Priatel ma terorizuje a vydiera

Príspevok v téme: Priatel ma terorizuje a vydiera
111222333

Dobrý deň, potrebujem radu,lebo už som naozaj zúfalá.
Na začiatok chcem zdôrazniť, že môj priateľ má asi psychický problém,no nikdy nenavštevoval psychológa ani nejakú odbornú pomoc...
Mám 17 rokov. S priatelom tvoríme pár 8 mesiacov,na začiatku bol veľmi milý a pozorný,vždy mi dával najavo svoju lásku.No asi po mesiaci začal hrozne žiarliť,dokonca aj na môjho najlepšieho kamaráta, ktorého poznám už 11 rokov.Zakazoval mi aj kamarátky, ked som chcela ísť čo i len na hodinu zo svojho voľného času s nimi (nehovoriac o kamarátoch a spolužiakoch).Nakoniec bolo vždy po jeho,zo začiatku mi to nevadilo chcela som byť len s ním,ako asi každý normálny zaľúbený človek...No po čase keď už som naozaj potrebovala aj nejakú tu hodinku len pre seba mi to veľmi začalo vadiť.Skúšala som sa s ním rozprávať,ale on to nikdy nevedel pochopiť.Nastala aj situácia keď mi rodičia nedovolili ísť von,a on mi písal že ak nepôjdem zabije sa,tak som šla, a to samozrejme spôsobilo moje problémy s rodičmi.Navrhla som rozchod,no on ma začal citovo vydierať že sa zabije že bezo mňa nedokáže žiť...Nemala som dosť odvahy sa s ním naozaj rozísť,tak sa náš vzťah vliekol ďalej,no teraz keď už som naozaj pochopila, že ja s nim nechcem a ani nedokážem byť za žiadnu cenu, ma začal vydierať, že ak sa s ním rozídem každému o mne povie aká som kurva,že potrebujem kamarátov,a že zavolá mojim rodičom a povie im o sexe atd.... Myslím,že je pochopiteľné keď je na mňa partner nahnevaný že sa s ním chcem rozísť,a možno sa chce aj trochu pomstiť, ale toto mi príde už naozaj prehnané.Neviem čo robiť,ako mu dohovoriť... Už som mu aj vysvetlila, že ja ho už neľúbim a on určite nechce byť s niekym kto ho neľúbi. No on len povie,že chce a že mám robiť všetko podľa neho lebo uvidím čo všetkým narozpráva.
Ja sa nebojím toho,že ľuďom povie svoje výmysly .Som typ človeka, ktorý v podstate kašle nato čo o ňom hovoria iní.Bojím sa len toho,že naozaj povie mojim rodičom že sme spolu spali.Ani vo sne by ma nenapadlo že bude schopný niečo také mi urobiť.Prosím poradte mi,lebo ja už vážne neviem čo ďalej :(

lilyiankaa

jedulka
prečo jej hneď píšeš takého veci? ok,jedna vec je, že ty si s takým psycháčom žila a možno svoje vyhrážky naplnil do bodky ..ale väčšinou ide len o silné slová ..netreba dievčinu hneď strašiť .. pre mňa je tento človek úplne praobyčajný chudák a kretén, ktorý sa chce robiť zaujímavým svoje dievča si udržať týmto "veľmi inteligentným" správaním, tj. vyhrážkami.. ja osobne som mala tiež tú "česť" sa stretnúť s takýmto psycháčom avšak s tým rozdielom, že my sme žiandy vzťah nemali a on to nedokázal prekusnúť .. a áno otravoval ma rok a pol, ale nikdy nenaplnil to, čo napísal ... takže to sú len chudáci, čo kričia do tmy a ako sa hovorí skutek utek ...

baldachyn

Agnes dobre ze si s nim neurobila tie fotky ktovie kde by ich zverejnil a vyhrazal sa ti nimi keby ste sa rozisli
pri takom cvokovi nikdy nevies co s tymi fotkami urobi
si silna zena

Agnes998

Mala som kedysi do cinenia s podobnym psychopatom. Casto ma nahovaral nech si spolu spravime eroticke fotky, ja som to stale odmietala. Nemienil sa s tym zmierit a stale zas a znova tuto temu nadvadzoval. Nastastie som neustupila a ziadne take fotky nevznikli. Zistila som, ze ma podvadza, ukoncila som to s nim, no to si mala vidiet co vyvadzal potom. Posielal mi hnusne maily, na nete si nasiel email na moju mamu a aj jej posielal hnusne maily. Najskor jej pisal ze som psychopatka a kurva, ked na to mama nijak nereagovala ho to nastvalo a aj jej vypisoval ze je kurva, dokonca zalozil jednu stranku, kde pisal o nas dvoch, ake sme kurvy, na celu stranu, no ja som si to necitala. Nemohla som sa ho zbavit, pol roka ma otravoval a zneprijemnoval mi zivot. Na takychto ked sa vyhadzaju samovrazdou pomoze ked mu povies: Tak skap! O jedneho psychopata bude menej, lepsie pre svet! Potom sa ti uz nebude vyhrazat samovrazdou, bude pouzivat ine manipulatorske taktiky, lebo tato na teba nezabrala. Ak sa este niekedy dostanes k jeho mobilu, ukradni ho, znic. Lepsie aj keby si potom mala z toho problemy, lepsie aj keby si mu musela potom kupit novy mobil, ale tie fotky sa nedostanu von. A znic mu kludne aj pocitac ak sa k nemu dostanes, nech si chlapec nabuduce rozmysli ci sa este niekomu bude vyhrazat. Ujdi potom z jeho bytu a keby ta preto vysetrovali, zatlkaj, pokial ta nikto nevidel, nedokazu ti to. Povies im, ze je psychicky labilny a ma podivne mysliekove pochody a ze si to mozno aj urobil sam a tebe sa chce len pomstit zato ze si chcela ukoncit vztah.

