Smrdim, uz nevladzem zit

Príspevok v téme: Smrdim, uz nevladzem zit
Uznevladzem

Zdravim,neviem vobec ako zacat,nadpis popisuje moj problem.Mam problem s tym,ze stale smrdim aj cez tu vsetku hygienu,ktoru dodrzujem,2x denne sprcha/vana,cistenie zubov,cistenie nosa nosovym sprejom,pravidelne pranie veci,stale mam problem s tym,ze smrdim,ani neviem popisat aky typ zapachu to je,lebo mam uz moc rozdrazdeny nos aj tym,ze stale musim ovladat dychanie pred ludmi,najhorsie je to v praci kde mam neustali kontakt z ludmi..Bolo by este hodne co pisat,posledne co este v skratke napisem je,ze psychicky som na tom uz tak zle s tohto problemu,ze nevediem ziadny spolocensky zivot ba ani kontakt s rodinou ked som doma len sa zavrem do izby,uz takto dalej nevladzem,tuzim po normalnom plnohodnotnom zivote.Mal niekto podobnu skusenost?

Uznevladzem

Ja mam iny vztah z rodinou,na toto by som sa asi neodvazil sa spytat.@kablica ako som uz spomenul,myslim si,ze to nieje len moj blud,myslim,ze to je nejaky zdravotny problem,alebo nieco take asi

kablica

existuje diagnoza tzv.blud vlastneho zapachu.
Ide o stav, kedy je pacient presvedceny, ze neprijemne zapacha napriek vsemoznej hygiene a neda si toto presvedcenie vyhovorit. Vdaka tomuto presvedceniu sa mu ruca osobny zivot, pretoze sa vyhyba ludom atd... Nepripomina ti to nieco?

salalalalala

tak sa tej rodiny opytaj, ci je to tak naozaj alebo nie. podla mna je to psychicke, neverim, ze by ti rodina alebo ti najblizsi nic nepovedali

Uznevladzem

Neviem ci to je subjektivny pocit,ale myslim si,ze to je objektivne,lebo vidim obcas ludi v mojom okoli,ze zacnu inak dychat,alebo tak..Nebolo to slabsie posledny rok,len som sa to snazil ignorovat a sustredit sa na novu pracu,ale uz to nevladzem ignorovat,chcem plnohodnotny zivot,velmi ma to obmedzuje.Ani nie,ze velmi,ale obmedzilo ma to vo vsetkom,nedokazem uz nic,nikam nechodim,stale som zavrety doma v izbe,jedine co robim je chodim do prace,lebo z niecoho zit musim.Prekonal som uz take samovrazedne sklony,ktore si myslim,ze by vela kudi neprekonalo.Par razy som sa prychitil pri tom,ako pozeram von z balkonu a rozmyslam ci skocit,alebo nie a snazil som sa najst nejake plusy uo zivota,koli ktorym by som nemal skocit no nenasiel som ziadne,v podstate som neskocil len koli tomu aby sa moja rodina potom netrapila,ze tu uz niesom :( Keby som nemal rodinu tak uz davno na tomto svete niesom,lebo by som skoncoval s tymto mojim trapenim,ale ja nechcem aby sa niekto iny trapil koli mne.Popravde ma aj toto velmi podpori ked to vyrozpravam aspon takto v anonymite

virtuality

coze? ty si ani po roku este nezistil, z coho to asi je? alebo si mal obdobie, ked si pachol menej a tak si to nechal tak? nechapem...

ajatolah

Uz asi v podobneh teme niekto naznacil ze to moze byt na psychiatricku diagnozu.vnimas nieco co vacsina nevnima.spytaj sa v rodine niekoho komu doverujes ci aj ostatny to citia poial nie vyhladaj psychiatriu.moze to byt blud tvojho mozgu.ja napr som stratila pocit sytosti necitila som si zaludok a jedlo vnom preto som sa prepchavala.som na injekciach mozog dostal po 4r to co potrebuje a uz vsetko citim a citim kedy je mi dost jedla.

Uznevladzem

Cukrovku nemam isto podla mna.Ten zapach nieje ani z potu ani z ust,ja ked sa spotim tak moj ma bezny zapach,dokonca este par rokov dozadu ked som bol napriklad cely den v praci a cely den v jednych teniskach a spotil som sa tak som ani nepachol od potu ani nohy mi nepachli po celom dni v teniskach a casto som sa ani nespotil po celom narocnom dni v praci.Byvala priatelka mi to stale "zavidela" ked som prisiel za nou po celom dni v praci,tak mi vzdy povedala,ze pekne vonim,ze ako to je mozne ked som bol cely den v praci a vela som pracoval.Ja som si proste strekol deodorant,1x strek z vonavky a mohol som aj 12 hodin tazko manualne pracovat a stale som vonal,ani topanky mi nepachli.Teraz uz dlho vediem samotarsky zivot,uz ani neviem ako zena vyzera okrem toho co vidim v praci..@Andrej skusim tu online kliniku cez vikend ked budem mat volno z prace.Inak vysetrenie mi nerobia problem,ani ked mi budu prezerat penis/zadok,ale ja sa na tie vysetrenia nedostanem prave koli tomu mojmu problemu,ze pachnem,lebo si neviem predstavit byt niekde dlhsie ako par minut,je mi to proste trapne,blbe a mam s toho po chvili aj psychicke problemy ked som niekde dlhsie.

mjanik

nepíšeš,či ide o páchnuci pot,alebo pach z úst.V oboch prípadoch ide o zlé trávwenie,je to liečiteľné-akupunktúra

Andrej

Na stranke mame internetovu Kliniku, kde sa da zacat konzultacia - sice za poplatok(od 10EUR), ale z pohodlia domova a bez barier. Za tych niekolko EUR sa mozes dozvediet co robit a zmenit svoj zivot.

V Klik-Klinik mame 7 dermatologov.

klinika.zdravie.sk

Skus oslovit jedneho z nich - vseobecnou otazkoou a pytaj sa aj nato, co moze byt pricina a ake vysetrenia ta podla nich cakaju... aby si si to vedel predstavit.

m8

ved sa neboj ist k doktorovi. ani tu ťa nikto neodsúdil. trápiš sa zbytočne tak dlho. choď k tomu lekárovi, využi poistenie a choď a povedz mu to tak, ako to píšeš sem, ako s tým bojuješ a nevieš čo dalej. Ved lekári sú tu od toho aby liečili všetko. Sú všeliaké nepríjemné vyšetrenia hold ked je človek chory hanba nehanba musi si nechať aj prst strčiť do zadku od lekára, kolonoskopia, penis ukazovať, na gynekologii je to tiež nepríjemné, všeliaké divné ochorenia na divných miestach. a ty sa bojíš len povedať, že tvoja koža zvláštne zapácha. Zver sa do rúk odborníkom. žiadna hanba to nie je.