Chudnute, posilka, strach(?)

Príspevok v téme: Chudnute, posilka, strach(?)
Omero

Ahojte. Mám 19 a dosť veľkú nadváhu(no skôr obezitu) a pohybujem sa momentálne niekde medzi 95-100 kg a keďže už dlhodobo pociťujem vážnu nespokojnosť so sebou a svojím telom, chcel by som preto niečo robiť.

Schudnúť. Ale v tomto obore som maximálny laik a vôbec neviem ako začať. Napadlo ma že asi zájdem do posilky a tam sa poradím. A tu narážam na ďalší problém. Ja som neskutočný introvert a zajedno mi robí problém sa vôbec tam odhodlať ísť a za druhé mám akoby "strach"(?). Strach z ľudí tam. Ono je asi prirodzené že si teraz asi predstavujem že tam budú len samý namakaní ľudia.

Alebo čo odporúčate vy? Ďakujem..

Omero

tlstoch joe: Vďaka za tak dlhú ale hlavne povzbudzujúcu odpoveď. :) Ja mám 176cm výšku a tú váhu 95-100 kg takže tiež som na tom podobne akurát že ja tam nemám s kým chodiť takže je to na mne. No a to čo si spomenul "dam si kolacik, ved dneska idem do posilky, kde to spalim" tak to je asi to najťažšie čo bude z toho celého :D Ale ak raz začnem, už nebudem môcť cúvnuť nech sa deje čokoľvek. No tie chyby pri začiatkoch budú najhoršie pretože do tohoto oboru sa absolútne nevyznám a bolo by fajn byť "posúvaný dopredu" s niekým, kto sa v tom vyzná a vie čo treba robiť :)

tlstoch joe

ahoj, strach ma kazdy clovek z novych veci...nesmies sa bat strachu a nesmies sa bat zlyhania, lebo sa nikdy neposunies dopredu a vtedy zlyhas. Posilka je hlavne pre ludi, ktori chcu so sebou nieco robit. Pokial je to dobra posilka a su tam slusni ludia, tak pochopia a uznaju, ze chces schudnut a si spravil ten spravny krok, ked si tam vosiel. Teraz so posilky chodia inteligentni ludia, chodia aj blbci ako skinheadi a ini babraci, ale nad nich sa povznesies, lebo maju primitivne nazory. Chod do fitka, kde maju dobrych trenerov a porad sa s nimi. Musim ta vsak upozornit, ze napriek tomu, ze cvicenie je dolezite, nie je najdolezitejsie. Najdolezitejsia je strava, preto si nechaj vytvorit stravovaci plan a snaz sa ho dodrziavat. Mnoho ludi to vsak nerobi, lebo su hlupi a nechavaju vsetko na trenera..."dam si kolacik, ved dneska idem do posilky, kde to spalim"...nonsens!!!...dobre by bolo, keby si si nieco nastudoval aj o strave a urobil si z toho novy konicek. Takto to hravo zvladnes. Dobre je aj potom sa fotit a vazit, aby si videl, ze to ako vyzeras je strasne...po case budes vyzerat lepsie a HLAVNE budes trochu viac splocenskejsi, lebo pri cviceni a kardiu sa uvolnuju endorfini a tie by mali prispiet aj k myslienkovej pohode. Ja som zacal cvicit kvoli tomu, lebo som vazil 90kg pri vyske 174cm a ja osobne som chodil najprv s kamaratmi, ucil som sa o technikach cvikov a neskor som si urobil aj trenerstvo, ked som uz schudol na moju vysnivanu vahu. Odporucam ti vsak trenera, lebo ako samocviceniec som robil vela chyb a sposobil si aj zle postavenie tela, ktore sa da spravnym cvicenim uspesne odstranovat. Prajem vela stastia a odvahy. Cviceniu Zdar! :D