Astma?

Príspevok v téme: Astma?
ivka2

v minulosti som navstevovala alergologicku ambulanciu, kde mi bola nasadena liecba inhalatorom IINFLAMMIDE . Diagnoza znela ze mam zuzene priedusky a mam nabeh na astmu.Ale akosi casom, som tam prestala chodit a dosli mi aj lieky, teraz je to uz asi 3-4 roky ako som tam nebola, no v poslednej dobe sa mi tazko dycha ....ale bojim sa tam ist, ze ma lekarka zbabre ( hoci ma na to pravo :( ) ale nasla som este jeden inhalator , ale je 2 roky po zaruke, mozem ho uzivat alebo by mi to mohlo poskodit??? viem blba otazka,ale fakt sa bojim ze uz mam astmu....som vdacna za kazdu radu..DAKUJEM

ethel

Ivka,prepáč,že som nestihla reagovať..nedalo sa mi...myslím,že ti povedali všetko aj tý čo ti odpísali...u teba skôr pôjde o začínajúcu CHOCHP-chronická obštrukčná choroba plúc,tam sa nepodávajú antihistaminiká-vygoogluj si...

beryna

ahojte petrim k tým ludom ktorí dostali do vienka astmu začala sa mi prejavovať po vybratí mandlí ale predtym som mala celoročnu nadchu.Teraz sa mi stav zhoršil. Užívam zodac a kombivent ale ja by som niečo ako prevenciu neviete mi poradiť?

ivka2

ahoj, nie nedala mi ziadne, lebo ja nemam alergiu, ja mam problem len s prieduskami, a ten mam od detstva a mame to aj dedicne...alergiu nemam, iba taku slabu...takze lieky na alergiu nepotrebujem, ja mavam zapalene priedusky stale po angine...a po poslednej angine mi ten zapal priedusiek nejako ako keby zostal, neboli, len sa mi tazko dycha a hlavne v noci..

veny5

Ahojky Ivka2. Mam stredny stupen astmy uz 14 rokov, takze mam o tom dost nastudovane. A hlavne mam posledne 3 roky spickovu imunologicku-alergologicku. Tak ako tu napisal frontman, tak Ventolin uvolnuje bronchospazmy (stahy priedusiek) po podani za cca. 5 minut. Teda pri akutnych stavoch. Ale je velmi ale velmi dolezite PRAVIDELNE uzivat lieky proti zapalovym procesom. V tvojom pripade je to Seretide. Aj ja som ho uzivala. Momentalne uzivam Symbicort, co je nieco podobne. A je fakt vyborny, lebo ventodisk som vyrazne obmedzila. Iba ked mam vacsiu zataz, ako posilnovna a podobne. Ale mala by si uzivat aj liek proti alergii - antihistaminikum. Lebo alergia podnecuje astmu. Nedala ti nejake? Dnes je uz na vyber velke mnozstvo od Claritine, zyrtec, aerius, xyzal a dalsie ine...

frontman

betamimetika (ventolin) rychlo uvolnuju stiahnute svalstvo priedusiek, ucinkuje skor kratkodobo
tie kortikoidy (seretide) potlacaju zapalove procesy , ucinok dlhsi

a s tou rukou sa neboj

panika

moc sa nevyznam - ja beriem len lieky. Dcera ma ten Ventoloin a vidim, ze ked ma problemy s dychanim - masti ho hladat. Ale z tej spravy Ti neviem nic povedat