Kedy sa karta obráti?

Príspevok v téme: Kedy sa karta obráti?
Mema

Môžem sa aj roztrhnúť a vždy sa bude mať lepšie a pritom sa ani netrápi. Ja sa všade musím prebojovať a jej to ide celkom ľahko. Nevie čo je trápenie, má všetko na čo si pomyslí, je ľahostajná nikdy ju nič nezaujíma,nič ju netrápi a jej je všetko jedno,ničomu nerozumie. A ja sa môžem aj potrhať, všetko si musím vybojovať, ľahostajnosť je pre mňa neznámy pojem a aj tak sa bude mať vždy v živote lepšie. Ide ma z toho poraziť ! Prepadať ešte v máji a vytiahnuť to na dvojku je šťastie a ja s priemerom 1,3 a dostať 2, kde je spravodlivosť ? To jej vždy v živote všetko tak ľahko prejde, alebo sa to konečne aj obráti ?

Mema

Píšete tu o závisti, nemyslím si, že závidím, som vďačná za to čo dokážem, zato aká som, nemyslím si osebe že som zákerná alebo neprajnícka, prajem jej to, veď je to moja kamarátka, len pri tom čo ja mám prísnejšiu výchovu za ktorú som vďačná lebo viem, že to so mnou rodičia myslia dobre ona to ma jednoduchšie, nevravím, že nemá prísnych rodičov, ale nekomunikuje s nimi tak ako ja s tými mojimi, teda o nej veľa nevedia a vždy ak padne reč o nás, tak ona je tá slušnejšia lebo o nej rodičia nič nevedie. Naozaj je toto závisť ? nemám ten pocit ale každopádne ďakujem za názory :o)

hanka9

Zavist je nevyliecitelna choroba. Z korena zavisti vyrastu vyhonky a tieto volame zavidenie, nenavist, nesvornost, pomsta. Su to svine duse.

Po zdravotnej stranke veci si velmi skodis sama sebe. Ty musis velmi trpiet ako cez den, tak aj v noci. Zrejme budes teraz na mna kricat, vrcat, nadavat mi, ohovarat ma a zaroven mozno plakat

Neviem, ale liek proti zavisti asi nie je, resp. jeden je... vzdat sa vsetkej blazenosti a stat sa nestastnym naveky.

P.s- kym je clovek preplneny zavistou, nenavistou, zlomyselnostou, pomstou, nemoze byt ani stastnym, ani zdravym.

Čarodejka

Mema - aj ja som jeden čas takto závidela a vieš kam ma to dohnalo?
Prekonala som toho komu som závidela, neskôr ďalšieho a ďalšieho...
Síce som na to potrebovala oveľa viac úsilia ako tí, ktorí mnou predtým opovrhovali ale ten pocit bol neuveriteľný.

Držím ti palčeky a ak chceš skús to ako ja - je to ako vyhrať majstrovstvá sveta v nejakom športe :)

Resolution

Odpovede, ktore dostavaš sú skôr kritika na teba, nie rada, ktorú chceš počuť. Nie je to od ludì ktorí také chapu, očividne..preto si všimni tento prìspevok.

Je to akoby som čìtala svoju mysel..presne takú spolužiačku som mala na základnej - pila, chodila po zábavach, kym ja som do seba doma drtila matiku a pocitala. Je to vec logiky, logického myslenia, ktore sa samozrejme dokáže naučiť. Sú typy ludi, ktorym niektore veci zapaluju pomalšie, potrebuju veci chapat.avšak to neznamená že sú hlúpejší!

Na druhej strane je pravda, že je to sčati ta zavist ..''prečo to mam tak tažké a jrj stačì len prečitat..?'' Ale jje opravnena, lebo ak to niekto flaka tak si nezasluži taký dar.

Každopádne, na túto otázku sa dá polemiizovat, ale to my robit nebudeme...
Jedine čo je správne je zmieriť sa s tym, zminimalizovat to, ak si hodna svojej inteligencie..

Nie, nemusi to tak byt, skus iny pristup k tomu co robis..

Viem, je to velmi neprijemne, no drzim palce! -R

MultiLevel

Mema, v zivote sa ti nebude darit, ked budes takato zakerna a neprajna. Co ta po niekom, kto sa ma lepsie? Ty svoj zivot smeruj tak, aby si sa mala lepsie ty. Zavidenie, ohovaranie a neprajnost plodi len dalsie zavidenie, ohovaranie a neprajnost. Praj ludom okolo seba, mysli pozitivne a makaj na sebe, aby sa "karta mohla obratit".

Dadula56

A si si ista, ze vies dostatcne vela o tej osobe, aby si tvrdila, ze sa ma lepsie nez ty?
Ak sa mas s niekym porovnavat, vzdy sa snaz mat na porovnanie cloveka, ktory to niekam dotiahol ako povzbudenie k lepsiemu vykonu. Uzierat sa ziarlivostou ta len stahuje dolu.