Bulimia - opuch tela

Príspevok v téme: Bulimia - opuch tela
karkula26

ahoj Baby!
chcela som poprosit o radu resp.nazor.trpela som asi 5 rokov bulimiou,pred 14 dnami som prestala s prejedanim aj zvracanim,zacala som sa stravovat normalne a musim povedat,ze sa mi dari...
co je velmi obtazujuce je,ze cela som nejaka zapuchnuta,tvar,nohy aj brucho..zadrzujem dost vody a neviem,cim to moze byt.mate niektora skusenost?zacinam mat obavy,ci to s tym vobec suvisi,..mam 26 rokov! dakujem a prajem vela sil!

karkula26

ja chcem hlavne lulu podakovat,skusila som ten lepok vynechat a po 3 dnoch zlepsenie o 100%.chce to planovat,co budem druhy den jest a atak,ale oplati sa! diky este raz za radu!

Lulu2011

Maoam - viem, mne stacili tie 2 týždne na to, aby som neumierala od unavy, lepsie sa clovek citi, ked som od stresu sa zavalila sladkostami a beznym jedlom,zase som "mrtva" nevladzem, hostaminovu mi nepotvrdili, mala som Dao okolo 14, ale hovorila dr. ze akurat v tej chvili to mohlo byt ok, ze to sa meni pocas dna a kedze som uz zazila zachvat po cervenom samoanskom, ze mi busilo srdce kao dive, nemohla som sa nadychnut, spuchli mi dychacie cesty, klesol tlak a antihistaminika zabrali, tak viem, ze nie ok nie je, lepok povedala, ze mozem jest, lebo mam len hranicne hodnoty a ze to nic neznamena, ze o 3 roky zopakovat, ale clovek sam na sebe vidi a citi, co nie je ok, ja osobne ovocie nejak nemam rada, zjem akuraz melon v lete, ten mi chuti a broskyne a niekedy vylozene mam chut na jablko, hoci ta nestastna alergia sa tu niekde vzala, banany mi nechutia ak zjem, kvoli drasliku, je mi pol dna zle na zaludok, zeleninu mam rada, ale aj tam musim davat pozor, prehanalo ma po paradajkach a bolo mi na odpadnutie - ako pri vine z paradajkovej polievky a bum alergia ako slon na paradajky, aj na to mam zakaz a ktovie na co vsetko mam, co mi nebrali krv na to, aj na orechy m i vysla, proste z veci, co mi brali mam na vsetko okrem jednej, to je co :D

Maoam

Lulu, jedna moja kamoska robila detox ci co a asi dva roky je uz uplne inak a minule sme sa bavili, vcera som ju videla, ta zena je plna energie, predtym opak, ona ma teraz opacny problem, ze je hyperaktivna :D, no ale podstatne je, ze ma menej chorob a problemov a zbavila sa tej chronickej unavy, ma uz dieta, tak sa jej to o to viac hodi + pracu k tomu, muz, no tak sa musi obracat, ale je zaujimave pozorovat, CO robi jedlo s ludmi, zvlast ked jedia to, co im skodi a ked potom seknu a jedia dlhodobo to, co im robi dobre.
Ak mas problem s ovocim, skus viac zeleniny. Ja som tiez alergik a viem o com tocis, tam treba pozor, kym sa to nezmierni, hoci histaminova intolerancia je fakt blba, tam sa reaguje na strasne vela potravin, vratane syra a desiatok dalsich, skus si to vytlacit a vyber si - testuj teda na sebe, co zvladas dobre - budes vidiet reakcie vlastneho tela vratane travenia (nevolnosti, nafukovanie bla bla) a mozno by bodlo u teba doplnit aj traviace enzymy, maly tip.

Maoam

Lulu, viem, mas iste i histaminovu intoleranciu, o to viac opuchov, slast, co? :D

Ty by si radikalnou zmenou stravy u seba ale dokazala narobit divy, co je vlastne aj iste obrovske plus, kedze to VIES.

No co sa tych pernikov a Co. tyka, tak obcas zamlsat je normalne, potrebne, ludske, skus to okresat to takych rozmerov, ze toho nebude vela a chlieb, ostan pri tom krajci a uvidis. Viac ti netreba, kedze neznasas lepok, ak mas rada pohanku, urob si daco z nej alebo si kup nieco co je cisto pohankove (neobsahuje lepok) ale kukni si zlozenie, ci tam ti tarbasi neprimiesali psenicnu muku a pod.

Lulu2011

Maoam - cavky, biele rozky mi nechutia, ale chlieb si dam, ale tak 1 krajec denne, max. dva, horsie to je uz s pernikmi a spol :) ked mam stres, by som zozrala aj neviem, co, toto sa musim naucit nejako ovladat :(

tých 14 dni som sa stravovala si takto:

ranajky: ryzovy suchar, jogurt, musli
obed: tofu na mrkve a hracku s trochou kari
vecera: tuniak, cottage, ryzovy suchar

pomedzi to cez den nejake to ovocie, ale u mna je to tazke, lebo mam na vacsinou potravinovu alergiu, jablka mam rada, ale mam ich zakazen jest, ked mam neodolatelnu chut ma potom hodinu svrbi hrdlo a mam opuchnute

Maoam

Lulu, tak to je objav teda ;DDD, super, ze si na to prisla, jedna znama tusim rok prijima uz iba minimum lepku, vahovo sa velmi nezmenila ale opticky by si povedala, ze schudla aspon 7kg, hlavne do tvare...vyzera uplne inak teraz a hlavne ma ovela viac energie a stiha robotu, skolu, priatela aj sport :D, predtym vkuse unavena.

Lulu2011

Baby ja ked sa vydrzala zdravo stravovat 2 týždne, vyzerala som akokeky som mala o minimalne 6 kil menej, tie nezdrave veci cloveka zavodnuju