Formovanie postavy

Príspevok v téme: Formovanie postavy
Diduliak

Zdravím :) Potrebujem radu, mám 19 rokov a na svoj vek mam vysokú váhu, veľa tuku v okolí brucha a na stehnách , chcem schudnúť a vyformovať si postavu, nabrať svaly, byť fit a šťastná ,nezáleží na tom kolko to bude trvať. Neviem však ako začať, či sa mám najprv výhradne venovať len kardiu aby som spálila všetok tuk a potom posilovať, alebo to mám kombinovať. Prosím o radu :) Ďakujem

tlstoch joe

Nenormalna ti to napisala velmi dobre...ak nevies este co mas v posilke robit, tak si zozen trenera, ktory ta nauci cviky a podobne, nemusis byt u neho cely cas, ale pre laika sa vysostne odporuca odborny dohlad (mozes sa zranit etc.). Alebo zacni cvicit s dakou kamaratkou, ktora sa v tom vyzna. Dobre je kombinovat kardio s anaerobnymi cvikmi(cvicenie). Samozrejme na zaciatok kardio nemusi trvat hned 45 min. na to sa musis casom vypracovat...dolezite je, aby ta to zacalo bavit, budes mat aj skvely pocit, ze ti oblecenie zacina byt velke a budes mat zo seba radost...stavim sa, ze potom pri tomto zivotnom style ostanes

NEnormalna

popozeraj si rôzne stránky tu na fóre :) aj na nete-portál Mira Veselého. Skús ale nabehnúť na taký režim, ktorý zvládneš celý život. Prepracovať hlavne stravu, pitný režim, pohyb (4x týždenne , kardio aspoň 45min a posilka určite-svaly pália tuk a zvyšujú bazálny metabolizmus:) hlavne, aby ťa to celé bavilo a bola si šťastná! Všetko začína v hlave ;) občas zhreš niečím fajným, odmeň sa novým kúskom oblečenia :) držím palce !