Priatel ma terorizuje a vydiera

Príspevok v téme: Priatel ma terorizuje a vydiera
111222333

Dobrý deň, potrebujem radu,lebo už som naozaj zúfalá.
Na začiatok chcem zdôrazniť, že môj priateľ má asi psychický problém,no nikdy nenavštevoval psychológa ani nejakú odbornú pomoc...
Mám 17 rokov. S priatelom tvoríme pár 8 mesiacov,na začiatku bol veľmi milý a pozorný,vždy mi dával najavo svoju lásku.No asi po mesiaci začal hrozne žiarliť,dokonca aj na môjho najlepšieho kamaráta, ktorého poznám už 11 rokov.Zakazoval mi aj kamarátky, ked som chcela ísť čo i len na hodinu zo svojho voľného času s nimi (nehovoriac o kamarátoch a spolužiakoch).Nakoniec bolo vždy po jeho,zo začiatku mi to nevadilo chcela som byť len s ním,ako asi každý normálny zaľúbený človek...No po čase keď už som naozaj potrebovala aj nejakú tu hodinku len pre seba mi to veľmi začalo vadiť.Skúšala som sa s ním rozprávať,ale on to nikdy nevedel pochopiť.Nastala aj situácia keď mi rodičia nedovolili ísť von,a on mi písal že ak nepôjdem zabije sa,tak som šla, a to samozrejme spôsobilo moje problémy s rodičmi.Navrhla som rozchod,no on ma začal citovo vydierať že sa zabije že bezo mňa nedokáže žiť...Nemala som dosť odvahy sa s ním naozaj rozísť,tak sa náš vzťah vliekol ďalej,no teraz keď už som naozaj pochopila, že ja s nim nechcem a ani nedokážem byť za žiadnu cenu, ma začal vydierať, že ak sa s ním rozídem každému o mne povie aká som kurva,že potrebujem kamarátov,a že zavolá mojim rodičom a povie im o sexe atd.... Myslím,že je pochopiteľné keď je na mňa partner nahnevaný že sa s ním chcem rozísť,a možno sa chce aj trochu pomstiť, ale toto mi príde už naozaj prehnané.Neviem čo robiť,ako mu dohovoriť... Už som mu aj vysvetlila, že ja ho už neľúbim a on určite nechce byť s niekym kto ho neľúbi. No on len povie,že chce a že mám robiť všetko podľa neho lebo uvidím čo všetkým narozpráva.
Ja sa nebojím toho,že ľuďom povie svoje výmysly .Som typ človeka, ktorý v podstate kašle nato čo o ňom hovoria iní.Bojím sa len toho,že naozaj povie mojim rodičom že sme spolu spali.Ani vo sne by ma nenapadlo že bude schopný niečo také mi urobiť.Prosím poradte mi,lebo ja už vážne neviem čo ďalej :(

lilyiankaa

aha, no s tým nič nenarobíš, jedine si zmeň číslo ..ja som tak musela urobiť, zmeniť číslo, email, FB ... až potom som mala pokoj ... aj keď ak je šikovný zistí si všetko

111222333

na mobil, zo všetkych možnych čísel, vždy mi príde sms z iného čísla, pre istotu už neznáme čísla ani nedvíham.... alebo vypisuje z internetového portalu

111222333

Hrac - ver tomu,ze na vsetkych soc. sietach je uz daaaaaaavno bloknuty, dokonca som blokla aj jeho tel. cislo.... Bohuzial,ani to ho neodradilo :)

