Zvedaví, dotieraví susedia

Príspevok v téme: Zvedaví, dotieraví susedia
calvintan

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať ako to máte Vy so susedmi. V poslednej dobe už mi to doslova lezie na nervy a neviem či sa v mojom okolí koncentrujú takí ľudia, alebo som ja akosi "mimo".
Žijem v paneláku už dlhé roky, ale v poslednej dobe mi strašne začínajú liezť na nervy zvedaví až dotieraví suedia. Je pravda, že sa to trochu vo vchode obmenilo /3-4 byty zmenili majitela/ odsťahovali sa starší nájomníci, ale gro ostalo.
Také to zdvorilostné stretnutie pri výťahu, schránkach je normálka však je jasné, že človek niekoho stretne. Slušne pozdraviť, prehodiť zopár neutrálnych viet o počasí a tak.
Ale za posledné dva tri mesiace sa mi už viackrát stalo, že som bol podrobený extrémnemu výsluchu. Kde robím, čo robím, kam, kde som bol na dovolenke, ako slúži nové auto /obyčajná striedna trieda, žiaden luxus/a tak. Keďže chodím domov dosť neskoro večer a je problém s parkovaním zaplatil som mestu za parkovacie miesto a mám tam značku, že vyhradné parkovanie. Raz vyberám nákup z auta a pristaví sa pri mne nejaká ženská s kočíkom a hned spustila, že prečo som si rezervoval toto miesto /hneď pri vchode pri takom ostrovčeku pred vchodom/. Sa na ňu dívam, že o čo mladej ide /asi tak 25-30r/ a vraj ona si tu dáva dieťa do auta ako to bude teraz robiť a div ma neprekliala pohľadom. Vravím jej normálne, že mohla si to parkovanie tiež na meste rezervovať a mohla mať po probléme na to len odvrkla, že prečo by si to mala platiť. /no devenko keď to nevyhnutne potrebuješ tak si to kúp/.
Vraciam sa zo služobky niečo pred dvanástou v noci domov a pred vchodom stepuje nejaká psíčkarka a venčí psa. Hneď na mňa zrúkne, že kde a za kým idem ? Odpovedám, že ja tu bývam a idem domov či má s tým problém. Na koľké poschodie idem, ako sa volám no mal som dosť.
Ľudia "ebe" Vám, alebo potrebujete liezť každému do súkromia ? Rešpektujem súkromie ostatných tak prečo aj iní ľudia nerešpektujú moje ? Nikdy ma nezaujímalo či už susedkyna dcéra v 26 konečne dokončila výšku, alebo sused má problémy s erkeciou atď. Ľudia je mi to fuk, tak prečo tá zvedavosť ?

kafe

calvitan :) ja som sa pobavila, ale verím, že ty asi nie. Veď sa ohraď - spáchal som niečo, že ma tak detailne vypočúvate? Starajte sa o svoje exkrementy, teda o svojho psa, o mňa nemusíte. Ale ďakujem za záujem.

My máme jednu takú susedu ukecanú a zvedavú, ale mne sa paradoxne strašne páči. Ja ju mám rada, je ako postavička z filmu. Ináč sa so susedmi len zdravím, nič viac ma nazaujíma, ja nekecám ani o počasí.