Nezáväzný vzťah

Príspevok v téme: Nezáväzný vzťah
Sonjaa

Viem, že podobná téma sa už diskutovala, ale aj tak ma zaujíma názor čitateľov a prispievateľov do tohto fóra.
Na jednej sociálnej sieti som si začala písať s mužom, ktorý mi imponoval, páčil sa mi. Samozrejme, že bol milý, vtipný a empatický.. Po čase došlo k prvému stretnutiu, ktoré dopadlo obojstranne dobre. Začali sme sa stretávať a po čase aj intímne žiť. Medzitým sme obaja chodievali na sociálne siete a tam tiež spolu komunikovali. Dosť ma prekvapilo, že on napriek našim stretnutiam chodieval na net omnoho častejšie než ja (pravidelne každý deň a to niekoľkokrát za deň) a určite tam komunikoval aj s inými ženami. Definovala som to ako závislosť na soc. sieťach. Taktiež mal stále zapnutý aj skype.

Ale to najpodstatnejšie, o čo mi ide, prišlo neskôr.Stávalo sa, že bol pripojený a vôbec na mňa nereagoval a keď som sa ho na to spýtala, tak povedal, že nebol pri PC a niečo stále doma robil...
Potom prišlo obdobie, keď sa mi prestal ozývať a keď som sa ho spýtala, čo sa stalo, tak mi povedal, že je veľmi zaneprázdnený a nemá čas. Je pravda, že je podnikateľ a má široký záber aktivít, ale aj tak si myslím, že na telefonát, či sms sa čas dá vždy nájsť.

Tak som sa ho natvrdo spýtala, ako to so mnou myslí. Vtedy horko-ťažko z neho vyšlo, že on nemá čas na nejaký vážny vzťah (sme obaja rozvedení s veľkými deťmi) a to, čo mi môže ponúknuť, je NEZÁVAZNÝ VZŤAH.

Chcela by som vedieť, čo je to vlastne takýto typ vzťahu (zatiaľ som mala iba "normálne vzťahy"), či ide iba ozaj čiste o sex, či sa partneri v tomto vzťahu vôbec spolu niekde ukazujú, či a ako okrem toho jedného... trávia vôbec spolu nejaký čas, a podobne...

Chcem, aby sa vyjadrili muži, čo ich vedie k tomu, aby takto dopredu zadefinovali vzťah s partnerkou, či sú to muži promiskuitní a majú súčasne viacero sexuálnych kontaktov... či sa mám oprávnene obávať nejakej nákazy..
Ďalej by som chcela počuť aj názor žien, či im takýto nezáväzný vzťah vyhovoval (nie vydaté !!! to ma nezaujíma), či v ňom netrpeli, ako to všetko brali. Či sa nakoniec do partnera aj nezaláskovali (veď s kým spím, tak musím k nemu niečo cítiť) a vôbec ako túto situáciu riešili ...

repka

snazis sa ho obhajit sama pred sebou, ale aj tak vies, ze ako to naozaj je..
... mozno sa ti otvoria oci po par premarhanych rokoch..
... a este ked si spominala ze ma deti? raz mi stacilo a takeho chlapa uz nikdy viac! zabudni na neho co najskor a najdi si takeho, co hlada to iste co ty... tento si svoje uz prezil a nechce to znova a ty budes mat oci len pre plac... alebo sa z teba stane prazdna troska bez citov...

Sonjaa

... a prečo nie?

Ja sa nechcem stavať do úlohy obhajcu takýchto mužov, ale ak si niekto dokáže zariadiť život po rozvode k svojej spokojnosti, darí sa mu, udrží si svoje deti viac než ich matka,
v podstate si sám riadi svoj život a nič nepotrebuje, len príjemnú spoločnosť ženy, tak to je slabá osobnosť ?

Neviem, neviem ....

Sonjaa

to zas NIE .... )))

Len som poukázala na to, že ozaj asi nepotrebuje nikoho, lebo aj decká idú najviac za ním než za exmanželkou....

Svoj čas má vyplnený, nudu asi nepozná a ak niekedy pocíti chuť sa stretnúť, tak to urobí ....

Sonjaa

áno, Prezývka55 presne popísal, aký je človek "silná osobnosť". Ako keby písal o priateľovi. A to nechcem pôsobiť ako zamilovaná baba, ale je to triezve posúdenie jeho osoby.
A ešte dokáže si veľa vecí urobiť aj sám, hoci nemusí, ale ho to baví. Aj telesná práca (kladenie dlažby, malé opravy a pod.) Proste robí, lebo ho práca baví a teší ....

Vie si niečo uvariť, ak sa mu nechce, ide do reštiky, vie si oprať, ožehliť, upratať, nakúpiť, postarať sa aj o deti .....

Multifunkčný a akčný ....

Že by preto aj taký strážiaci si svoju slobodu ???