Nezáväzný vzťah

Príspevok v téme: Nezáväzný vzťah
Sonjaa

Viem, že podobná téma sa už diskutovala, ale aj tak ma zaujíma názor čitateľov a prispievateľov do tohto fóra.
Na jednej sociálnej sieti som si začala písať s mužom, ktorý mi imponoval, páčil sa mi. Samozrejme, že bol milý, vtipný a empatický.. Po čase došlo k prvému stretnutiu, ktoré dopadlo obojstranne dobre. Začali sme sa stretávať a po čase aj intímne žiť. Medzitým sme obaja chodievali na sociálne siete a tam tiež spolu komunikovali. Dosť ma prekvapilo, že on napriek našim stretnutiam chodieval na net omnoho častejšie než ja (pravidelne každý deň a to niekoľkokrát za deň) a určite tam komunikoval aj s inými ženami. Definovala som to ako závislosť na soc. sieťach. Taktiež mal stále zapnutý aj skype.

Ale to najpodstatnejšie, o čo mi ide, prišlo neskôr.Stávalo sa, že bol pripojený a vôbec na mňa nereagoval a keď som sa ho na to spýtala, tak povedal, že nebol pri PC a niečo stále doma robil...
Potom prišlo obdobie, keď sa mi prestal ozývať a keď som sa ho spýtala, čo sa stalo, tak mi povedal, že je veľmi zaneprázdnený a nemá čas. Je pravda, že je podnikateľ a má široký záber aktivít, ale aj tak si myslím, že na telefonát, či sms sa čas dá vždy nájsť.

Tak som sa ho natvrdo spýtala, ako to so mnou myslí. Vtedy horko-ťažko z neho vyšlo, že on nemá čas na nejaký vážny vzťah (sme obaja rozvedení s veľkými deťmi) a to, čo mi môže ponúknuť, je NEZÁVAZNÝ VZŤAH.

Chcela by som vedieť, čo je to vlastne takýto typ vzťahu (zatiaľ som mala iba "normálne vzťahy"), či ide iba ozaj čiste o sex, či sa partneri v tomto vzťahu vôbec spolu niekde ukazujú, či a ako okrem toho jedného... trávia vôbec spolu nejaký čas, a podobne...

Chcem, aby sa vyjadrili muži, čo ich vedie k tomu, aby takto dopredu zadefinovali vzťah s partnerkou, či sú to muži promiskuitní a majú súčasne viacero sexuálnych kontaktov... či sa mám oprávnene obávať nejakej nákazy..
Ďalej by som chcela počuť aj názor žien, či im takýto nezáväzný vzťah vyhovoval (nie vydaté !!! to ma nezaujíma), či v ňom netrpeli, ako to všetko brali. Či sa nakoniec do partnera aj nezaláskovali (veď s kým spím, tak musím k nemu niečo cítiť) a vôbec ako túto situáciu riešili ...

Prezývka55

Mimulus prave ze to praktikuju silne osobnosti, aj ja som takto chcel zit ale jednoducho som na to nemal. Povaha nepustila aj ked rozum mozno aj chcel proste... nedalo sa, bola tam nejaka zabrana, ani nie ze moralna, ale asi som potreboval viac ako len hracku.

Sonjaa

Vďaka za všetkým za príspevky - postrehy, názory, skúsenosti aj rady. Aj za tie ostrejšie ... :-)

S priateľom sme sa porozprávali a rozobrali túto tému. Argumentoval tým, že zatiaľ mi nemôže nič iné ponúknuť, lebo nestíha. A to som ešte nenapísala, že mu firma začala stavať dom, tak rieši veci okolo toho a najmä, že nie sme z jedného mesta....
Ja som tiež asi začala tlačiť na pílu a chcela som, aby sme boli spolu častejšie, možno sa aj zľakol....

Tak mám nad čím rozmýšľať a sama ešte neviem, ako sa rozhodnem ....

Mimulus

A zase je to len o tom kto koho a ako silno si má k sebe pripútať...tá potreba vlastniť je v týchto vašich príspevkoch obrovská.

Sonjaa - pre ľudí, ktorí sa naozaj ľúbia je veľmi ťažké toto praktizovať.

Takéto niečo dokážu praktizovať len veľmi slabé osobnosti...
A preto sa takéto niečo časom rozpadne.

