Moja psychiatricka mi zmenila lieky

Príspevok v téme: Moja psychiatricka mi zmenila lieky
cokoladka898

Zdravim, chcem sa opytat...moja psychiatricka mi zmenila lieky. vsetky 3 druhy naraz. dala mi namiesto toho 3 dalsie druhy. cely den som strasne unavena, pocitujem strasnu nervozitu, nepokoj, agresivitu, neuveritelnu ospalost pocas dna. beriem lieky 3 x denne. tie vecerne lieky mi nevadia, pretoze vecer aj tak idem spat. mam problemy so spankom, cize to mi trochu pomaha zaspat. ale kedze cez den si pospim, trosku horsie sa mi zaspava...

...a moja otazka teda znie, ako dlho sa budu prejavovat tieto neprijemne neziaduce ucinky?

...prosim nepiste mi sem, ze by som nemala uzivat tie lieky alebo nejake podobne komentare...dakujem

cokoladka898

zacala som byt velmi placliva, nevedela som poriadne spat aj napriek Zopiclonu, ked som aj zaspala, skoro som sa budievala. spanok bol nekvalitny. bola som strasne nervozna, nespokojna a mala som neprijemne myslienky. doktorka vravela ze uz mi neucinkuju tie lieky. preto mi ich vymenila. uzivala som serlift 100mg rano, kventiax 200mg na noc a zopoclon tiez na noc.
teraz beriem eliceu 10mg rano a 5mg na obed, sulpirid 50-100-50mg, a lefopam 1,5mg rano a vecer 3mg. podla mna je to strasne moc.
a este by som chcela dodat ze mam epilepsiu, uzivam na nu vimpat 2x200mg a lamictal tiez 2x200mg.
mozno to spolu suvisi, mozno nie, neviem. ale psychiatricka o tom vie...

kablica

Inak ten jej koment, ze to "nemoze byt z liekov" je poriadny nezmysel, z liekov sa moze vyvinut prakticky hocijaky stav a kazdy je individualny a reaguje podla svojej vybavy, ci uz biochemickej, alebo psychologickej. Preto by bolo potrebne vediet-preco vobec k vymene doslo, t.j. ci si mala nejake problemy na povodnej kombinacii, kolko mg liekov si brala a kolko mg novych liekov beries teraz a pripadne, ako si na lieky reagovala v minulosti.

kablica

a dovod vymeny bol aky? napis aj miligramy.
teoreticky by ta agresivita mohla byt z vysadenia Kventiaxu (ale treba napisat, kolko si ho uzivala)

cokoladka898

bola som u psychiatricky asi po tyzdni co mi predpisala tie nove lieky a povedala ze napr. tu agresiu nemozem mat z liekov...tak som z toho zmatena....

Dadula56

Toto musis riesit individulane s tvojou psychiatrickou, aj keby sem prisel lekar, co ma atestaciu z psychiatrie, nemoze ti na dialku odpovedat.