Pitie viacerých čajov?

Príspevok v téme: Pitie viacerých čajov?
Peetraa

Zdravím,

mám len jednu otázočku. Môže byť pitie viacerých čajov takmer dennodenne aj na škodu?
Konkrétne vypijem 4 dcl skorocelového čaju, 4 dcl regeneračného na pečeň a na večer už podľa chuti ovocný, zelený, atď.
Sú nutné nejaké prestávky? Prípadne piť denne iba jeden druh?
ďakujem za odpovede.

Peetraa

Na regeneráciu pečene som najskôr pila čaj Ostropestřec mariánský (Silybum marianum), ale pred nedávnom som našla čaj od Herbexu : regeneračný čaj na pečeň, tak skúšam aj ten.

čajwomen

áno sypané používam na vonkajšie bôli ako mykoza. Doma si pestujem aj suším aby mi to vydržalo aj na zimu

winki

Žihľava, medovka, mäta, repík, skorocel, harmanček...to sa dá krásne pestovať aj doma na balkóne. A chuť z čerstvo narhaných listov (nie sušených) je niečo úplne iné.

čajwomen

a potom aké ak nie sáčkové ?.. tie kovové ? pretože ja sa to snažím zohnať ale akosi hm hm .. nenašla som :)

winki

Pi kľudne toľko rôznych čajov, koľko ti chutí. Dôležité je si vždy po pár týždňoch, dňoch urobiť si prestávku. Napr. 2 týždne žihľavový a dajme tomu medovku a potom si dáš na týždeň skorocel a mätu a tak to striedať. A určite si zisti účinky jednotlivých druhov. Určite nie je vhodné piť cez deň viacero čajov, ktoré majú napr odvodňujúce účinky.