Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

0vecka

2 agartio2 vnutorne mrtvy je pre teba niekto kto nieje ezoterik. Podla tejto definicie som sa uz vnutrone mrtvy narodil.

0vecka

2 agartio2 mozes skusit ale ja ti to nedovolim. Problem je v tom ze ak by sa ludia zabijali tak by nasa spolocnot nefungovala. Ale ak sa zabijaju macky psy alebo kuriatka tak sa nic nedeje. Vrazda nieje zakazana preto lebo je to neeticke ale preto lebo by to narusilo chod spolocnosti.

pandorica

Ale veď sú to somariny...ľudia jedia mäso odjakživa, tak ako aj rastliny, človek je všežravec!Tak nech si každý vyberie, čo mu chutí, robí dobre,po čom sa cíti plný vitality a energie, lebo o tom je jedlo, nie? Dobyť si baterky...

agartio2

0vecka... kedze aj tak zomries, tak i tak ta mozem predsa zabit a zjest, nie?
A dojemne videa, kde budu ukazovat, aka ta masakrujem, porcujem zaziva, a hadzem do pristrojov, ktore ta pomelu, predsa odovodnim tak, ze v prirode by si i tak zomrel a nebudem mat tie videa rad, ze ich ukazuju.

agartio2

prezyvko, ak nemas srdce, potom mas tak, ako vacsina ludi ubohych tejto doby, velky problem a je skutocny. Odporucam riesit.
Cez forum ale tazko.
Ale nasi predkovia nam tu nechali knihy plne modlitieb, a piesni plne lasky, tak to oni robili a tak to i funguje a nijak inak. Lebo srdce i laska, dar od Pana nasho je a ten kto na neho zabudne, i srdce vlastne na neho casom zabudne.

_meno

sweater.: jeej konecne aj mne niekto napisal :)))

o akom svojom skutku hovoris, resp. co si teraz konkretne na zemeguli zmenil ?

vebe

Ovecka, Citim sa zdravo, mam cistu kozu, nepadaju mi vlasy, mam virozu tak max 1x ročne a to robim medzi chorymi, zabehnem kolko chcem a pritom az tak zdravo nezijem, mam stresovu pracu, vela robim, malo spim, mam rodinu ale vnutorne som v pohode a stravu riesim do takej miery ako som to uz opisala. Podstatne je totizto postoj k veciam a pohoda tak v sebe samom. Poznam ludi, co sa sice neviem ako zdravo stravuju, ale az prilis to riesia, az su z toho v neustalom strese. Jedlo je pre mna prostriedok na prezitie a zdroj energie, ale nie moj program a hlavny problem.