Kontaktne sosovky - aky je postup?

Príspevok v téme: Kontaktne sosovky - aky je postup?
Nikinka234

Ahojte. Chcem si dat kontaktne sosovky. BOla som uz na vysetreni u ocnej, a dala mi poukaz na okuliare a opticku pomocku. Ked som sa jej pytala na sosovky, nevedela mi vsak povedat, co mam urobit dalej, vraj sa vyzna len do okuliarov a na sosovky ma poslala k inej doktorke. Ta ma vsak teraz dovolenku. Tak som si chcela zistit, ze aky ma byt teraz moj dalsi krok. Mam ist do nejakej optiky aj s tym papierom od ocnej? Netreba mi k tomu nic ine? A co potom? Kolko zaplatim celkovo cca v ten den za vsetko? Chcem si dat nejake lacnejsie trojmesacne....Dakujem

Nikinka234

Takze Korova, radis mi dat si v optike urobit vysetrenie a potom si objednat sosovky z netu? A nebude v optike z toho pruser, ze im kazim kseft? :D

korkova

Uz si nepamatam.
Ale vysetrenie byva castokrat zdarma, plati sa len za sosovky, ktore su v optike celkom prestrelene, ja si ich objednavam z netovych stranok, kde stoji 6 kusov cca 16 EUR, v optike to moze byt hadam do 30.

ni-ka

mne daval sosovky prvykrat ocny lekar,ktory robi aj so sosovkami,cize som neplatila za aplikaciu a merania vobec nic...mala som len odporucenie od svojej ocnej-ktorej patrim podla obvodu...myslim ze v optike si to musis vsetko zaplatit sama...
lekar ti zmeria dioptrie a zakrivenie,ukaze ti nasadzanie a vyberanie,necha ti ich nejaku dobu v ociach a potom ti ich opat skontroluje,ci ich nemas podrazdene nosenim sosoviek a ci su sosovky pre teba vhodne...odporuci ti aj ktore by ti boli najlepsie-denne,tyzdnove,mesacne atd...
a potom si ich kupuj cez net,usetris cca polovicu ceny:)

Nikinka234

Dakujem
to nastastie nemam, na to som sa uz pytala...
A kolko priblizne toto vsetko stoji? Vysetrenie lekarom, nasadenie sosoviek...Lebo ktosi mi spominal, ze sa za vsetko plati, aj za to, ze ma to tam naucia robit...Tak by som chcela priblizne vediet kolko penazi si mam pripravit..aby som tam nedosla zo 100 eurami a bude to malo....

korkova

Chod do optiky, kde maju lekara.
Lekar ti vysetri oko, vyberie vhodne zakrivenie a dipotrie sosoviek. Prvykrat si sosovky nasadis a vyberies priamo pred nim.

Ak mas astigmatizmus, je to troska problematicke, pretoze niektore sosovky tohto druhu sa musia vyrabat priamo na mieru.