Povinná vojenská služba

Príspevok v téme: Povinná vojenská služba
V.Nyzlova

Ahojte,

tak ma napadla ďalšia téma a zaujímalo by ma, čo si o tom myslíte. Pri svojich kamošoch i mladších ročníkoch si občas vravím, že je škoda, že neboli na vojne. Sama som na vojne nebola, takže ak sa tam naozaj diali nejaké nekalé veci, tak hold, netuším. Ale občas si pri priateľovi vravím, že škoda, že nebol na vojne :)
Súhlasíte, alebo mi budete oponovať? :)

poradcaskoly

reach ty asi nemas decko, ze? Od malicka som sa mu venoval, vyrastal v kludnej, uplnej rodine s dostatkom financii, hraval sa s nim, ucil, sportoval, len bohuzial mu v puberte preplo, to sa stava. Nic som nezanedbal, naopak, oproti inym otcom som spickovy. Pozri sa medzi 18-22 rocnymi, ze komu by si zveril nejaku zodpovednost. Ja by som povedal, ze na vine su rovesnici, ktorich rodicia zanedbavaju a ti potom stiahnu inych medzi seba, kedze teraz je ich vacsina. Same rozpadnute manzelstva, dieta pendluje medzi dvomi svetmi, ma schizu. Inak uroven tvojej reakcie svedci presne o takych IQacoch, ktorych je okolo plno a ktorym sa bohuzial nevyhnes. Drzim ti palce, nech dobre dopadnes v zivote ty...

reach5

to je najlepsie urobit si decko, absolutne ho nepripravit na zivot a potom jemu a vsetkemu moznemu vycitat ze preco je take a take. sa ti len vracia vsetko to co si mu (ne)dal, ci si myslis ze ake faktory formuju to cim je?

reach5

"by som ho uz 10x vyhodil z domu pre jeho dobro!"

a naco si si robil decko ked ho nevies vychovat ty hovado? sa stazuj jedine na seba a nie na to ze neni vojna

poradcaskoly

Ja som bol na vojne a nadaval som, ze preco, prislo mi to tam vsetko vymlete a cudoval som sa, ze preco kazdy hovori, ze vojna urobi chlapa, ale pochopil som to. Medz mladymi chalanmi je kopa lenivych, zabudlivych nezodpovednych ludi a tym ta vojna veru pomohla. Sam mam teraz cerstvo dospeleho syna a lutujem, ze nie je vojna. Co mu dam urobit, tak skoro vsetko pokazi, nic sa mu nechce, na vsetko zabuda, vsetko straca. Nevsima si veci okolo, aj ked mu ako sa hovori vyslovene padaju na hlavu. Ja som taky nebol v jeho veku. Sa normalne bojim, co z neho bude, ze ho budeme musiet zivit do konca zivota. Nevie si najst pracu, odvsadial ho vyhodia, lebo nieco rozbije alebo nesplni, pricom nie je sprosty. Ja to nechapem. Jedine ho bavi telefon, PC a baby. Kebyze nie manzelky, tak by som ho uz 10x vyhodil z domu pre jeho dobro!

Aja02

0vecka, a toto je presne to, čo som chcela napísať:
,,Problem je v tom ze vecsina ludi si mysli ze ma naviac ako v skutocnosti ma pritom staci len trosku povolit v narokoch a je to."

Pochopili sme sa. :)

0vecka

2 fkkm podla mna je to presne ako ta mileticka. Problem je ze vecsina ludi co si nevie nikoho najst chce za 10 EUR tovar co ma hodnotu 15. Co nieje ani tak problem. Tiez som mal taku cicu ale problem je si takeho cloveka udrzat.

fkkm

naroky su druhorade... to neni biznis ako na mileticke... proste musia sa chciet obaja... inak mozu byt naroky nulove a hovno z toho...

0vecka

2 Aja02 a tak vis ja ked som bol pubertak tiez som mal take naroky a mal som problem si najst nejaku, ale akonahle som pochopil ze asi niesom uplne superman tak uz som ziaden problem nemal :). Problem je v tom ze vecsina ludi si mysli ze ma naviac ako v skutocnosti ma pritom staci len trosku povolit v narokoch a je to.

Aja02

0vecka, ja som svojim prispevkom nenarazala na nikoho konkretneho, pisala som ho vo vseobecnosti. Jasne, nie kazdy muz je rovnaky, ale precitaj si niekedy niektore diskusie na internete a vsimni si tie naroky muzov. Velmi vela z nich chce vela, ale oni sami nemaju co ponuknut. Potom sa cuduju, ze su stale slobodni.