Vyprázdňovanie

Príspevok v téme: Vyprázdňovanie
mackani

Ach ludia ja už si neviem rady. Vôbec sa nemôžem vyprázdniť.Dám si preháňadlo,ale tá stolica je tak tvrdá ako kameň, vždy mi to natrhne zadok až tak že si nemožem sadnúť ani lahnúť :( A ešte k tomu mám podliatiny na celom krku,pod pazuchami a ešte aj na očných viečkach, vyzerá to jak keby ma niekto škrtil , lebo ja až tak velmi tlačím,inak to nejde. Skúšala som všetko,bola som u gastroenterologa a ten ma napcháva len tabletami a sirupmi a že si mám dávať preháňadlá a furt chodiť na kontroly. Prosím prosím poradte mi, mám 17 rokov je to strašné :( Má niekto takýto problém tiež? :( Dakujem za rady :(

mackani

Noo tak dnes som si kúpila suroviny na to rizotko v bio obchode,akože tiež to neni lacná záležitosť. A zajtra to skúsim ukuchtiť,dúfam že nevybuchne dom :D HAHA a som teda zvedavá ako to bude chutiť a či to vlastne pomože. Sharon85 určite ti napíšem na mail :) Teraz som ovela zvýšila príjem vláknin,aj ľanové semienka,ovsené vločky,pohánku,pšeničné otruby, furt si to pridávam do jogurtov,ale bezvýsledne :/ Hmm, tak jediná možnosť je to rizoto,inak neviem. Kedže ani doktori nevedia mi pomocť, tak uvidím a písnem čo sa bude diať dalej :)

lencika

ahoj ja som mala sice opacny problem mala som infekcnu hnacku a taku ze mi pomahal aj kremik pre detsku ritku bepanthen vrelo odporucam aj pri takychto problemoch, no k veci bola som na infekcnom a tam mi taka mila sestricka zacala nadavat ze vsetko je to o jedle daj si dietu precitaj si suroviny ake pomahaju na vyprazdnovanie,ale ked to bude dlho trvat urcite k lekarovi to mozem mat problemy so zaludkom s crevami

IOHsahsi

Mám podobné problémy. niekedy idem na záchod len raz do týždňa. Vtedy ma vyprazdn. veľmi bolí mám na papieri krv. Minule som však bola na záchode a nedalo sa. Tlačila som presne ako píšeš, tie podliatiny všade na tele,. A (teraz nepreháňam) záchod celý komplet od krvi. Nie len na papieri, ale proste všade. Je veľmi dôležité aby si šla každý deň, rady ti tu dali, ale aj psychicky "poprosiť" tie črevá :-/ a harmanček, sedací kúpel na zahojenie rán. Inak tiež to mám od malého mala takéto problémy.

Sharon85

Rado sa stalo, verim ze pomoze. Ved popripade by si mohla casom pisnut ze ake to malo ucinky a tak. Fakt by ma to zaujimalo, ak by sa ti chcelo a ak nezabudnes, tak mohla by si mi na mail?? twiiity@centrum.sk
Dakujem, lebo tiez som zvedava, ci a ako to ucinkuje.

mackani

No tak v tom príbehu o 72r. Gejzovi som sa našla dokonale. Bože, tak takto s dalšími problémami nechcem skončiť. Určite by som mala začať s tým rizotom, počula som o tom,ale myslela som si že to je nejaká somarina, ale teraz ako to tam je napísané, určite to stojí za vyskúšanie. Díky moc

Sharon85

Ahoj. Skus si precitat nieco o cistiacom rizote, reakcie ludi na jeho ucinky su aj na tomto fore, napr. tu:
www.zdravie.sk
Precitaj si celu diskusiu, su tam super veci, pribehy ludi...

A mrkni aj sem, odkial v podstate pochadza:
-odkaz odstránený-
Precitaj si prvy pribeh... Bodaj by ti to pomohlo, lebo to co opisujes, musi byt strasne.

RNG

Lanove semeno treba pomliet, rozdrtit na kavomlynku,typ mixera s tupymi drtiacimi "nozmi", inac z neho nedostaneme dokopy nic a vijde z tela nestravene.
A najlepsie je tom robit na cerstvo, lebo mlete semeno rychlo oxiduje a znehodnoti sa.
Polievkova lyzica zamiesana do napr yogurtu, polievok alebo salatov da dostatok omega 3 kyselin, antioxidantu lignanu a rozpustnych a nerozpustnych vlaknin. Odporucam kazdemu.