, slepecky pes, patriaci pes, by sa mohla urobit vynimka, ale nic viac.
tak by ani nevznikali opustene domace zvierata, ani by neboli tyrane v ohradach pre ludsky pozitok a kazdodenne jedenie masa.
clovek co place nad psami a kazdy den sa mu vala kus masa na tanieri, je pokrytec

zvierata patria do prirody, nechajte ich tam
to je moj nazor

ag

u nas to dopadlo tak, ze po vykastrovani zacal byt pes 3x viac agresivny, stekal na vsetkych v rodine okrem pana, s ktorym zil a to ich dovtedy poznal.

proste, mna zivot naucil - zvierata patria do prirody, ludia by mali hladat cestu k ludom, a nie k zvieratam. Az ju k sebe najdu, uz aj tak ziadne zvierata nebudu potrebovat.

jedulka

ostatní:-) všichni co tuhle debatu sledujete, je to normální ... opravdu.Nemám ve zvyku se s kýmkoli na téma výchovy zvířat co povídat.Právě z těhle důvodů.Nenajdou se dva, tedy kromě Tinky,která jsem psala, aby se na tom shodla.Kdyby nebylo Tinky,kde jsem ke svému překvapení zjistila,že má stejné názory jako já,nikdy bych se do debaty nepustila.

jedulka

jen s tím čtením máš ještě problém.
ps2 ...jednu radu,když si hrajete a jde ti po krku,hned jí obrať na záda a podrž jí tak dlouho,dokud
nepovolí,každá taková věd musí skončit tvojí nadvládou.
psala jsem, že to nedělám!Ale co mu chceš poradit ty?Aby ho ten staford skutečně jednou nepokousal,nezabil?
ted se musím ale ohradit já.Už ti potřetí píšu,že tyhle věci nedělám,a stejně je záměrně vypouštíš.Osobně jsem měla am.staforda,nesouhlasím s tím, aby byl vůbec dále množen, včetně ještě několika ras(bankog a podobně),jsou to bojová plemena a do rukou obyčejných lidí nepatří.Je to odjištěná zbraň,at ho vychováš všelijak dobře.Lidí jak ty co si zvířata idealizují,jsem viděla moc a moc, a taky ty co byli roztrhaní právě od těhle psů.Já vím,ublížit může i jezevčík,neboj vím to.Ale útoky těhle plemen končí smrtelně.Viděla jsem naprosto pohodového staforda,dobře vychovaného,s páníčkem co měl autoritu a zaútočil v sedmi letech na vlastní "rodinu" z ničeho nic.Jen že dala manželka napít kočce,která byla součástí rodiny.Nebýt pohotovosti jeho páníčka,který ho na místě zabil,neskončila by jeho žena jen s pokousaným obličejem.Lidi by tohle měli vědět,mělo by se na to poukazovat.Nejsou to hračky na hraní.

Naja85

Jedulka, nema vyznam dalej s tebou debatovat. Len taky dodatok:je rozdiel prevratit psa na chrbat pri utoku(vtedy je asi jedno, co clovek urobi, hlavne, aby psa spacifikoval-zdravie a zivot cloveka je prvorade) a je rozdiel to urobit pri hre so stenatom(10 mesacny pes je este stale len stena, nie dospelak), ako ty si poradila ps2. Ruku na srdce, to, co pises ty o prirodzenej autorite, ma vacsi pocet ludi ako si myslis, nie si jedina. PS: V zivote som nemusela nikdy pritlacit stena na chrbat alebo bok a este k tomu mu drzat laby. ktovie preco.

Nie nepoznam osobne Montyho Robertsa, ani Hempflinga(zeby Tanec s konmi). Ale citat knihy vieme viaceri.

