Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

0vecka

2 olalalala ty nevies o com pises. Ak by si aspon statisticky dokazala ze homeopatika vobec nieco robia tak by si dostala nobelovku (nieco viac ako placebo). Nieje v nich ani molekula ucinnej latky.

siemens

Presne tak. Niekomu aj keby človek položil pred bránu Mercedes, tak sa budú sťažovať, že oni chceli Daciu. Tak si mala ísť na vyšetrenie k niekomu menej dôslednému, bola by si dostala to, čo si si vysnívala a dnes by si nadávala na niekoho iného.

olalalala

diablica, takze albertova ti tri hodiny vysvetlovala o tvojom tele a potom este dve hodiny o jedle? a to ta pritom este aj vysetrovala? tak to si mala celkom slusny bonus. ja na tvojom mieste by som za take informacie zadarmo bola vdacna. a ked si o ne nemala zaujem mala si ju prerusit. ktory lekar ti dnes toto vsetko podrobne vysvetluje? hodi ti recept a mozes plavat. skoda ti bolo marnit jej cas. ja k nej cakam na termin uz dva mesiace. mohla som ist miesto teba.

olalalala

ovecka, ty zjavne o homeopatii nemas ani paru. nieco by si si o tom mohol precitat, aby si nepisal take bludy. clovek by sa mal vyjadrovat iba k tomu, comu rozumie.

doubledog

diablica
ano, presne tak.
z toho totiz vidno, ze jej na ludoch zalezi.
bezny terapeut by ti totiz dal, to co si chcela, aby na tebe mohol zarobit.

on povazovala liecbu, co ti navrhla, za spravnu a nedala sa dotlacit do niecoho, s cim nesuhlasi.

je to vynimocne fer jednanie.

Čarodejka

0vecka - naozaj si myslíš, že by taký právnik dokázal robiť stavbarinu a dokázal by napr. postaviť dom?

Si si tým úplne istý? Odkiaľ vieš, že taký murár nemá nato aby sa stal právnikom? Čo ak má vyššiu inteligenciu a väčšie schopnosti byť právnikom ako ten čo ním je a svoje povolanie si vybral, pretože ho to bavilo?

0vecka

2 TinaM akoze murovat viem aj ja. Ty to beries tka ako kebyze ten murar nieje tak sa nemuruje. Prave preto je to menejcenna praca lebo ju dokaze robit kazdy zdravy clovek. No napr. takeho pravnika by ten murar nevedel len tak robit. To je ten rozdiel a preto je aj ten pravnik (aj ked pravnik mozno na SK uz nie) lepsie zaplateny.

TinaM

Na "ninnuska story" som sa pobavila, ako uz davno nie :D

A diablica: mala si zjavne iste ocakavania, ked si k nej prisla, to je prirodzene. Ale predstav si, ze prides k doktorovi, on ta posle na RNG a ty ho ides presviedcat o potrebe EKG. Ona ma svoje postupy, korektne ti navrhla liecbu. Ty si nesuhlasila, musis ist teda za niekym inym. A mozno naozaj to, co ti navrhla, by ti pomohlo viac, ako homeopatika, ci co si to chcela.

TinaM

0vecka: moj nazor je jednoducho taky, ze ludia, ktori "robia rukami" su pre spolocnost dolezitejsi, ako teoretici. Bez rolnikov a chovatelov by sme nemali co zrat, bez murarov kde byvat, pez upratovaciek by boli priestory zasajrajtene, bez predavaciek by sme nekupovali atd...to je moj nazor.
Ja sama mam vysoku skolu, nemam pocit, ze urazam vystudovanych. Ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlnujem.

0vecka

2 TinaM

4. a bez koho by sme to akoze neprezili? Ked uz urazas tych co studovali. Podla mna je to uplne jedno clovek sa uzivi aj sam :)