Myslím, že nie si silná osobnosť, pretože by si vedela čo máš robiť a takúto tému by si nikdy nezaložila.

Ale zamilovať sa môžeš vždy, len láska je už o niečom inom :)
A áno dá sa to - len skús trošku porozmýšľať na čo sa to vlastne pýtaš.

ps2

A ak je niekto s niekým v kontakte celý deň, pol dňa sms a pol dňa milovanie, tak je to tiež nezáväzný vzťah?:)

dushko

Ozaj ak vážny/normálny vzťah pre teba znamená "už sú spolu vyše roka", potom jednoznačne choď do toho-ten rozdiel ani nepostrehneš.
Riešiš tu hlúposti...

dushko

Môj názor: vopred ťa varoval, že chce mať dosť času pre seba-súkromie. A že má veľa práce, preto mu nevypisuj hlúpe SMS-ky 20x za deň.

Ako s tým žiť? Nájdi si koníček, potom ťa o 13:25 nebude práve táto otázka trápiť v rozsahu strany A4.
Alebo ak si písala náhodou z práce, povedz šéfovi/šéfke, že toho máš málo a nudíš sa.

Ak sa nebudeš správať nejako vyslovene otravne, tak ťa asi bude milovať.

Inak prečo si sa ho rovno nespýtala, čo pod tým myslí? Nedokážeš položiť otázku tam kde treba, miesto toho chceš zamestnať X cudzích ľudí aby tu rozjímali nad tvojím osudom bez toho aby poznali jeho alebo teba...to k výsledkom nepovedie.

A teraz to bolestivé: nikomu tu asi na tebe nezáleží a je veľká šanca, že tu dostaneš všetko len nie dobré/užitočné rady.

Skutočne veľa pracuje, alebo len náhodou prišiel k peniazom? Ak všetko nasvedčuje tomu prvému, kde by vzal čas na to aby ťa podvádzal?

Keď ste spolu, robí všetko pre to aby ti vyhovel? Potom to rob aj ty pre neho. Nerozpráva ti o problémoch, resp. ich len spomenie, ale nechce radu, len sa v rýchlosti vyrozprávať? Potom ho ani ty nezaťažuj hlúposťami(najmä tými istými dookola). Dostaneš sa do pozície "ohrozeného druhu", ktorý dokáže náležite oceniť. A o inej nebude chcieť ani počuť (pokiaľ to neni nejaký slizúň, čo má jednu na varenie, druhú na pranie, tretiu na von a klame kade chodí- ale to najskôr nezistíš, pretože bársktorý ženský mozog na to nestačí...)

MultiLevel

Sonjaa, necitala som ziadne komenty, pripojim len svoj nazor
nezavazny vztah, alebo inak povedane friends with benefits, nikdy nebude viac. Chlap, ktory toto navrhne zene nie je pripraveny mat normalny plnohodnotyn vztah, tu zenu nemiluje natolko, aby s nou vobec pocitil tuzbu mat nieco viac...
Ak sa na jeho ponuku nechas zlakat, ver ze ides do niecoho, v com nikdy nebudes prvorada, vzdy budes posuvana niekam do uzadia, nikdy nebudes z jeho strany milovana, len vyuzivana vo chvilach, kedy sa mu zachce :) A nebud najma naivna, ak sa pytas, ci z toho moze vzniknut aj cosi viac...nie, nemoze. Take, ako si ty, ma mozno este dve...aj s tym sa zmier.
Pokial pojdes fakt do toho, nesmies na neho ziarlit, vycitat mu cosi, narokovat si na nieco, dozadovat sa cohokolvek...akoze, nie zeby sme na to mali pravo v plnohodnotnom vztahu, ale v takom nezavaznom si to uz absolutne nemozes dovolit...

TinaM

podla mna je to percentualne tak 95% nie a 5% sanca, ze to prerastie do vztahu. Ukonci to. Ak to ma byt vztah, tak sa spamata a mozete byt spolu. Ak ta len tak necha ist...prehodnot to sama.

Sonjaa

je to všetko veľmi ľahko napísať, ťažšie je tieto veci vyriešiť... Počula som dosť názorov, že sa dvaja dohodli na nezáväznom vzťahu a potom sa tento zmenil a sú spolu už aj vyše roka ...
Možno je aj šanca, že sa nezáväzný vzťah môže zmeniť na niečo viac?
Či vôbec nie?