Život v samote

Príspevok v téme: Život v samote
indian2

Pekný večer prajem

Viem, že takýchto tém je plno, ale aj tak mi to nedalo prispieť svojou troškou.

Ide o to, že som ešte nemal žiaden vzťah, žiadnu priateľku ani nič po intímnej stránke.

Som mladý 22 ročný muž, ktorý študuje na vysokej škole. Vzhľadovo by som sa prirovnal k priemeru, t.j. nie som žiaden krásavec ale ani žiadna obluda, teda aspoň dúfam. Možno som len prieberčivý alebo možno len mám rád samotu, ktorá sa čoraz viac prehlbuje, nakoľko väčšina mojich kamarátov už má priateľky, s ktorými travia čas. V škole si tiež nemám čo nájsť, nakoľko navštevujem odbor kde sme sami chlapci až na jedno dievča (podobne stredná škola, viem si vybrať čo :D)

Ale nie to som chcel... V podstate ide mi o to, že už nejako počítam s tým, že ostanem po zvyšok života sám, aj keď nerád by som ostál... Len som chcel vedieť, či je nás takých viac, alebo som jediný svojho druhu.

oms

@pandorica
Napíšem to čo som zažil osobne, precítil, bol súčasťou. Moji rodičia sú spolu 36 rokov a preskákali si všeličím. Raz "šibalo" /ako sme písali/ otcovi, raz mame. Neviem kde by som bol, neviem ako by ma vychovali, neviem ako by to všetko vyzeralo keby to zabalili. Lenže oni vždy bojovali aj s našou podporou /detí/ a len sa mi potvrdilo, že veľké krizy vo vzťahoch sú len skúšky o tom akí sú tí dvaj silní a chcú bojovať za ten vzťah, pre ktorý sa sami dobrovolne rozhodli. Nie je pre mňa nič krajšie ako keď ich teraz vidím spokojných niekde na káve v meste ako len tak sedia a držia sa za ruky a vidím, že sú fakt šťastní aj po 36 rokoch. Mama to už odpískala je už na dochodku ešte k tomu tak otca "dokopať" a bolo by to ideálne.
Takže pre mňa je rozvedená žena, ktorá má napr. 30, dve deti slaboška, ktorá nebojovala a je to znak toho, že može byť akokoľvek vynikajúca vždy tam pre mňa bude to ale, že proste nemám istotu, že to opať nezabalí bez "boja".

lombardo1981

osm, hádať sa s tebou nemienim. Ale vedz jednu vec: neznášam obmedzenosť, a ty ňou oplývaš v nadštandartnej miere. Preto som sa aj ozvala.
A navyše, mám pocit, že inteligenciu žien považuješ za hendikep.
Každí sme si niečo prežili, v tom máš pravdu. Nikto viac, niekto menej. Nechcela som to tu vyťahovať, ale keďže je to môj posledný post: šikana (až do takej mieri, že ma spolužiačky v 1. triede na ZŠ poliali benzínom a pokúsili podpáliť; škoda, že zazvonilo, inak by som pre ne bola krásnym mementom - ja to myslím vážne!!!), 4 znásilnenia a 1 pokus (prečo si chlapi neustále myslia, že pekná baba musí dať vždy?), zneužívanie, som abstinujúca anorektička a bulimička, rodičia ma týrali, 7 pokusov o samovraždu.
Takže prepáč, že sa ti zdám chladná a odmeraná. Ak by som mala ľudí zovšeobecňovať a nesprávať sa k nim empaticky, tak by som už dávno na všetkých zanevrela! A jediné, čo som proti svojim spolužiačkam mala, bola moja inteligencia a papuľnatosť.
A vieš, čo je sranda, ľudia ma neustále presviedčajú, že aj tak nestoja za nič!

pandorica

Ok, ty máš správnu predstavu o tom, ako by mal vyzerať zdravý vzťah, lebo skutočne by to malo byť tak a určite aj žene môže začať šibať, ale niekedy jednoducho fakt má smolu, a preto by mala byť odpísaná?Alebo jednoducho nechceš tovar z druhej ruky?

oms

@pandorica keby som Ťa chcel odbiť tak Ti len odpoviem a žene nemože začať šibať ? a napísať presne tie veci čo si napísala ty, keď už s niekým idem do vážneho závazku /manželstvo to pre mňa vždy bude/ tak už by som toho človeka mal poznať veľmi dobre. IM to pomenovala správne lahkovážnosť sa nevypláca, keď už do toho tí dvaja ľudia doborovlne išli nech si nesú aj následky. A vždy to tvrdím nič nevznikne len tak z jednej strany, pokiaľ je vzťah dobrý, komunikuje sa, žije sa "spoločne" nie len prežáva s formálnym papierom pri sebe, vtedy sa dá veľa zlých vecí zvrátiť v zárodku.

pandorica

Oms, takže chlapovi nemôže začať šibať?Ak sa zmenia okolnosti, ktoré boli na začiatku manželstva?Ak nájde novú partiu kamarátov, zmení prácu, zmení životný postoj... Ani tak?Akú má potom podľa teba vinu tá žena?

Iveta Michael

Sú dva typy žien,také čo mali jednoducho len smolu... alebo také čo sa hrnú do vzťahu z ľahkovážnosti a nezodpovedne pristupujú k životu..

oms

sorry lombardo, možno som starší neviem, ale ty si ten jasný typ, ktorý by s vedel do krvi hádať o tom čo kto ako myslel, napísal a vždy by si z toho musela odísť ako víťaz :D každý niečo prežil, má minulosť ale svoju latku posúvam vyššie, zásadne ignorovať tie čo sa chcú do krvi hádať a musia mať vždy pravdu aj keď ju nemajú :D tak neva nejdem tu s tebou polemizovať k ničomu by to neviedlo... takže mladý máš 22 rokov ešte máš čas len poriadne selektuj...@pandorica medzi tým ako som to postol lombardke som si všimol tvoj príspevok, ona si ho zobrala dobrovolne, zlá voľba a vo vzťahu sú na všetko vždy dvaja aniečo nezačne len tak bez príčiny, pokiaľ ide o zdravý vzťah dvoch ľudí

pandorica

Inak, ja som aj tak stále nepochopila, čo je zlé na rozvedenej žene po tridsiatke.Ak jej mužovi preplo a začal slopať, alebo si nešiel nejakú štetku, ako za to môže byť zodpovedná ona?Sorry, ale neni to nejaká blbosť?

lombardo1981

oms, možno len ty nechápeš písanému slovu. Snažila som sa ti iba naznačiť, že nie všetky ženy po 30-tke sú rozvedené a majú deti.
Možno, keby si ma lepšie poznal, vedel by si, prečo som sa rozhodla pre život o samote. A bez dôvodu to nebolo. Ale to tu rozoberať nebudem, pretože znalec ľudskej duše ako ty, by aj tak neprijal. Pretože väčšina chlapov na ženy s takými "skúsenosti" pozerajú cez prsty.