jedulka

Naja85 ...rozdíl mezi námi je v tom,že já neradím,jen píšu svůj názor a niko nenavádím aby se jim řídil.Takže můj názor.
Každé zvíře bez rozdílu by mělo mít volnost pohybu,výsledek bez stresové zvíře.Když si někdo do panelákového bytu nakvartýruje jiné než malé společenského psíka a jde s ním 2*15 minut denně ven a myslí si že pro něho udělal maximum,tak mě jde omývat.Už se opakuji ale nikdy a to je 52 let a chovám zvířata od 10 let jsem neměla problém se zvířetem-mojim.Mám přirozenou autoritu a nějaké zkušenosti vycházející především z druhu zvířete a jeho potřeb.Řídím se a chovám zvířata především s uznám jejich potřeb.Pes je kontaktní zvíře, nesnáší samotu a potřebuje "partnera",když už né přímo člověka,kterého potřebuje mnohem víc.Už od malička když se se psem hrajete a on se trošku odváže a nezná konce převalit ho při hře na záda,a podržet ho na nich tak dlouho, třeba za pacičky aby se nemohlo hnout,dokud nepoleví tlak!Já to nedělám jak říkám a to je důležité mám vrozenou přirozenou autoritu a to zvířata vycítí.Podle toho se také chovají. Štěnátko potřebuje "vychovávat" vysvětlovat důsledně,KDYKOLI KDY JE TO ZAPOTŘEBÍ i když se nám nechce zvednou prdel z gauče.Upřimně ruku na srdce,kdo to z vás dělá, já ano.Fláknutím se psem na záda a přidusit ho je až obranný mechanizmus při útoku a nikdy jindy !!!STAČÍ NEBO KOLOLIK vykřičníků tam mám dát?To není výchova to je obrana.A i tu by lidé měli znát. Né stát jak tvrdý Y a nechat dokousat sebe nebo malé a bezbranné děti.U dětí pozor nejdříve psa útočícího na někoho jiného převést pozornost nejdříve psa na sebe a to zatáhnutím za ocas.Když povolí skus a kdo má dost sil, tak ocasem klidně toho psa,kdo má na to dost sil,vyzvednou a praštit s ním o zem.Když už psi chováme a ještě k tomu špatně tak se taky naučte se jejich útokům bránit hned a nespoléhat se na mobilní telefony,kde se dovoláte k nějaké pomoci.Než přijede bývá většinou už pozdě.
Naja85 mě vůbec nezajímají tvoje názory na chování koně které jsi viděla někde na cizím dvoře.Já mám vlastní koně a cca asi 12 děvčat co na nich jezdí.Nepolidšťujte si koně o:)))Tuhle poučku přímo miluji....Říká ti něco Hempfling nebo Monty Roberts? Né? No já se neučila rozumět koním u nějakých rádoby chovatelů a nebo nedej bože na jízdárnách ALE od světových mistrů!Chovám koně volně na cca 3ha půdy obehnané elektrickým ohradníkem.Mají tam boudu a je jen na nich,kdy tam vlezou.Mě do toho nic není.VOLNOST S PŘIROZENÉ PROSTŘEDÍ to už samo od sebe za mě udělá polovinu práce, protože nepracuji s vystresovanými koni z uzavřených boxů.Kůň má taky něco jako hruď, víš,a tou dokáže zranit člověka jen to hvízdne.Nemá ruce tak do tebe nestrká jen se tak ochomítne kolem tebe a máš hned o doktora postaráno.To všechno je zapotřebí zarazit hned v začátku.Mě stačí na koně dvě první rány bičem,a víc ani nevím kde bič mám, nepotřebuji ho ! Kapišto? Já vím, že né, vždyť tebe koně nemilují,oni popravdě skutečně lidi k životu nepotřebují.To jen my si mylně myslíme, že ano.Ale jak koho, víš ? Když pracuji se svými hříbaty ale i staršími koňmi, tady se na chvilku zastavím,jaké je zvíře doopravdy vychované nebo ne se vždy dovíte,když po něm něco chcete!pokračují,moje koně ani hříbata nechtějí abych odešla z ohrady.Si říkám, čím to asi je ??? Proč jim není jedno,když už mají ode mne klid!Ha? Proč mě chtějí mít ve stádě?Samozřejmě, že se mě nestaví do cesty,oni vědí, že můj prostor je tabu,ale utíkají za mnou a ještě dlouho když jsem na cestě domů za mnou ržou??? Tady na tomhle téma máš odkaz na máš odkaz na moje stránky.Když si je prohlídneš máš pocit,že ty zvířata nemiluji o)))Tak zkušenému oku jako je tvoje by to nemělo ujít o)))

Naja85

Drew, ten prispevok nebol urceny tebe, ale jedulke.

Je to forum, tak si dovolim poucovat, ked vidim potencialne nebezpecne rady. Ty si tiez, jedulka, dovolis inych poucovat a hovorit, aki su a ake maju zvierata bez toho, aby si ich nazivo videla a davas im rady od brucha. Neviem, preco by sa realne nemohlo stat, ze si tuto tvoju radu nejaky neskuseny clovek precita(mozno este decko), vyskusa si to nazivo na svojom psovi alebo na cudzom, lebo niekde si precita, ze to zabera, tak to samorejme musi zabrat aj na jeho psa. Staci, ze psa nudrzi a pes ho moze skaredo dohryzt kvoli jednej rade na internete. Ja tiez radim, uz som tiez nieco zazila so zvieratami, ale snazim sa vyhybat radam, ktore by mohli skoncit zle-nepoznam psa, nepoznam daneho cloveka a ked neviem poradit alebo si nie som ista, tak radsej odporucim, kde hladat dalsie informacia, pripadne u koho.

Ku konom-myslim, ze mam celkom dobru predstavu, ake su kone. V rodine maju dvoch asocialnych ponikov(okolo 115-120 v kohutiku)-stara kobyla dobra akurat na utratenie(a to by bolo pre nu vykupenie z bolesti) a jej asocialny syn-drzany na malom priestore s nevladnym konom, frustrovany, nudiaci sa, je to jednoduchu kusava bestia. Majitelia nemaju predstavu, ako sa ku konom spravat-ak valach nepocuva, tak jednoducho sa zoberie byc, metla a ide sa(videla som v rukach uz aj vidly). Miesto toho, aby sa aspon trosku zaujimali, na co kone reaguju(na tlak), robia radsej blbosti, kde sa mozu zranit nielen oni, ale aj ten kon. A zrejme pri nich stoja vsetci svati, ze sa este nic nestalo.
Kone si nas nevazia, nemiluju nas(nie su to ludia)-su radi na pastvine v spolocnosti inych koni, to len niektori maju predstavu, ze kon zboznuje, ked ma cloveka na chrbte, my im davame zrat, mame urcite postavenie(niektori nie a hups, maju potom doma bestie nebezpecne). Nebojim sa dat konovi ranu, ak je to potrebne na udrzanie respektu, lebo som uz davno pochopila, ze to nie su psy a milym slovickom u nich nepochodim. Kon je bylinozravec-korist a pes je masozravec-predator. Tu naozaj nevidim zmysel porovnavat tieto dva celkom dva odlisne druhy. u psa bitkou a silou nic nezmozeme, jedine vyvolame strachovu agresiu a kopu zbytocnych problemov.