Dá sa z obyčajneho odberu krvi zistit mononukleoza?

philips

Neviem, ale ja osobne tieto domáce testy nemám rád.. Ono človek, ktorý v živote nič podobné nevidel to môže zle odčítať, prípadne zle stanoviť. A to aj napriek tomu, že tieto testy sú primitívne.
Lacnejšie a spoľahlivejšie vás to vyjde ako samoplatca u lekára, kedy máte zaručené aj to, že váš materiál spracujú profesionáli a v prípade pozitivity máte zaručenú okamžitú liečbu.

korkova

macik, nemas alergiu? ja mam taketo prejavy, ked zjem napriklad zlty melon, takze ho uz viac nejem a som ok.

pripadne histaminova intolerancia?

co ti povedal lekar?

macik

mam prejavy ,ano,vysledky krvi som mala v norme,vsetky krvinky OK,len ja mam -stale bolesti hrdla uz niekolko mesiacov,resp skriabe ma tam,je jedno,ci je teplo,zima ...
a zahlinena som,stale pocitujem unavu,pestalo mi chutit jesť,atd ..
viem,moze to byt aj nieco ine,ale ..napadlo mi aj toto,

emalea

macik...a prečo Ťa napadla práve táto diagnóza?, máš aj iné prejavy choroby? moja dcéra túto pliagu prekonala, keď mala 11 mesiacov, ležali sme spolu v nemocnici...

ni-ka

z obycajneho KO sa zistit samozrejme neda...a ak mas hodnoty mimo referencnych tak to moze signalizovat vselico ine,nie len mononukleozu:)

macik

ale nieco aj tak s tym krvnym obrazom by bolo v neporiadku,nie ?
lebo hladina krviniek by bola nejaka vychylena..ci to nemusi byt vzdy?

ebi77

nie, nedá sa, lekárka Ti musí zobrať cielene protilátku EBV z krvi a to sa pri bežnom odbere, t.j. krvný obraz, pečenovky, etc. nerobí...