Prečo zdr.sestry dostavaju taku malu mzdu?

Príspevok v téme: Prečo zdr.sestry dostavaju taku malu mzdu?
rosalginka

Preco ci uz Bc.aleboMgr -vysokoskoslky vzdelaní ludia ,ktorí tak isto makali na VS ako Ing .dostavaju tak malo. Ved dostavaju o nieco viac ako predavcka s ucnokou -tym nechcem nikoho urazit ale chcem podotknut na skutocnost platoveho ohodnotneia. Je jedno ci v KE alebo BA .Vzdy sestrea dostane malo a ledva sa uzivi. Nenasetri nic .

Kde je spravodlivost ?

rosalginka

sestry nemusia mat len VS titul su aj diplomovane sestry ktore maju nadstavbu sice tiez rocnu ale je to nadstavba. Maju plat taký istý ako sestra Mgr.
no hodota ekonomickeho prinosu... tak to hej :D :D

zatial si este neuvedomil co ak by tu tie zdravotne sestry neboli? Co by bolo. 1-2 na odd. sviatok nesviatok vzdy na nohach , zodpovednost strasne velka a este s nou aj nie su spokojní. Kazdy sa tu pozera na prava pacienta a kto na prava sestry ?

Nela41

V prvom rade zdravotná sestra bez VŠ neexistuje, takže sa bavíme proste o platoch zdravotných sestier.. A zhrnúť platy z celého slovenska je veľká hlúposť lebo v každej nemocnici/inštitúcii/zdravotnom stredisku/ambulancii je sestra platená inak. No sumy v hrubom sú dosť smiešne a po zdanení ani nevravím

Ing.

Vieš čo absolútne by som to neriešila. Podľa mňa môžeš byť rada, že máš v dnešnej dobe prácu. Lebo strašne veľa ľudí ju nemá a boli by radi, keby mohli robiť aj za drobné...
Ja som tiež Ing. a nič z toho nemám, robím obyčajnú administratívnu pracovnú silu, lebo iné miesto som si nenašla a mám minimálnu mzdu. A tiež som "makala" na VŠ. Skrátka nie každý sa dostane k dobrej práci.....
A zvlásť nie v dnešnej fakt ťažkej dobe, kedy je veľmi málo pracovných miest. Väčšina ľudí ma v porovnaní s cenami všetkého smiešny plat, ale treba si vážiť aj ten. Lebo lepšie málo ako nič.

Nela41

Tento štát je celý postavený na hlavu. Zdravotná sestra ktorá robí denne 10 povolaní naraz a stretáva sa s nebezpečnými infekciami atď.. dostane menej ako nejaké indivídum s ukončenou základkou čo kdesi vykladá tovar. Je to smutné.. A je veľmi smutné, že sestry nevedia držať pokope ako lekári v štrajku.. Lebo predložiť niekomu nápady a povedať, že nechcú mať pacientov za rukojemníkov je síce pekné, ale nech načakajú že sa niečo zmení. Treba si dupnúť ak chcú niečo dokázať

phoenix

Že si spravia školu a majú titul je predsa ich problem, nehodnotí sa vzdelanie ale hodnota ekonomického prínosu