Aj zvieratá zomierajú lepšie, ako pacienti v našich nemocniciach

Príspevok v téme: Aj zvieratá zomierajú lepšie, ako pacienti v našich nemocniciach
elko9

Clanok o pomeroch v slovenskych nemocniciach: pokus.blog.sme.sk

Zda sa ze nase zdravotnictvo sa od fuserstva a zanedbavania zdravotnej starostlivosti posuva do vyssieho levelu a to rovno k zlocinom proti ludskosti a novodobym koncentrakom. Neostava ine nez zatlieskat nasej 20 rocnej samostatnosti a dosiahnutym vysledkom...

Mimochodom uvedeny blog bol reakciou na podobne skusenosti ineho autora clanku pokus.blog.sme.sk . A v diskusiach sa zacinaju objavovat dalsie podobne skusenosti. Len je uz asi cas o tom nielen hovorit ale nieco s tym aj spravit pretoze tu doslova ide aj o zivot.

hanka9

poviem to zrozumitelnejsie

bola som x krat svedkom na JIS, kde dlholeziaci pacient prosil sestru, aby mu pomohla na chvilu vstat a opriet sa

nebol napojeny a nehrozilo mu ziadne nebezpecie

ani v jednom pripade mu nebolo vyhovene

verdikt znel, vy musite stale lezat !!

lombardo1981

hanka9, mala by si si uvedomiť, že príspevok od Pamely777 naznačoval, že v zdravotníctve je minimálne 15 rokov podstav zdravotných sestier. Nechcem sa ich zastávať, ale sú oddelenia, kde sú 3 sestry a 30 pacientov (z toho minimálne polovica je imobilných). Správanie sestry k pacientovi je individuálne. Niečo o tom viem, pretože som viac ako polovicu svojho života v nejakej preležala.
JIS či ARO porovnávať s normálnym oddelením je trochu "neštandardný spôsob" argumentácie.

hanka9

Pamela
kolko ludi lezi na jiske a kolko sestier tam ma sluzbu ?

takze netreba hovorit uplne kraviny

uz aj tam je velka neochota a len prizeranie

sktatka neochota pacientovi, ktory ma opravnenu poziadavku pomoct !!!

hanka9

RNG
mas jednoznacne pravdu v tom, ze stari ludia – predpokladajme drviva vacsina chcu zomriet doma, v prostredi v ktorom zili atd. Ano, suhlasim ! podobne je to aj s domovmi – starobincami. Ani tam drviva vacsina nechce ist, resp. sa boji z dovodov obav, novych veci atd. Ano suhlasim. Len Ty si mozno nedopatrenim, ci v rychlosti, alebo neprecitania klucovych prispevkov nevsimol, ze my sa bavime o tom, ze stari ludia nechcu ist do nemocnice aj z dovodov, lebo su tam takpovediac sikanovani a nemaju mnohokrat ani zakladnu starostlivost zo strany osetrujucich a sluzbukonajucich sestier. Bohuzial.

Pamela777

inak na sme diskusii je zaujimavy prispevok aj z opacnej strany:

Tiež som z toho sklamaná,tiež by som to všetko chcela zmeniť,ale ako? Na našom odd.je personálne obsadenie podobné.Keď prebalíme všetkých pac.,tak ten prvý je už pomočený,vyzlečený,plienka potrhaná,treba vymenit celú komplet posteĺ.Medzitým sa ďalší pac.pozvracia,´další spadne,lebo sa nedovolá pomoci.Iný pac.opustí odd.,lebo ho nemal kto ustrážiť.Ďalši pac.sa komplet povyzlieka a ponatiera stolicou všetko naokolo.ˇˇĎalší pac.zvoní,prišlo mu náhle zle,nedá sa mu dýchať. Máš pravdu Harmanček,a stanov teraz prioritu.Musíš urobiť niečo,na úkor toho druhého.Tak čo teraz? Ideš zachraňovať toho,čo mu prišlo zle.Medzitým však prichádzajú na odd.príbuzní pac.,ktorý ešte stále leží v pomočenej posteli.........

RNG

Nuz ked si myslite, ze je to len Slovensky problem, velmi sa mylite. Nie velmi rozdielne je to aj napr v USA, kde sa stari ludia boja ist do nemocnice a chcu zostat za kazdu cenu doma, alebo odist z nemocnice domov, aj ked maju v nemocniciach vyborne zariadne izby, lekarsku starostlivost 24 hodin, alwe doma je doma a vedia, ze ani v nemocnici im nedokazu dat kvalitny zivot, prave naopak. Tak radsej chcu zomriet doma, v pokoji, v prostredi co si pracne za cely zivot vybudovali a v pritomnostio blizkych, nie cudzich ludi

Pamela777

asi velmi zalezi od nemocnice a primara. kedysi bol v novinach daky prieskum a sokujuco z celej republiky vysla ako najlepsie z oddelení dlhodobo chorych nemocnica v Hnusti. no vidite, taky zapadakov, ale k ludom sa tam slusne spravat vedia. aj priatelka tam chodi uz mnoho rokov a nema jedno zle slovo na nich.

ale je sokujuce co sa opisuje v clanku o Kramaroch - vsak to je najvacsia, krajska nemocnica a mali by tam teda byt najlepsi odbornici a teda najlepsia starostlivost.

hanka9

darkmagne cit:

"Už viem prečo starý ľudia nechcú ísť do nemocníc- hovoria ,, ja nejdem umrieť aby ste ma tam dávali '' a teraz som to pochopila .. HNUS !!"

ANO, velmi spravne si to pochopila !

darkmagnet

dajme to do JOJky alebo MARKIZY a tomto sa musí dozvedieť celý svet čo je to za krajina SLOVENSKO !! zozbierať ludí a natočiť ich výpovede alebo nejakú kameru tam dať. NECH aspoň naši spoluobčania vedia kde to žijeme a že sA stým nič nerobí!! Už viem prečo starý ľudia nechcú ísť do nemocníc- hovoria ,, ja nejdem umrieť aby ste ma tam dávali '' a teraz som to pochopila .. HNUS !!