Jazvy po znamienkach

hmm

PORADTE PROSIIM ako sa starat o miesto kde mi vybrali znamienko??(pred 3 dnami) kazdy den si ho prelepim novym vodeodolnym leukoplastom a vecer si jemne ocistim tamponom nasiaknutym liehom. staci to? PISTEE vsetko ma zaujima...

dodka

mne vybrali taky vyrastok pri oku. jazvicka je minimalna, vobec nic nie je vidiet - treba dodrziavat pokyny, co si dal doktor (snad ti ich dal)- namocit vatovy tamponik do repikoveho caju a prikladat k ranam 3 krat denne. a stale natierat, ja som pouzivala obycajnu niveu a potom aj opalovaci krem s faktorom 50 aby sa mi nespravila pigmentova skvrna. Jazva nadobudne konecnu podobu az po takych 6 mesiacoch, takze sa nezlakni ak by si to mala dovtedy ruzove.
Najviac to ale vsetko zavisi od sikovnosti chirurga, ked to pekne zosije, tak sa to vacsinou aj pekne zahoji. Ja som platila 1000 Sk pretoze neslo o nebezpecne znamienko (tie su zadarmo)

tomáš chovanec

Ahojte všetci
Chcel by som si vybrať znamienko na tvári ale môj lekár mi to neodporúča že to nie je rizikové.Chcem si to vybrať kôli estetiky.Mohli by ste mi poradit kde nájdem dobrého chirurga v ZA ktorý by mi to odstránil.Za informácie vopred ďakujem.

lilien

Svrbenie je prejavom, toho ze sa to hoji.Nie ako definovana alergicka reakcia, skuste testy na koprivku, alebo chot ku alergolog.Kontratubex ako definovany vytazok z cibule je slabe na jazvy., mast so +silikon odporucam., chote ku kozmeticke MUdr., ona Vam najlepsie poradi, nie dermatologicka ale aby mala atestacie z kozmetologie a aj dermatologie.
majte sa
Lubo.

verca

Ahojte vsetci!!!
Ja mam na celom tele velmi vela znamienok, niektore som si dala uz odstranit, na tvari na plastickej chirurgii, vysledok je velmi dobry - po jazvickach ani stopy...hoci to stalo 2000 za kus, oplatilo sa...na ruke som si davala odstranovat aj laserom, ale to sa mi moc nepaci, ostalo mi tak ako po popaleni s cigaretou..Je tu niekto taky, co pocul o niecom novom, ucinnejsom?????Som uz z toho zufala a stale dufam, ze sa najde nejaka metoda, ktora mi ich umozni odstranit...napriklad nejake bielenie alebo daco podobne...ide leto a ja si nemozem dovolit ani tricka na ramienka:(dakujem

Petuska

Ahoj, ja som si tiež dala asi pred 2 rokmi odstrániť niekoľko znamienok a dokonca som používala taký gel ako Ty - Contractubex. Rany sa super zahojili a po jazvyčkách nemám žiadne stopy... určite ho používaj aj ďalej a s tým laserom neviem, ja som ho našťastie nepotrebovala :)

bosorka

ahojte,asi pred mesiacom mi chirurg vybral 4 sosovice s chrbta.bolest jak svina,ale pre krasu sa trpi.kozna mi to neodporucala,ze to neni nutne a blbosti.mala som ich dost velke a na velky natlak bolestive.ked kozna nesuhlasila aj tak som vbehla chirurgovi a on ze jasne mozu ist prec,ze co je na kozy velke,vystupene ma ist prec.platila som ovela menej ako viem co to stoji na klinike co sa tim zameriavaju.tam je to okolo1300-1500za kus.tak vam radim si to najprv pobehat.a vysledok mam na paradu uz len jazvicky,kt casom zblednu pa

jeany

vyskušaj čajovníkový olej TEA TREE OIL od MULLERA,fakt sa oplatí,ja používam na všetko,som po operácii štítnej žlazy a jazvu mi nieje vobec vidieť

lilien

ahoj, vyberali mi 3 znamienka pred 2tyzdnami.mala som velky strach, chcela som si ich dat odstranit uz asi 10 rokov ale stale som nevedela nabrat odvahu. najprv som bola u dvoch plastickych chirurgov v presove, z dovodu objektivnejsieho posudenia, ale s vysledkom som nebola spokojna.nakoniec som navstivila koznu primarku,ta ma povzbudila ale tiez ziadne pristrojove predbezne vysetrenie, len tak na to pozrela.znamienka boli dost velke a vystupujuce.odstranovali mi ich na chirurgii, lekari boli velmi mili.ja som vsak velmi bojazlivy typ co sa tyka injekcii,rezania a pod., dokonca som po zakroku skolabovala, dostala nizky tlak a museli mi dat infuziu....ale inak dobre.dvakrat som bola na kontrolu a odstranovat stehy a macam si s rumancekom a zacala som si s Contratubex,cize este ziadne vysledky s mastickou nemam, hoci na jednej s tychto jaziev ma velmi svrbi,asi alergicky prejav. Neplatila som zatial nic.ale na tie 2tyz nerada myslim,lebo som sa nemohla poriadne pohybovat a ani spat,lebo jazvy stipali pri vytacani a natahovani, napr.krk. Inak povedali mi, ze materske znamienka sa laserom neodranuju...takze take male info.papa