lilyiankaa

ja len tak btw, že ak sa ti bude niečím vyhrážať, tak si nič nepomôžeš, polícia ho max. zavolá na výsluch, spýta sa ho, prečo to robí a dá mu fin. pokutu ... (nepíšem to len tak do vetra, ale z vlastnej skúsenosti)
ja som v minulosti poznala jednu babu, čo chodila s takýmto niečím podobným ako ty, čistý debil, mal komplexy, že bol nízky a liečil si ich na nej tým, že ju bil ..ale teda dosť hnusne, raz ju dokonca skopal pri aute ..a keď sa s ním chcela rozísť, vyhrážal sa, že sa zabije, pretože jej volala jeho mama a ona to zase dala s ním dokopy ...ALE, už spolu nie sú dávno, a on sa samozrejem nezabil ...čiže na teto reči nedaj, je to len zúfalý výkrik do tmy, aby bol zaujímavý..rozíď sa s ním čo najskôr, lebo z neho totálne zmagoríš

kckh

moja kamoska mala podobny vztah. priatel sa jej neustale vyhrazal ze sa ide zabit atd. ona sa o neho bala, ale bola zamilovana do uplne niekoho ineho. podla mna to aj ten jej priatel tusil ze ona ho aj podvazda.. a nakoniec ked mu uz povedala ze je definitinvy rozchod a ze chce byt stastna s niekym inym, napisal jej ze stoji na moste a ide skocit. ona na neho zavolala policiu a nakoniec skoncil na nejakych psycho vysetreniach

phoe

Neboj sa ho, nic nespravi, a ak aj, čo je na tom že ste spolu spali, vaši nie su včerajší, určite to aj tak vedia alebo tušia. Nenechaj sa vydierať. Ak sa ti bude vyhrážať bitkou , chod na políciu.

MultiLevel

s tym programom na "prinavratenie vymazanych fotiek" mam svoje skusenosti. Nie som technicky moc zdatna, takze vam nenapisem CO to je a ako to funguje, ale raz som si nechtiac z mobilu vymazala vsetky fotky. Strasne mi to bolo luto, a tak mi ich priatel cez nejaky program v PC znova "obnovil"...
Tym sa ale netrap. Velmi dobre ti tu radia, tak pocuvni rady nizsie. Priprav najblizsich kamaratov na to, co sa teoreticky moze diat po vasom rozchode. Mozno ti niekto uz dopredu poda pomocnu ruku, nikdy nevies, a preto sa im zdover. Nemusis priatela ohovarat, staci im povedat, ze sa ti vyhraza a ze po rozchode bude o tebe kadeco vytrubovat.
A povedz to urcite aj rodicom...tie prvotne soky, ktore budu mat, prezijes a urcite ti pomozu...

MultiLevel

rozchod.....a nech sa zabije, ked sa tym tolko vyhraza :D alebo nech vytrubuje do sveta, co len chce...nebudes snad tyranizovana do konca zivota len preto, lebo on sa chce zabit alebo niekomu nieco o tebe povedat. Ukaz mu stredny palec a utekaj kade lahsie...
Spravne by bolo aj to, aby si sa s rodicmi otvorene o tom porozpravala. Aby vedeli co je vo veci...aby ta mohli ochranit v pripade, ze chalanovi naozaj rupne v bedni. Pises, ze rodicia boli proti vasmu vztahu...preco? Rodicia sa niekedy az moc staraju do zivota dietata, ale keby si tento raz bola posluchla tych svojich, nemala by si na krku debila. Niekedy je fajn dat na rady rodicov. Su mudrejsi ako ty a hlavne vidia veci, co ty nevidis este bohuzial

Žužova

Ten nápad stým že hraj dobru priatelku a nejak mu to skontroluj povymazávaj je super nápad.. skus to ešte a ked nič nenájdeš tak to skonči a vašim hlavne povec ako to celé je ,neboj sa ... tvoji rodičia viac budu riešit tvoju ochranu pred takých chudákom ako to že si sním spala.. a aj keby tie fotky niekde hodí tak ved ako to príde tak to odíde, pokial si mala spodné prádlo tak to nebude až také hrozné.. ved to je akoby si mala na sebe plavky a tak sa baby fotia bežne ,ber to tak :)) ...
takých chudákov by som strielala !!!