Kolorektálny karcinóm - dá sa zistiť aj z krvi?

Príspevok v téme: Kolorektálny karcinóm - dá sa zistiť aj z krvi?
lavazza11

Mám podozrenie (také moje vnútorné, intuitívne), že mám kolorektálny karcinóm. Bola som na gastroenterologii, no zatiaľ mi robili len odbery krvi, a po 3 týždňoch čakania na výsledky mi povedali, že krvné výsledky mám úplne v poriadku. Chcela by som vedieť, ak by som mala rakovinu, t.j. tento karcinóm, alebo aj iný druh, bolo by to vidieť v tých krvných výsledkoch? Aspoň nejaký náznak že niečo nie je v poriadku? Alebo nie? Ďakujem za odpovede.

lavazza11

Neviem. Vravím, že nič iné mi nerobili okrem odberov krvi, povedali mi ževraj to mám z psychiky, príp. zlým stravovaním, ale nejak sa mi to nezdá, preto idem hľadať nejakého zodpovednejšieho lekára. Mám 22r. a pýtala som sa aj na hemeroidy, a lekár mi vtedy povedal, že taká mladá to určite nie. Len ma to preto zaujímalo, že či by bolo vidno nejakú odchýlku aj pri odberoch krvi, alebo nejaký náznak, či sa mám reálne báť, alebo čo. Lebo momentálne sa rieši pre mňa gastroenterológ len neviem ešte kedy k nemu pôjdem, tak sa potrebujem nejak informovať a ukľudniť.

lavazza11

Našla som na stránke tieto príznaky

Mnohí ľudia s kolorektálnym karcinómom dlho nemajú žiadne symptómy, preto je potrebné ich pravidelne vyšetrovať. Príznaky kolorektálneho karcinómu vo všeobecnosti sú:

zmena „správania sa“ čriev
hnačka, zápcha,alebo pocit neúplného vyprázdňovania čriev
svetločervená alebo tmavočervená až čierna krv v stolici
užšia „ceruzkovitá“ stolica, spôsobuje ju zúženie čreva nádorom smerom ku konečníku
bolestivosť brucha, meteorizmus (nafúknutie),pocit plnosti a kŕče
úbytok hmotnosti bez zjavnej príčiny
veľmi častá únava
pocit na vracanie alebo priamo vracanie
nevysvetliteľná chudokrvnosť - strata červených krviniek

Na mňa sedí tak 75% z nich ..Niekedy mávam aj krv v stolici, nie často, ale mávam. Idem teraz riešiť iného gastroenterológa lebo s predošlým nie som spokojná, nebral môj problém tak ako by mal a len mi vyvodil že moje problémy vyplývajú z psychiky bez akýchkoľvek vyšetrení (teda okrem odberov krvi). A ja mám strach že mám KRK.

philips

Da sa zistit aj z krvi, ale testy na to sa malokedy robia.

Teraz k tebe: Nemyslim, ze KRK mas. Prejavuje sa aj krvacanim, takze vo vacsine pripadov trpi clovek anemiou.