Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!

Príspevok v téme: Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!
ingridka369

Mám pätnásť ročnú dcéru a úplne sa zmenila. Nepočúva ma a keď jej niečo vysvetľujem tak len bezmyšlienkovito prikyvuje,alebo si zapne hudbu! Ale to by nebolo to najhoršie! Včera ráno mi normálne povedala, že prišla o panenstvo! Samozrejme, že som jej najprv neverila no keď mi to potvrdil jej gynekológ tak som ju dobre, že nezaškrtila! Dostala domáce vezenie na dva týždne! Ale nemyslím si, že to niečo napraví...

GoFruit

Ovecka mam 2, 5 r syna velmi tvrdohlaveho s kt nic nepohne. Ma svoju volu a ja i ked je to s nim tazke ho v ziadnom pripade nechcem vychovavat nasilne ako som bola ja. Moja mama bola tak strasne prisna a stale len vrieskala a zakazovala a prikazovala. Dialog a komunikacia neboli. Akonahle som sa ozvala uz som bola okriknuta ze odvravam. Padli aj facky. Toto je moja hlavna skusenost z ktorej viem ze tonie je spravna cesta. Cely zivot s nasimi som pocuvala frazy ako v mojom byte moje pravidla a ked sa ti nepaci mozes odist. Vychovali zo mna nesebavedomeho cloveka neasertivneho. Stale nadavky aka som sprosta a nic zo mna nebude. Matka ma ani len na prvyvmenzes nepripravila. A sex bol tabu. To je tyranie dietata. Zbytocne som mala co jest ked som trpela a bala sa cokolvek povedat. Preto ma velmi oslovil thomas gordon a osho a radsej dam dietatu volnost a nezabijem v nom vsetky talenty ako to spravila moja mama kt ma nutila sa ucit na 1 na ukor predmetov co ma bavili. Muselasom biflovat veci co som nevedela pochopit miesto toho aby som sa venovala veciam co ma nbavili. Vysledok strasny hnev na matku ktory neviem prekonat.

GoFruit

Doubledog ak takto vychovavas nemalo by sa stat ze dieta sa bude debilne spravat. Gordon pise ze postupne konfliktov ubuda. Len to vediet aplikovat. Ja casto zabudam ze by som nemala sa sprravat ako to robila moja mama. Ale ked puzijem gordonove metody da sa smojim synom vychadzat. Ale zial este robi naschvaly a neviem si s nim vtedy rady. Gordon sa v knihe zameriava hlavne na vacsie deti s ktorymi sa uz dobre komunikuje.

doubledog

gofruit
toho gordona si precitam, dik za tip

a ano, uplne suhlasim, je to nieco ako jednanie s kolegami.
za normalnych okolnosti hladas win-win riesenie, snazis sa dosiahnut situaciu, v ktorej sa obaja chapu.

ale ked mas nejakeho debilneho kolegu, prides postupne do stadia, kedy musis presne vymedzit, co si voci tebe moze dovolovat.
a mozes sa dostat do stadia, ze voci nemu pouzijes aj velmi dorazne opatrenia.

GoFruit

doubledog precitaj si toho gordona, tam mas krasne napisane ako si mas uplatnovat prava, ale nie presadzovat proti voli dietata, on to opisuje, len sa to treba naucit, je to nieco ako robenie kompromisov s kolegami ale nie je to to iste. proste hladas spolu s dietatom riesenie situacie, kt. ti vadi. kym nedospejete spolu k rieseniu ktore vyhovaju obom, obaja musia byt spokojni, kym pri kompromise nemusi byt az taka spokojnost na oboch stranach. Tu dieta s tebou vraj bude krasne spolupracovat ak vidi ze ti zalezi na tom abzy aj ono bolo spokojne.

GoFruit

dcera si zapne hudbu lebo nechce pocuvat stale dookola rovnake dristy co jej matka prednasa. by som chcela vidiet kolkokrat dala matka prilezitost dcere sa vyrozpravat. kolkokrat ju naozaj so zaujmom pocuvala. kolkokrat ju nechala vyliat si srdce ked jej dcera chcela rozpravat ako nenavidi skolu ci spoluziakov ci jej sproste zakazy. keby dceru pocuvala tak by aj dcera pocuvala ju. lenze dcera dajme tomu povie: neznasam novu ucitelku. a co povie rodic, ale prestan, to sa nesmie, alebo uvidis, najdes si k nej cestu. ALebo ju proste odbije inym sposobom a vobec nenecha dceru vyrozpravat sa lebo predsa rodic vie najlepsie ze dieta nesmie neznasat svoju ucitelku alebo skolu alebo nejaky predmet. toto bol len priklad ale takto to funguje. rodicia deti NEPOCUVAJU A mudruju a takto im davaju vlastne najavo ze ich nezaujimaju pocity dietata a to co si mysli. a potom sa idu cudovat ze ich dieta nepocuva. no bodaj by

GoFruit

presne ako to napisala Agnes. Dieta nie je tvoj majetok, nie je to hracka, rodic sa nema nadneho vyvysovat. On chcel mat dieta a ma mu sluzit, akokolvek to znie hrozne alebo sprosto, on to dieta chcel, nie naopak, to dieta nemoze za to ze je na svete. A preto ma pravo na sukromie a je to nehorazne mu ho odopierat. Takisto ako sa k nemu spravat ako k podriadenemu, kricat zhadzovat, zakazzovat. POtom =z toho dietata bude to co je, neposlusny pubertiak ktory sa bud rodica boji a klame za jeho chrbtom alebo sa mu do oci vysmieva.
a doubledog velmi dobre si to napisal,ked ma dieta prava ma aj zodpovednost. ved to je normalne. treba mu ju dat, ale rodicia mu ju casto upieraju. nenechaju dieta o nicom rozhodovat ani len o tom, v com by mohlo mat zodpovednost, tak co potom chcu.
a ci ma rodic prava? ma. ma pravo na to aby boli uspokojene jeho potreby za predpokladu ze budu uspokojene potreby dietata. A o to sa ale musi postarat rodic, aby jeho potreby boli uspokojene. Treba proste respektovat dieta ako respektujes svojho kolegu a nehucis nanho ked nieco chces.

0vecka

2 doubledog mne tiez nie. Ale inak sa mi zda ze zakladatelka je riadna histerka, takze sa ani nedivim ze si dcera zapne hudbu ked to uz nemoze pocuvat.

co sa ostatnych tyka tak ti su samozrejme velmi mudry ale pravdepodobne nemaju deti.