Čo normálne jesť na intráku?

Príspevok v téme: Čo normálne jesť na intráku?
Monii

zdravíím, takže idem na internát, prvý rok na vysokej.. a moje kulinárske schopnosti začínajú aj končia pri sáčkovej polievke a cestovinách :) a na tom asi nevyžijem.. tak by som vás chcela poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť nejaké jednoduché recepty, hlavne finančne nenáročné :) poprípade aj hodiť odkaz, všetko sa zíde :)

vopred ďakujem, pekný deň :)

MultiLevel

phoe, no predsa sporak v spolocnej kuchynke...akurat treba mat vlastny riad :)
Aj na intraku sa da normalne varit, len musis mat po ruke celu plejadu veci ako v normalnej kuchyni. Aspon ja som potrebovala :) Koreniny, sol, muku, struhanku a podobne. Varit sa daju cestoviny od vymyslu sveta, na milion sposobov....s kuracim masom, so zeleninou, s roznymi omackami...Neviem akoze co specialne by som ti poradila, ja som varila vsetko :) Chladnicku sme mali na izbe vlastnu, takze som sa nebala mat veci uskladnene v chladnicke. Na veceru si mozes robit zeleninove salaty, ale aj polievky. Super recepty najdes napriklad na varecha.sk, dobruchut.sk a podobne.

agartio2

jj, riesil som podobne situacie.
Tak sackove polievky tiez prave vymyslam sposob, ako spravit nieco podobne, ked sa cloveku nechce dlho vyvarat.

Dam ti takuto radu, v DM maju taky zeleninovy vyvar. Je to vlastne nieco ako ten prasok, co sa dava do sackovych polievok, len v BIO kvalite a bez vsetkych tych ecok, a glutamanu sodneho. To pouzi ako zaklad polievky, a potom vzdy do nej daj nejaky zemiak, jeden zemiak snad nakrajas, alebo cervenu sosovicu, ta sa rychlo uvari, za 20 minut. Dolezite je to aj okorenit si to, ale to nieje problem, korenia ti vydrzia dlho vo vzduchotesnych nadobach.
Skus si tam dat petrzlenovu vnat, oregano, majoranku, muskatovy orech, suseny zazvor, ci cesnak, korenie, kurkumu, i rimsky kmin ci koriander, alebo zmesi koreni ako garamasala.
Cestoviny snad tiez mozes mat niekde v regaly, tie vydrzia vacsnost. Kludne si mozes takto zmes aj prepripravit a vyrobit si "sackove" polievky aj na par mesiacov dopredu.
A mas to vlastne lacnejsie a zdravsie, navyse usetris aj zivotne prostredie za tie nekonecne sacky po sackovych polievkach.

A vselico si do toho mozes pridat, susene huby, jacmenne krupy, vlocky...v setko su to veci, co mozes mat uskladnene, aj paradajkovy pretlak tam mozes dat... a mas to bez ecok a glutamanu sodneho.