Homocysteín

ni-ka

iren a nechodis do NURCHu v Piestanoch?Mne tam doslova zachranili zivot,je to jediny ustav na SK kde sa venuju takymto chorobam,tam by ta nastavili na komplexnu liecbu,pripadne bioliecbu a urcite by ti pomohli...

ni-ka

ano ja to MSMko beriem uz vyse roka,mam operovane koleno a ked som ho prestala na mesiac uzivat tak som to hned na tom kolene pocitila...tak som sa k nemu vratila...
a ten homocystein som mala zvyseny tak nahodne,raz pri jednej kontrole mi to doktorka zistila,tak mi napisala Becko a kyselinu listovu-to boli take malilinke sosovicky,a preslo mi to po par dnoch...inak nemusis sa toho bat,to su tiez len doplnky a nie chemia,akurat ze je to na predpis:)
hm a ked mas tu PA,tak to sme na tom naozaj nejak podobne...tak aj u teba je SZ podmienena asi celkovym ochorenim a nie samostatny problem...

Irén 1

ni-ka,
No a berieš ešte MSM ?Inač sme na tom rovnako z AI. nie je to iba š.ž. ja mám aj psoriaticku atritídu čo vpadá do AI. ochorení a najnovšie neuropatiu a preto si myslím,že potrebujem asi znížiť homocysteín a už som našla stravu bohatú na B-éčka a tá by mi mala pomôcť aj na neuropatiu...

ni-ka

iren,ja nemam priamo AI ochorenie SZ,ale ja mam zapalove systemove autoimunitne ochorenie spojiva,kde mi protilatky tvorene vlastnou imunitou napadaju organy a okrem ineho aj SZ...cize ja mam tych organov a klbov atd posahanych viac,nielen SZ:(...SZ mi hapruje len v dosledku toho mojho zakladneho ochorenia-mam lupus...
a mne na ten lupus pomohlo aj MSMko a Cecko,ale najma tie imunosupresiva...a skusam ten kelp,hlavne preto ze mi je stale zima a som unavena,tak skusam ci mi nechyba jod,kedze ja skoro vobec nejem a vsetky vitaminy a mineraly uz doplnam v preparatoch ako RNG:))))

Irén 1

P.S. ni-ka,
Ja viem že to nie je v nedostatku jodu- zistené laboratorne a tiež viem ,že š.ž. útočí na š.ž. Ja som už preštudovala o tom hodne linkov najmä zahraničné - nedávno mi poslala mail jedna znama a tam bolo pekne popísané o AI.š.ž.a dosť som si z toho vybrala a tiež tam píšu o nevhodnosti Kelpu v prípade AI.

Irén 1

ni-ka,takže máme rovnaké ochorenie š.ž.Mne endo nedoporučil brať nijaké doplnky z jodom,napriek tomu idem do tých dulse.Zaujíma ma,že či to máš od Dr. - to na potlačenie imunity.Ináč ja už mám dlhodobo protilátky v norme,v začiatkoch boli vysoké.Ja som čítala Dr. Bukovského a ten na otázku,že ma AI. ochorenie š.ž. - doporučil jej aby si dala do poriadku vnútorné orgány čreva,pečeň a slezinu a tým si dá do poriadku aj autoimunitné ochorenie š.ž.Ja som začala brať ryb.olej,ten ktorý on uznáva a na striedačku z olejom z pestreca marianského a tak neviem či vďaka tomu mám tieto protilátky OK,aj keď som čítala,že prechodne sa zlepšia a naopak.

Linda22,ja som článok čítala,ale chcela by som to znižovať stravou - myslím tým homocysteín - už aj tak beriem dosť doplnkov .

ni-ka

iren,ja si myslim ze kedze mas autoimunitne ochorenie stitnej zlazy tak pricina nie je vobec v jode ci uz nedostatku alebo prebytku...problem bude ze sa ti tvoria pravdepodobne nejake protilatky ktore ochorenie s.z.zapricinuju...laicky povedane-vlastna imunita ti s.z.napada a poskodzuje..
ja mam tiez autoimunitne ochorenie a pricina je v nadmernej tvorbe protilatok ktore postupne napadaju organy-zlucuju sa a sposobuju zapal...ja beriem imunosupresiva-lieky na potlacenie imunity

linda22

vlastne naco to tu pisem, vsetko je v tom clanku, co som dala link vysvetlene, jediny sposob ako to dostat pod kontrolu je ta kyselina listova + L-METHYLFOLÁT, musi to byt spolu, samotna kyselina nestaci..

linda22

ta porucha sa vola MTHRF zadaj si toto do googlu, vela sa dozvies, je to dedicne, mozes to mat zdedene po jednom rodicovi, alebo dokonca po ochoch, ak to mali aj oni, to je horsi pripad. Zistuju to v laborke , je to test MTHRF .

mapoky

mam velku prosbu na "ni-ka", kedze velmi neviem ako sa skontaktovat s Vami, mozem poprosit, mohli by ste mi napisat pripadne kontakt na martina.pokornaa@gmail.com, ako jedinej som vas nasla s prispevkom ku keloidnej jazve a porode, neuspesne patram po tejto teme, prosim mozete sa mi ozvat? dakujem.martina