Moj frajer - bordelár

Príspevok v téme: Moj frajer - bordelár
vanilkaa

čaute,
prosím vas aj vy máte takúto skusenost ? Chodim s mojim priateľom 3 roky, zo začiatku mi nič nevadilo(asi preto ze som k nemu nechoodila - on ku nam) a začalo mi vadiť ze je strašný bordelár. Ja neviem, možno len ja s mojou rodinou sme divní, ale pomaly mi začína aj vadiť, ked je u nás. Stále mi vadí ze po nom musím upratovat, lebo nasa rodinka je príliš poriadkumilovná, to znamena, ze kazdy si po sebe aj hned uprace, ked napr. doje čo si myslím, ze je normálne. U jeho rodinky je to také, ze jedia kludne v obyvačke, tam potom taniere sušia dalšie dni, dokym sa niekomu nechce ich dat do umyvačky. My ich davame hned. Som mu to uz nie raz povedala, ze ked si napr. ošupe banan aby šupku dal rovno do koša, ale on nie on ju bachne napr. na stol a zase ja po nom musím upratovať. Ked je u mna aj na týždeň, tak izbu mam hore nohami, ako keby som tu mala dalšie 2 malé deti. Toto sú len maličkosti, ale niekdy ma to vie hrozne vytočiť, ked napr. ide jest do obyvačky klobasu s horčicou a mastné ruky s len tak nenápadne aby som to ja nevidela utrie do seba a zase tanier len tak nechá tam. Mne nerobi problem občas upratat po nom, ale ked to mam robit 20x za deň, tak uz som aj z toho unavená. Ked ho o niečo poprosím tak to nespraví.Zo začiatku ked sme boli spolu také nerobil, resp. sa snazil a zakrýval to. No teraz mi hrozne vadí, ze aj jeho rodina je cela bordelárska, proste sa u nich necítim dobre. Všade špina na zemi, lebo majú velkého psa, prah, okná napr. umývajú raz za 10 rokov, kuchyna ako po výbuchu no ja neviem a nikomu to v jeho rodine nevadí. Plánujeme spoločnú budúcnosť, no veľmi sa obávam, že budem len jeho "slúžkou" lebo ja to čo robí nestrpím. Niekedy sa vieme aj kvoli tomu pohádat. Uz sa bojí, ze ja nie som normálna a také veci mi možu vadiť.

mimwi

Chlapi sú podľa mňa takí, môžeš sa s ním o tom porozprávať ale zase zmeniť niekoho to je dosť ťažké a by som povedala, že aj nemožné

ivan105 c2

Boze, toto je debata.
Hanka, prezyvka55, evik1977, hpvf ( idiot ), primitiv Phoenix a pod... trepu hluposti, to si povedzme uprimne.
Ja tiez nefungujem tak, ze si hned vsetko po sebe upracem. KEd vedla mna na posteli su knihy, pohar, oblecenie, atd.. je mi jedno. Kuchynu upracem vtedy, ked sa mi chce. K comu ma vyznam cely tento kristalovy poriadok? O tom je zivot? Ked to raz jednotlivcovi vyhovuje, je to jeho vnimanie, je tak nastaveny, a ostatni mu do toho nemaju co hovorit. Je to v poriadku, nikde nie je dane, ze toto je normalne a toto nenormalne. Preco vyssie spominani idioti chcu vstupovat do sveta iného cloveka? Kto im dava na to pravo? Primitiv Phoenix pise nieco o humusacke... No, asi mysli svoju matku.

0vecka

2 hanka9 akoze ty asi nemas vsetky salky pokope... No a co? aj kebyze to napise papez. Ja mozem mat predsa iny nazor a preto ze mam iny nazor este neznamena ze som debil. Akoze dufam ze niesi ucitelka na ZS lebo mas podobne moresy.

hanka9

Ovecka

pri vsetkej ucte k tebe

s T e b o u niet rozumnej debaty !

P.s- precitaj si prispevky v teme, ktore hovoria o tom istom, co pisem ja.
Cital si uz konecne prispevok MultiLevel 18:31 a dalsie ??

pisu o tom istom, o com pisem aj ja

0vecka

2 hanka9 tvoj problem je ze ty si ten znalec ktory ma patent na rozum a kazdy iny nazor je vysledkom choreho mozgu. Ja vravim ze u mna to tak fungovalo. Proste bordelar to ma zautomatizovane. Vecsinou mu staci povedat : "a co ta bananova supka?" a hned to vyhodi aj ked neochotne.

Podla mna je pomaly proces asi ako prestat s fajcenim znizovanim poctu cigariet. Proste zbytocne predlzovanie agonie. Ale uznavam ze to moze fungovat. Inak ftipne mi pride ze ty jej nepriamo radis aby sa s nim rozisla ale ked ja poviem ze nema ustupovat, kde je asi najhorsi mozny vysledok rozchod, tak som pre teba debil :-D. Proste sam si protirecis.

Ale podla mna by sa pouzivatel hanka mal zamysliet nad tym ako pristupovat k odlisnym nazorom a nevystupovat hned agresivne.

hanka9

Ano, treba sa ho to pokusit naucit

to znie logicky

ale NIE ako radi a pise Ovecka, citujem:

"hlavne po nom neupratuj ale vzdy ho donut nech to spravi sam".

P.s- jednoducho stary strom nepresadis a taketo hned radikalne riesenie ako radi znalec Ovecka by pravdepodobne viedlo len k hadkam, nedorozumeniam, a este väcsiemu bordelu! Takze ucit pomalicky, v klude a nie hned radikalne ! a to je rozdiel oproti nazoru znalca Ovecku.

0vecka

2 hanka9 najprv si precitaj co si napisal/a ty. Kebyze ma kazdy pocuvat take rady ze to nieje vhodny partner vykasli sa nanho tak by ludstvo zaxvilu vymrelo. Lebo kazdy ma nejake tie svoje vrtochy.
image.blingee.com
Podla mna ak je len bordelar a inak vsetko klape tak ma slecna stastie. Okrem toho to su rady z vlasntej skusenosti. Ja som tiez bordelar lebo ma to doma nikto nenaucil a asi po polroku ked moja stara trvala na tom ze vsetko musim hned odlozit som sa to naucil a na 90% aj hned odkladam.

Takze neobvinuj inych ked sam tu trepes blbosti a ak sa ti moje rady nepacia tak bud daj nieco lepsie alebo vysvetli preco su moje rady na hovn* a nie sposob ze je to neaplikavatelne lebo to mozem napisat na vsetko.