Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Maturita - príprava

Príspevok v téme: Maturita - príprava
lilianna

Ahojte všetci, ktorí ste uspešne zvládli maturitu! :D

Viem, že to tu píšem veľmi skoro, je predsa len stále september..ale celé 3 predchádzajúce roky na nás učiteľka alovenčiny aj angličtiny úplne kašlala, absolútne nemyslela na to že v 4táku budeme maturovať..

Teraz to riešia tak, že nám hovoria že maturita je naša vec, nech sa sami pripravujeme, že predsa len samy vieme o svojom učení najviac atď

a práve preto by som sa vás chcela opýtať...

aký systém ste volili pri príprave na písomné maturity z angličtiny/nemčiny a slovenčiny ...

a takisto aký systém učenia ste volili pri učení sa na ústne maturity..

či sa mám začať pripravovať už teraz postupne alebo to nechať na taký január..poraďte mi veľmi pekne ĎAKUJEM ! ;) ;) ;)

kikaa12

ja som maturovala tento rok v maji :D

aj ja som si hovorila ze sa zacnem ucit uz v septembri :D potom ze hned po stuzkovej, potom som to odlozila na vianocne prazdniny, cez ktore som sa do toho ani len nepozrela, potom na jarné (kedy uz bolo nutné sa do toho aspon nakuknut :D

cize na písomné som sa ucila 2 tyzdne pred, ale tam sa ani neni v podstate co ucit, to bud vies alebo nie..a to som sa ucila sama doma, v skole sme preberali normalne ucivá, tam to s nami neriesili
na praktické som sa ucila tiez asi 2 tyzdne pred

no a čo sa tyka ustnych tak maturitné otazky nas skusali priebezne pocas druheho polroku ale tak riadne som sa to zacala ucit 3 tyzdne pred maturami

nieje sa čoho báť, maturitka = formalitka

PsychoPrincess

Nuž... čo sa týka mňa, príprava zo strany pedagóga na vyučovacích hodinách bola dosť biedna... sama som si doberala spústu vecí (proste som si stiahla požiadavky na maturitu B2 a pekne zaradom cvičila gramatiku atď), slohy sme písali dosť často a vcelku mi šli, takže v tom problém nebol, vedela som sa rozpísať aj vykecať... na ústnej maturite sme vlastne ani nevedeli, čo nás čaká, pripravovala som si nejaké tie osnovy ku konverzačným témam, ktoré sme preberali na konverzáciách v škole, ale o konkrétnych otázkach, teda ani bližších okruhoch vyskytujúcich sa na ústnej časti matury sme v podstate nemali ani šajnu, čiže improvizácia...

winki

No ja už mám síce pár rokov po...ale u nás sa to v 4tom ročníku riešilo tak, že z maturitných predmetov sme každý mesiac písali test z určitého počtu maturitných otázok. Takto sme ich prešli všetky.
Písali sme slohy cvičné a testy.
Potom doma som sa to len postupne podľa vypracovaných tém biflila.