Pokojna smrt - nedostupny tovar?

Príspevok v téme: Pokojna smrt - nedostupny tovar?
kukucka1

Preco vlastne ludia nemaju pristup k zaisteniu pokojnej, bezbolestnej a rychlej smrti, napriek tomu, ze prostriedky modernej mediciny to bez problemov umoznuju? Preco ludia bezne davaju humanne uspavat svojich stvornohych milacikov, aby zbytocne netrpeli, no pre ludi je to paradoxne nedostupne, aj keby sa pre to sami z vlastnej vole a vedome rozhodli, ci boli by ochotni si to aj sami zaplatit?
Bolo by menej pachtiacich sa otrokov a niekomu hore v systeme by velmi chybali, resp. by mu vadilo, ze nad svojimi otrokmi straca definitivnu kontrolu?

pandorica

A ešte, stále sa tu píše o slobodnej vôli zomrieť.A čo taký človek, ktorý je napojený na prístroje v kóme.Ten sa ako môže slobodne rozhodnúť?Alebo má právo rozhodnúť niekto za neho?

xxy

no a ty vies o mne vsetko, to je mi zahada :D a apropo k tvojej info ku krestanstvu, tam to maju tak ze v bohu su 3 bozske osoby: otec, syn a duch svaty. cize sa zda, ze mily papez v tom krestanstve az taku revoluciu neurobil :D

jedulka

bluee,ale já nemám nic proti diskuzi,právě naopak.Mě by zajímalo co je Bůh a kdo to je, kde bydlí a kam za ním půjdete.Papež Benedikt v roce 2008 hlásal z Vatikánu o internaci Ježíše.Tak už né bůh ale Ježíš?Proč náhle taková změna,doslova revoluční ve vaší víře?
Jak stále píšu, jsem ateista tak mnoha věcem u "Vás" nerozumím ...

jedulka

xxy - už jsi trapná opravdu, nebavíš mě.... nic jiného neumíš jen vytahovat moji psychickou poruchu a přitom hovno o mě víš a nejen o mě i o té poruše.Skoro by mě ti bylo i líto, kdybych neznala tvůj jedovatej jazyk ...

xxy

jebula, no ty si toho o mne teda vycitala, vsak ty si hotova vedma, ved ty vies skutocne vsetko. uvedom si, ze ja nemozem za tvoje psychicke problemy. prijmi konecne realitu.

bluee

Asi nevies citat, pretoze ja som ti odpoved dal. Zalistuj trosku nizsie a najdes to.

Sme Bozie deti, pochadzame od Boha, smerujeme k posmrtnemu zivotu.

Asi ta takato odpoved zarazila, ale stale to odpoved je a je platna. To, ze sa tebe nepaci uz nie je relevantny argument. Holt nie kazdy vnima svet a ludi tak ako Čarodejka. Je to proste o uhle pohladu :)

Hovoris mi tu o presviedcani niekoho. No mozno ta prekvapim, ale o tomto by sirenie krestanstva byt nemalo. Nikto nikdy nikoho nedonuti k zmene nazoru, pokial ten druhy sam o to nema zaujem. Preto ani vlemi nema debata s tebou zmysel, ale mne nejde o to, aby som z teba spravil katolicku, len obhajujem svoje tvrdenie, nech skusi stastie u ateistov (za ktorym si mimochodom stale stojim a uz som tu aj podal padny argument, zjavne ho ignorujes).

Ale ja sa ludom velmi nedivim, ze maju kolkokrat odmietavy postoj ku krestanstvu. Ono darmo, cela ideologia a viera je vlemi pekna vec, ale ako by to mohlo neveriacich lakat, ked im "krestania" vo svete davaju taky priklad? Uplne inac by to nabozenstvo vyzeralo, keby sa dodrziavalo vsetko tak, ako sa ma. A nielen nabozenstvo, cely svet by bol zasadne iny - podotykam LEPSI.

kabel

xxy je velmi inteligentna, mila, vtipna, originalna a pohotova osobka, mojmu srdcu velmi mila.
to iste plati samozrejme aj o flegme.

jedulka

bluee, důkazy bohužel opravdu jsou.Ani mě to netěší, protože mi to připadá příliš jednoduchý.Důkazy jsou ale důkazy.
Navíc jsi mi stále neodpověděl na ty tři otázky.
Souhlasím s tebou, že na světě stále převládá většina lidí, kteří nějaké pravidla stále potřebují, je to smutný
Vem si do rukou tady uživatelku xxy, ta je jedovatější jak americký zlatý štír, a přiveď ji k pokoře, desateru a lásce k bližnímu svému. Přeju ti hodně úspěchů:-)))