19 rokov, no vyzerám na 15

Príspevok v téme: 19 rokov, no vyzerám na 15
Jujo551

Ahojte. Mám problém ktorý možno niekomu bude pripadať trápny, ale verte že to tak nie je. Za pár mesiacov budem mať už 20 rokov, no stále vyzerám na 15. Nenahováram si to... Bežne sa stretávam s reakciami neznámych ľudí, ktorí sú prekvapení keď im prezradím koľko mám rokov. Všetci mi tipujú tak okolo 15 rokov. Keď sa pozriem do zrkadla tak sa im ani nedivím... Skutočne na tých 15 vyzerám, v tvári mám chlapčenské rysy, fúzy žiadne(resp. len nad nosom a trošku na brade, ale tie musím holiť aby to nevyzeralo trápne), jednoducho mám ešte taký školácky vzhľad. Ja by som sa tým normálne možno ani nezaoberal, lenže idem na VŠ... A hrozne sa bojím ako ma príjmu ostatní. Keď som videl tých štvrtákov, piatakov(dokonca aj kopu prvákov) a ten ich mužný dospelý vzhľad... Hrozne sa toho bojím. Ja oproti nim vyzerám nanajvýš smiešne. Keď som si nakupoval veci na internát tak predavačky zostávali šokované že idem na VŠ. Viem že ľudia tie ich reakcie na môj vek väčšinou nemyslia zle, ale mňa veľmi mrzia. Je mi maximálne trápne keď odo mňa v krčme pýtajú občiansky, cítim sa neuveriteľne blbo keď stojím s autom pred prechodom a všetci na mňa pozerajú ako keby videli mimozemšťana. Možno vám to príde ako hlúposť, poviete si v 40 tento hendikep ocení(v to dúfam:)), ale verte mi že to nemám jednoduché... Na základnej škole si zo mňa decká kvôli tomu často uťahovali...
Ja ani nečakám nejakú radu alebo tak, budem ale veľmi rád ak sa nejako vyjadríte, napíšete vaše skúsenosti, prípadne sa nájde nejaká spriaznená duša ktorá ma rovnaký problém ako ja.
Hlavne som sa potreboval vypísať. :)

onyx

akí ste zlatí :-D
neviem, načo sa tým zaoberáte... áno, buďte radi, za pár rokov aj vám sa vykreslia lícne kosti, pokožka stratí pružnosť, naberiete na váhe... takže zatiaľ si to užívajte...
Možno sa vám zdá, že vyzeráte mladšie, ale dekáda dozadu, sme si už my o mladších mysleli, ako vyzerajú staršie... (takže vy možno v dnešnej dobe vyzeráte na 15, ale pár rokov dozadu by vám tipovali 22)

Jujo, veľa spraví účes... ak máš krátke vlasy, tak to viac zvýrazňuje tvoje rysy na tvári... alebo možno je to skôr v tvojej mimike a gestikulácii... ja tiež nie som stará, ale mám často skôr poker-face :-) a to mi pridáva na vážnosti. /Alebo možno tvojím šatníkom...

jaaaaaaa

Ahoj, mam tiež 19, ibaže som dievča, ale problém rovnaký, to si ľudia povedia že o to viac by mala byť rada, ale skutočne viem ako sa cítiš, aj mne to robí problémy. A samozrejme som to už riešila, tak mne bolo poradené malovať sa, aby som vyzerala staršie, čo tebe asi veľmi nepomôže :-) ale tým som len chcela povedať, že aby to malo skutočný efekt, som sa musela viac-menej machliť na kilá a to už potom vyzerá...no strašne. Čiže neviem si s tým dať rady, ťažko sa to "zakryje" a keď sa to aj podarí, všetci si o tebe myslia, že si decko ktoré sa hrá na dospeláka, čiže to má ešte horší efekt a tak chodím ako som a neviem sa s tým zmieriť :-)