Alkoholička?

Príspevok v téme: Alkoholička?
Elanor44

Pred časom moja sestra začala popíjať podľa mňa nekontrolovateľne! Má 25 rokov a pracuje v nemocnici , v inom meste býva v byte aj s frajerom a domov chdoí každý druhý týžeň na víkend, alebo keď má voľno. V jari mi núkala víno, či si nevypijeme tak som odmietala, pretože potom ma bolí hlava, a jednoducho mi nechutí. Nakoniec ke´d som odmietla som po nej nachádzala fľaše od vína. Kolkokrát si šla zapáliť, toľkokrát si asi aj naliala. Vtedy som jej aj povedala, či je normálna, si len tak vypiť liter vína, (neviem presne za aký čas ho vypila)..Ona len sklopila hlavu a poslednú fľašu vyliala z okna. Odvetdy sa to nezopakovalo, aspoň som po nej doma fľaše nenašla. Až dnes. Opeť som našla 2 fľaše vína, neviem odkedy sú ukryté za skriňou... Priateľ mi povedal, že ju mám nehcať, a že to nemám preháňať, že možno si len dá ke´d má chuť, a skríva to,. lebo vie že na ňu ankričím. Ale podľa mňa to nieje normálne, veď mi to príde ako alkoholizmus.... Dnes mi volala, ale nepovedala som jej nič, stále je mi trápne hovoriť s ňou otom, ale ako vidím budem musieť:/

jedulka

Nepiju vůbec.Ale když je dobrá partie a hraje se a zpívá tak si taky dám červeného s kolou a vodou :-)
hanka9> naprosto souhlasím s těmi lékaři.Každý z nich dělá necitlivce, kterým je všechno jedno,ale že chlastají o sto šest,dožívají se v průměru 56 let,mají deprese a sebevraždy, nad tím se nikdo nepozastaví.A z čeho prosím, z čeho ...

zewa

Otázka neznie či pije veľa alebo schováva fľaše. Ale to, čo z pripitia má. Či pije kvôli chuti alebo kvôli pocitu, ktorý u nej alkohol vyvoláva. Či už je to odvaha alebo uvoľnenie. Čo je to to, čo sa jej na tom páči?

Elanor44

Ja viem, ale viem že patrí jej. A nebola jedna. A zopakovala sa situácia spred pol roka. Ona si to enprizná ona len si myslí, že to len tak kolkokrat si ide zapalit tolkokrat si naleje je ok..ale nieje! Ako by reagowala ona na mojom mieste??? Ved ona ma kontroluje ako sandar, pricom nekontroluje seba!Nema vypadky pamete, ani nič. Je v pohode, ale tak popijat ked to predtym nikdy nerobila? Naco je to dobre? Ved enma 4 hypoteky ani 5 deti na krku!ze ma ktovieaky dovod...Mam sa jej opytat ze co to ma opet znamenat?

hanka9

Elanor44

mozes mat pravdu

je to predsa sestra a bojis sa o nu

schovavanie flasi moze byt jednym z priznakov zaciatocneho stadia alkoholizmu

ale aj NEMUSI !!

tam musi byt viac faktorov (caste-nadmerne pitiu, nekoordinovanost,vypadky pamati, nesustredenost, strata sebakontroly, neschopnost prestat atd atd...

treba to kontrolovat a v pripade nadmerneho, neziaduceho konzumovania vhodne zasiahnut

to, ze najdes prazdnu flasu v byte od vina este nic nedokazuje

hanka9

Keby clovek mohol pozorovat byty lekarov

az potom by clovek pochopil

ze kvalitne vino sa pije u nich takmer kazdy den

resp. kvalitny alkohol

samozrejme najmä cez tyzden v miernejsej forme

hanka9

No vies, ty vinko nemozes, nechuti ti a nerobi ti dobre, boli ta hlava

a ja zas napr. vinko mam rada, ako aj pivko, konacik, destilatik, whisky, likerik

mna z toho nikdy neboli hlava a to myslim vazne

ja pijem pre zdravie, potesenie a s radostou, vychutnavam vec, tesim sa

a nie pre to, aby som sa opijala

vsak pivko, ci vinko, ci poharik kvalitneho konaku pite v miere ma vyrazne viac pozitívnych ucinkov pre zdravie cloveka, ako negativnych, ci nie? Podla mna je to najlepsia prirodna tabletka a tu beru najmä lekari, profesori atd, ci nie?

Elanor44

Nie nepapam. Ale ved to ej akoze normalne ta falsa vina? vy ste tiez asi alkaidy ,premna nech si da ale naco potom skriva false? ved uiz to ze skriva potajme false je na zamyslenie

ladida

ak si da pohar vina po praci,tak to nie je problem.ak si da flasu denne,tak uz to na zamyslenie je,ale tym,ze ju zacnes sledovat a poucovat nicomu nepomozes.psychicky tlak zo strany rodiny je tiez dovod na poharik :D

hanka9

Do sestry sa nestaraj a nepoucuj ju

je dospela

a vino je zdrave pohar dva aj kazdy den
raz za cas aj flasa

urcite zdravsie ako tabletky na spanie, ci proti bolesti

ty ked nemozes vino, papas tabletky, vsak