Cirhoza a opuchnute nohy je na to riesenie prosim?

Príspevok v téme: Cirhoza a opuchnute nohy je na to riesenie prosim?
heisenberg

Zdravim otec(60) ma cirhozu pecene child-pugh B bol este 2 roky do zadu C momentalne abstinencia od alkoholu tiez 2.rok strava primerana zdravotnemu stavu dietu dodrzuje poctivo tak isto sa vyhyba sodiku a soli vseobecne mineralkam a vsetko si poctivo studuje na obsah sodiku.Pred dvoma rokmi mal ascites ktory sa riesil diuretikami a samozrejme aj odstranenim tekutiny z brusnej dutiny punkciou.Ascites uz nema ale lytka a stehna ma velmi velke a ma problemy s chodzou.Vysledky sa mu za tie dva roky zlepsili velmi vyrazne ale stale je problem s tym odvodnenim lieky uz nezaberaju a pecen nedokaze vodu z tela odstranovat a vsetka sa hromadi v nohach.Moja otazka preto znie da sa to riesit nejakym operativnym sposobom ako v pripade ascitu?Alebo nie je vobec ziadna moznost dostat takto nahromadenu tekutinu z noh?Ak viete prosim aj o nejakom sukromnom zdravotnickom zariadeni ktore by to vedelo kludne dajte vediet budem rad za akekolvek rady vopred dakujem za odpovede.

ni-ka

mna zas zaujala tato teoria, respektive rada pre cloveka trpiaceho cirhozou a naslednym opuchom noh:

...Zhromazdovanie vody v nohach je najma nasledok ochabnutia bunecnych stien a gravitacie. Podkladat 2-3 podusky pod nohy pri spanku mne aj mojej zene pomoze pri odvodneni noh pocas spanku velmi dobre...

ach jo...

RNG

Nuz protokol dr Berksona a odtucnovanie pecene(lecitin lipaza) na to mozu ciastocne pomoct. Sylimarin totiz nielenze pecen cisti, ale aj regeneruje. Pozri cez Google.sk pod rng pecen A samorejme pri tom odporucujem, ako pre kazdeho brat zmes mikrovlaknin, co zlc vylucenu pecenou z tela vynesu a nedaju jej moznost sa reabsorbovat v crevach spat do krvi. Su to najma psylium inulin, pektiny, arabinogalactany a najnovsie aj glucomannan.
Pretucnena pecen, nealkoholicka je najma z prebytkov cukrov, najma fruktozy. Preplnene tukove bunky zacnu masove praskat a pecen sa zjazvi.

Zhromazdovanie vody v nohach je najma nasledok ochabnutia bunecnych stien a gravitacie. Podkladat 2-3 podusky pod nohy pri spanku mne aj mojej zene pomoze pri odvodneni noh pocas spanku velmi dobre.
A pomaha pit dostatok vody, aby sa soli v tele rozriedili, tj aby nezadrziavali vodu v tele.

llek

Nepletme si pojmy, zvysene pecenove testy to nie je to iste ako cirhoza. Pri cirhoze nemusia byt pecenove testy velmi zvysene a napriek tomu pecen zlyhava. A aj to s tou zltackou, tu z liekov nedostanes. Laicky pojem zltacka sa pouziva v suvislosti s virusovou infekciou pecene, tzv hepatitidou. Pri dlhodobom uzivani psychofarmak byvaju dost casto zvysene pecenove testy, ale to nie je cirhoza

beacon

mne je normalne zle z toho co tu citam ja ma 4nasobne pecenove tesyt tak pridem domov bezim za lekatom co dalej este aby som zltacku nedostala.vsetky moje priblemy sa odvijaju od primarnej diagnozy som liecena u psychatracstvrty rok je pravda ze som pd prepuknutia jedla za troch zo zac ale to len preto ze som necitila jedlo ani zaludok.teraz som po 5 a pol roku z toho vonka citim vsetko a aj dietu nie je problem drzat ovsem len ak sa mi stav nevrati a opat nebudem citit zaludok.

llek

Veciam treba trochu rozumiet. Poloz si otazku ako vyuziva nase telo bielkoviny prijate v potrave? Najprv si musi tieto z vonku prijate bielkoviny rozlozit (pomocou enzymov) na zlozky, ktore sa mozu z creva vstrebat a potom sa v nasom tele syntetizuju nase vlastne bielkoviny a to najma v peceni. Odpoved teda znie, ze ak pecen zlyhava, tak nedokaze vytvorit dostatok bielkovin a prisun bielkovin zvonka to nemoze moc ovplyvnit.

llek

Toto su veci, ktore sa nedaju riesit operaciou a takisto som si nie ista, ze to dokaze nejako zasadne riesit to ci ide o sukromne ci statne zariadenie. Problem je, ze otec ma cirhozu, co znamena ze cast pecenoveho tkaniva sa uz premenila na vazivo. Vazivo ale nedokaze plnit funkciu pecenovych buniek. Pecen nevylucuje vodu, pecen je zodpovedna za tvorbu bielkovin, metabolizaciu roznych latok a tiez odstranovanie mnohych latok, ktore sa vylucuju prave pecenou. Pri cirhoze pecen nie je schopna plnit tieto funckie tak ako by mala. Chybajuce bunky sa nahradit nedaju, regneracne schopnosti pecene su, ale len do istej miery. Voda sa v tele zadrziava preto, lebo pecen netvori dostatok bielkovin. Cize nejde o to, ze by lieky na odvodnenie prestali ucinkovat, ucinkuju, ale neda sa asi dosiahnut viac. Keby vobec neucinkovali, otec by sa dostal do stavu v akom bol pred tymi 2 rokmi. Pichanie ascitu je len kratkodobe akutne riesenie, lebo pacienta ochudobnuje o vzacne bielkoviny a vycerpava Otec sa zrejma dostal do urciteho stabilizovaneho stavu, kedy sa jeho stav uz nezhorsuje ale ani nezlepsuje, zodpoveda to funkcnemu stavu jeho pecene. Len nova pecen by mohla veci zmenit