Studovat nieco co chcem-neuplatnim sa/studovat nieco co ma nezaujima-vyžijem

Príspevok v téme: Studovat nieco co chcem-neuplatnim sa/studovat nieco co ma nezaujima-vyžijem
didus_

Zdravím všetkých a zároveň prosím o radu..Som 4čka na strednej škole rada by som pokračovala v študiu dalej.Premýšlam či to ma vobec zmysel,aak by som aj išla študovať tak niečo čo ma nezaujíma príliš a že by som o tom snívala sa nedá povedať,ale vidím to všade a je to zverejňovane všade že je ťažka doba a dostojne vyžiť na slovensku začína byť pomaly ale isto nemožné.Do zahraničia ist nechcem,mam tu rodinu,priatela s ktorym planujem buducnost.Je smutné že dnes uspeje iba lekár alebo právnik ktorý má isté miesto v právnickej firme a uplatniť sa kdekolvek je o známostiach a rovanko aj dostať sa na školu popripade "investicia" pre vybranu buducu inštituciu.Je tu niekto kto to vidí/videl rovnako ako ja a zažil si podobnu situaciu s vyberom?vybrali ste si nieco co vas zaujima aj za vidinou neuplatnenia alebo niečo o čo by ste inak ani nezakopli ale niečo jesť musíte?Dakujem za odpovede

ddana

Na Slovensku nemá zmysel študovať ďalej, školstvo je len o peniazoch. Ak si aj VŠ urobíš - nemáš adekvátne zamestnanie - ak teda nemáš široké lakte. Milujem sebavzdelávanie - ale len pre vnútornú spokojnosť, nič iné. Aj keď som si urobila VŠ v odvetví ktoré robím, riaditeľ sa vyjadril, že mu stačia aj stredoškoláci...