Muži nedokážu milovať

Fleur-de-lis

jééj, Multilevel, sa tešííím :)
Hej, veľa vecí tam nie je nových, ale pre mňa bolo veľa nového v tom, že prečo sú muži akí sú a prečo reagujú ako reagujú. To mi pomohlo začať konať tak ako som už vedela, že by som mala... Lebo som si už o nich nemyslela, že sú cielene "zlí".

To s tým, že aký sme tak takých si priťahujeme. No je to asi časť pravdy. Druhú časť vnímam v tom, že moje správanie ovplyvňuje správanie druhého. A teda ak ja som "protivná" zrejme vyvolám v tom druhom tiež jeho horšiu stránku a keď je môj postoj úcta a tak v dobrom, tak tiež tým povzbudím dobro v tom druhom.

dadulikk277

MultiLevel aká je to kniha? Rada by som si ju prečítala. A k teme, muži vedia milovať, je to vidieť v ich činoch, nemajú potrebu stalé dookola to hovoriť. Ja som mala zatiaľ dva vážne vzťahy, v prvom som bola milovaná rečami, v druhom som skutkami.

MultiLevel

manzel, Fleur, suhlasim...
Najma si myslim, ze to co clovek sam vyzaruje, takych ludi si casto do zivota pritahuje. Nikdy som nepoznala muza, co by nedokazal milovat. Nepoznala som takych partnerov, akych tu niektore opisujete. Hoci som mala doma priklad nefungujuceho manzelstva (moji stari rodicia, otcov brat), stale som stretavala muzov, ktori vedeli lubit a bolo to vidno na ich skutkoch. Treba pochopit, ake odlisnosti su medzi muzom a zenou, a az vtedy vam zacnu mile damy fungovat vztahy :) Plus dokladne muza spoznat, nez s nim idem do vztahu....
Inak Fleur, citam si tu knizku, co si odporucila na fore :) Niektore veci som uz vedela, na niektore som este len prisla. A skusam mnohe v praxi. Nedavno mi ten moj povedal, ze ho normalne prekvapujem a nevychadza z udivu, pretoze som trosku zmenila styl komunikacie a viac mu davam pocitit, ze jeho slovam doverujem, nespochybnujem ich a nepodcenujem ho :)

Fleur-de-lis

manzel567, mnoho žien to nechce pochopiť, lebo každá ich skúsenosť nasvedčuje tomu, že to nemôže byť pravda.
Muži a ženy sú rozdielni a veľmi. A kvôli nedorozumeniam a nepochopeniu, čo druhé pohlavie potrebuje vzniklo toľko sklamaní... a z nich vznikli presvedčenia. A dať tomu druhú šancu si vyžaduje aj veľa odvahy, lebo to ide trocha proti logike (ktorú ženy zakúsili) a znamená to stať sa veľmi zraniteľnou. Sú ženy, ktoré by to dokázali, len by potrebovali niečiu pomoc, vedenie, podporu. A sú ženy, ktoré už tak zahorkli, že tomu ani za svet šancu nedajú. No ich mi je ľúto, lebo, kto má v sebe horkosť a zatvrdnutie nemôže zažiť spokojnosť a slobodu :(

manzel567

Bosorka, zle si si vybrala. Ja mam 23 rokov v manzelstve, predtym 2 roky chodenia a neskutocne milujem manzelku. Zivot by som za nu dal. Ked ju bozkavam, mam stale motyle v bruchu a pri milovani mi to stale doslova vyraza dych a toci sa mi hlava od stastia. A to sme dokonca jedini sexualni partneri - nikdy sme nespali s nikym inym a nepodviedli sme sa - a to sa mi nukali do postele pekne kolegyne pocas firemnych akcii. Manzelka je doslova do koca aj do voza. Ja jednoducho viem, co doma mam a nechcem za ziadnu cenu o to prist.
Ale inak som naozaj asi vynimka, lebo nam to hovoria vsetci ludia, co nas poznaju a zevraj taky chlap sa neda najst. Len ja medzi znamymi viem o par takychto chlapoch (na zaklade seba viem presne posudit, ze aki by boli v manzelstve), len neviem preco ich baby nechcu. Asi nie su taki velki frajeri, ako si to predstavuju alebo taki bohati - nerozumiem tomu zenskemu mysleniu.

Fleur-de-lis

muži dokážu milovať :)
Buď je to ich rozhodnutie na základe ich hodnôt a nezáleží ako sa správa ich partnerka. Alebo chcú milovať, ale potrebujú aj správny prístup zo strany partnerky. Daj mužovi úctu a rešpekt, a dovoľ mu potešiť ťa, a dostane sa ti lásky :))) A v tomto prípade by mohlo kopu mužov napísať: Ženy nedokážu rešpektovať a ctiť si muža. Lebo my s tým fakt máme problém. Niečo v nás nám hovorí, že pokiaľ ten druhý nie je dokonalý, a teda podľa našej predstavy, tak si nezaslúži náš rešpekt a úctu a musí sa najprv zmeniť... Lenže toto nie je láska. Takže každá žena, čo nechce dať "bezpodmienečný" rešpekt v podstate tiež nemiluje, je to len vypočítavá láska. Ale ja zas nehovorím o nejakých násilníkoch či manipulátoroch.

bosorka42

Suhlasim a to nemam 15 rokov ale mam za sebou 20 rocne manzelstvo a zivot ma presvedcil, ze cakat na lasku od muza je hlupe, nikdy nebudu milovat len zneuzivat a klamat, niketori sa vedia slusne spravat ale to je vsetko, ziaden cit, ziadna laska, len brat od nas nase obetovanie sa, nasu lasku, oddanost...a nic nedavat, len klamat objatim, bozkami....chlap bez problemov dokaze mat sex s hociakou zenou, co sa mu aspon trochu paci....nepotrebuje k tomu ziaden cit....pre mna plati tvrdenie: \"ked budu hady seno zrat a kone na klaviri hrat, potom budu muzi milovat\"

chhhh

Muzi hm...hahahha....svine su to...treba len vyuzit a poslat to do riti vsetko. A ostat nad vecou, aby nebolelo :))))...a potom zenu caka krasny zivot