111222333

takže znova sa ozývam...:)
ex priatel sa stále vyhráža a vydiera, dokonca sa už aj pokúsil o bitku s mojim spomínaným najlepším kamarátom....ale nepodarilo sa mu to :) teraz mi už píše že sa stretáva s inými dievčatami,asi si myslí že mi to ublíži , ale ja som uplne stastna ze som sa ho zbavila aspon tak ze uz spolu netrávime cas.. :) aj ked tie vyhrážky stále trvajú..:/

jedulka

lilyiankaa děkuji za otevřený názor.Přistupuji ke svému životu stejně jako ty.Nemám potřebu někomu cokoli říkat, ví to jen můj přítel a mě to stačí,protože mám od něj všechno co jsem si v životě mohla přát.Taky se snažím být k tomu co bylo chladná a ono mi to jde a žije se mi tak dobře.Podle mě by to mělo zůstat pohřbené.
Potom ale dělám chyby,kterých si neuvědomuji a budu opravdu ráda, když mě hned na rovinu řeknete, hele takhle ne,přemýšlej můžeš způsobit někomu zle.Mě to bude stačit a ještě se naučím jak a co můžu říct a co ne.Jednejte se mnou na rovinu, vytkněte mi co se vám nelíbí,ale neurážejte mě,jen mi řekněte když něco dělám špatně.Budu ráda.Zítra mám těžký den, musím se na to dobře vyspat ... tak zatím pěkné sníky.
A pamatujete, buďte ke mě upřimný a řekněte mi hned co dělám blbě.

lilyiankaa

jedulka, ak sa ti uľaví napíš, určite si mala ťažký život a zažila si si veľa zlého, čo ti nezávidím a priala by som ti lepší život .. aj keď teraz si myslím a teda mám pocit, že tvoj život je fajn, aj keď stopy po tom všetkom ostanú ...ja ti napíšem takto ... sú tu medzi nami na fóre ľudia s rôznymi životnými príbehmi, ktorí si zažili hocičo a možno horšie veci ako ty ... ja som tiež nemala ideálne detstvo, teda vôbec nie, tiež som zažila veľa zlých vecí, ale proste je to u mňa vo vnútri a nemám potrebu to zo seba dávať von .... o týchto veciach vedia len moji kamaráti (aj to len tí najlepší, ktorí boli niekedy aj pri niektorej situácii) a samozrejme môj priateľ .. ja nemám potrebu o tom hovoriť, zdôverovať sa .. samozrejme, že ak sa nejaká téma týka vecí, kt. som si v živote prežila, popíšem to tu, aj keď nie do detailov ... ja som ostala voči niektorým veciam veľmi chladná, a asi aj vďaka tomu som sa cez tie všetky situaácie dokázala preniesť bez toho, aby som skončila u nejakého psychiatra alebo na AD ... pretože bolo pár ľudí, ktorí mi vraveli, že nechápu ako som to všetko mohla zvládnuť a som plne pri zmysloch :)
čiže ak máš potrebu a chceš to zo seba dostať, napíš to, či už sem alebo inam ..je to len na tebe ..

jedulka

děkuji za vaše otevřené a upřimné názory.Ale co když Vám napíšu celej svůj život a pravdu,což jsem ještě nikdy neudělala a co bude s Vámi? Když vás i tohle straší a myslíte si, že píšu pod emocemi a panikou a věřte mi, že to nedělám,co to udělá s Vámi? Ano dvakrát né, třikrát jsem tady es nechala unést panikou,jednou mi s ní pomohl ten nejúžasnější člověk tady na foru a věnoval mi hodinu svého času dokuď jsem se neuklidnila a ono to dokonce zabralo bez Léků!To se mi stalo poprvé v životě.Pak jsem zpanikařila u té 16 leté dívenky,co má matku smeťačku a co se 16* stěhovali a tak dále,protože tihle lidé co opravdu potřebují pomoc a to velmi súrně,ty před ní nakonec utečou.A naposledy u Mer ... psala, že tluče pěstí do zdi,a přitom s námi píše .... no prostě tam jsem opravdu zazmatkovala, protože si umím představit co za těma málo slovami je.Ale nikde víc.Tak mi řekněte mám opravdu napsat .... dobře si to promyslete, nechci už nikoho děsit a jestli vás děsí tohle,pravda s vámi šlehne, myslím si ...