Som alkoholička

Príspevok v téme: Som alkoholička
Tony L

Volám sa Tony, som cudzinka, manžel je Slovák.
Myslím, že som alkoholička, pijem úplne každý deň. Mám 28 rokov, alkohol mal u mňa vždy svoje miesto už od puberty, ale zhoršuje sa to, pomaly niet dňa, kedy by som nepila.
Neviem odkedy to už nedokážem ovládať, ale stále častejšie cítim, že ma to demoluje. Zobúdzam sa dolámaná, s opuchnutými očami, pri pohľade do zrkadla mám chuťv sa zo seba vyvracať.

Každé ráno začínam, poviem si - dnes určite nie, a potom sa počas dňa stane niečo, čo ma rozladí, znepokojí, poníži a ja sa tým pitím musím večer potrestať. Opijem sa a prežerem tak, aby mi bolo totálne zle, v noci samozrejme nespím, ale o to viac verím v nové ráno, kedy si opäť poviem, že tentoraz vydržím, že sa nebudem trestať, že sa očistím a bude zo mňa opäť normálny človek.
Nikdy to ale neviem vydržať dlhšie, aj preto píšem sem. Nemám totiž s kým svoj problém zdieľať. Môj manžel je asi radšej, keď mám nejakú tú svoju hladinku, vníma to síce ako problém, ale necíti potrebu to riešiť. Som totiž veľmi introvertná bytosť, bez sebavedomia, v triezvom stave sa už takmer neviem uvoľniť. On má toho sám veľa, asi mu nezostáva energia riešiť moje depresie.
Okrem neho, o mojom alkoholizme vie ešte kolegyňa, zlatá žena, to ona mi poradila napísať sem, pomáha mi i s pravopisom, nakoľko som cudzinka.

Budem veľmi vďačná za každý príspevok k môjmu problému, zvlášť od žien, ktoré sa trápia s podobným problémom.

Dneska znovu raz začínam s detoxom, nastavila som si prísny režim, každý deň cvičiť, jesť zdravšie, dopriať si viac radostí v živote, fotografovať..
Verím, že ak sa tu budem pravidelne deliť so svojimi skúsenosťami, podarí sa mi od pitia oslobodiť.

shera5

Ja sama som mala tento problém a viem, že sa ti nepodarí prestať piť bez pomoci.Sú na to lieky.Volá sa to Campral, nemá vedľajšie účinky.Potlačí ti to chuť na alkohol.Dlho mi trvalo kým som si priznala, že to sama nezvládnem a išla som k lekárovi.Povedal, že už len to, že som si priznala, že mám problém, je prvý krok k náprave.Neodsudzoval ma, skôr naopak.Vždy ma povzbudzoval a ja dnes a denne ďakujem, že som sa odhodlala a išla som tam.Od prvého triezveho dňa mi bolo len lepšie a lepšie.Dnes je to rok aj 8mesiacov, čo som bez alkoholu, a je to skvelé.Drž sa a bojuj

miushka29

Ahoj, odporučila by som Ti vyhľadať pomoc. Najlepšie www.cpldz.sk, vyborny pristup, pomozu Ti od alkoholu a terapiami aj od depresii. Sama sa z toho nedostaneš, viem, o čom píšem. Už 2 roky som bez alkoholu a liekov. Tiež som si každý deň myslela, že sa z toho sama dostanem. Ale si na dobrej ceste, keď už sa nad tým zamýšľaš, pretože je veľmi ťažké si to priznať. Netreba sa hanbiť, žiaľ, alkoholik nie je len ten, čo sa váľa v blate v kríkoch, veľakrát sú to ľudia dobrí, obetaví, vzdelaní..len nie v čase, kedy je pre nich alkohol priorita. Vtedy sa z nich stávajú trosky vyhľadávajúce len jedno. Tiež si treba uvedomiť, že tvoje depresie sa budú pitím len stupňovať a sebavedomie klesať a otázka času, kedy to bude skutočne partnerovi vadiť. Lebo aj keď to sama nevidíš, ľudia si to všímajú a tiež sa mení tvár, telo...Nie je to ľahké podstúpiť liečbu, ale stojí to za to, netrápiť sa takto. Držím Ti palce

beii

pre alkoholika:moj muz pil denne 4 flase tvrdeho alkoholu,co nikto neveril,no ja s nim zijem tak viem.K tomu este nejake piva.Nic mu nebolo.az teraz,zacal padat a nemohol vstat.Zobrala ho sanitka,lekar povedal ze ma prepite cele telo.Dohnali sme ho na liecenie,no pustili ho domov s tym ze to nema vyznam,lebo nespolupracuje a primarka povedala,ze uz nema mozog.

hanka9

Ja alkoholicke napoje pijem kazdy den bez vynimky

jeden den len pivko, druhy vinko, treti tvrde, ci liker ( podla rocnych obdobi zima-leto )

neviem, ci som alkoholicka, ale pijem zasadne len vecer, nikdy nie cez den

a snazim sa vzdy dodrzat mieru

pit mi chuti a pit chcem stale, t.j. az dokedy tu budem

tak uvidime :-o))

no nie sa opijat

aminos1

Tony,
stravovací program sa musí "ušiť na mieru", čo sa dá len pri osobnom stretnutí. Komunikovať môžeme cez email (po kliku na aminos1). Potom vám napíšem aj adresy mojich stránok - cez toto fórum by to mohlo byť považované za nevhodnú reklamu pre moju osobu.

Tony L

aminos 1: Ak si nájdete čas, opísali by ste mi podrobnejšie liečbu stravou, ktorú mi odporúčate? Ďakujem ;)

Tony L

Ďakujem za mnohé vaše reakcie :), napriek odporúčaniam som sa predsa len rozhodla, že lieky zatiaľ nevyskúšam - A hoci ste ma mnohí ubezpečovali, že aj s liekmi je to ok, asi pre mňa stále tak trochu predstavujú podobnú formu neslobody ako alkohol. I s terapiou ešte chvíľu počkám, skúsim to najskôr sama.

A niekoľko slov k môjmu detoxu: Dneska som strávila ozaj skvelý deň. A úplne bez alkoholu. S Aňou (kamarátka) sme zašli na trhy na Hviezdko, na obed sme si uvarili parádne cukinové cestoviny, pozreli sme film, zobrala ma do fitka kam chodí cvičiť, len teraz sa od nej poberám domov :) Nájsť takého človeka je asi lepšie ako seansa s terapeutom! (Aňa to sem nechcela písať, ale musela som to spomenúť :)
Je večer a ja sa vôbec nepotrebujem dobíjať vínom.

Rozhodla som sa, že pravidelne dva-trikrát do týždňa tu zanechám odkaz - ako mi to s detoxom ide, prípadne či som sa rozhodla začať chodiť na terapiu, Ale taká som z dneška pozitívne nabitá, že verím, že to dám!

Úplne bez alkoholu to asi nepôjde, ale posnažím sa ho obmedziť čo najviac

Maid

Jednoznacne by si mala ist k psychiatrovi a psychologovi ked budes chodit k psychologovi mozno nebudes potrebovat ani ziadne tabletky.Terapia je dobra vec mne to pomaha.Nemam sice problem s alkoholom ale je to taka podpora co by mohlo byt dobre aj pre teba.Nikto nemusi ci chodis k doktorovi alebo nie.